فهرست
یک مشت حرف مفت و چرند علیه کاپیتان استقلال
یک مشت حرف مفت و چرند علیه کاپیتان استقلال

یک مشت حرف مفت و چرند علیه کاپیتان استقلال

آی اسپورت - ابتدای فصل، وریا غفوری با مدیریت باشگاه استقلال توافق کرد تا قرارداد ۲/۲میلیاردی‌اش فسخ و قرارداد جدید به‌مبلغ ۸میلیارد برای دو فصل با او امضا شود. در تمام دنیا بازیکنان و باشگاه‌ها با یکدیگر توافق می‌کنند تا مبلغ و مدت قرارداد درطول دوران همکاری تغییر کند.

گاهی رشد و پیشرفت بازیکن مبلغ قرارداد افزایش را می‌دهد؛ گاهی به دلیل نیاز باشگاه و نگرانی از پایان قرارداد و جدایی بازیکن، مبلغ و مدت قرارداد بازنگری می‌شود. در استقلال هم جز این اتفاق، چیز عجیب و حیرت‌انگیز دیگری رخ نداده؛ اما چرا بعضی‌ها حیرت‌زده به این قرارداد می‌نگرند؟

عده‌ای که فهم و درک درستی از فوتبال ندارند و بازیکنان را مثل یک کارمند ساده در یک اداره می‌پندارند، خیال مدعی‌اند که وریا تا پایان قرارداد باید با مبلغی که چندسال قبل توافق داشته برای استقلال بازی می‌کرد. همین تصور غلط رسول پناه، عامل جدایی شجاع خلیل‌زاده چند ماه مانده به فینال آسیا بود.

اینها همان گروهی هستند که حقوق کارمندی خودشان را کنار دستمزد وریا و شجاع می‌گذارند و در مقایسه‌ای از بنیان نادرست فریاد می‌زنند: چرا باید چنین دستمزدهایی پرداخت شود؟ مگر وریا و شجاع چه‌کار خارق‌العاده و شاقی انجام می‌دهند؟!

در افشای قرارداد وریا غفوری-که ناگفته معلوم است تسویه حساب شخصی احمدمددی با وریاست- چیزی جز یک مشت حرف مفت و ناحساب در سایت‌ها و خبرگزاری‌ها ندیدم. درشبکه‌های اجتماعی هم یک مشت بحث احمقانه میان هواداران شکل گرفته که ادله کافی و منطقی در آنها نیست!

هر کدام از ما حق داریم در حرفه و شغلمان بر سر حقوق و دستمزد با مدیران‌ خود مذاکره کنیم. اگر مدیر بالادستی ما بپذیرد که به جای ۵میلیون، ماهی ۱۰۰میلیون به ما حقوق بدهد، واقعا در میان ما کسی هست که دست رد به چنین قراردادی بزند؟

بعد از افشای قرارداد وریا برایم سوال ایجاد شده که این وسط وریا غفوری چه تخلفی انجام داده؟ اگر مبلغ قرارداد خارج از عرف است یا تخلفی صورت گرفته، باید یقه احمد سعادتمند را گرفت که پای این برگه را امضا کرده است.

وریا مثل هر انسانی حق دارد که برای منافع شخصی و ترقی زندگی‌اش در فکر دستمزد بیشتر باشد. کاپیتان استقلال در ابتدای فصل مدیرش را به پذیرفتن حقوق بیشتر متقاعد ساخته؛اینکه وریا غفوری یا شجاع خلیل‌زاده مستحق دریافت چنین دستمزدهایی هستند، بحث دیگری است اما مذاکره و توافق بر سر حقوق بیشتر در دنیای حرفه‌ای عرف است و گناهی متوجه وریا و امثال او نیست.

۲۲ ۱۱  
آی اسپورت
2021-02-08 18:30:00
نظر دهید

۱۱ نظر
مهدی
دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹، ۱۹:۱۳
واقعا که.
کجای دنیا میتونن قراردادی که تایید شده رو دوباره افزایش بدن اون هم دو برابر؟؟؟؟؟
از جیب خلیفه میبخشن؟
چرند و پرند یعنی اینکه این اقا با ژست های خیلی عجیب در فضای مجازی قراردادشو برد بالا و حالا افراد معلوم الحالی مثل شما از این مدل افراد حمایت میکنید.
وریا غفوی کاری نموند که نکنه تا عزت استقلال حفظ نشه!
اقلیت تاس
دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹، ۲۰:۱۴
اولا بحث های احمقانه هواداران؟؟ احمق پدرته ک درست تربیتت نکرد..دوما قراردادی که بوده و قبلا بسته شد و مورد رضایت طرفین بوده چرا باید با فشار و نفوذ یک بازیکن بی افتخار افزایش پیدا کنه؟؟ با کدام بازدهی؟؟ دوما جناب خواص بیسواد قرارداد را به ۱۴میلیارد برای دوسال افزایش داده..طبق معمول یک سیخونکی هم به ظرف غذات از پرسپولیسیها نزن..اون که بهترین دفاع آسیا بود و با اون همه افتخار ولی دندانپزشک وزیر زیربار افزایش قراردادش نرفت
سوادم آرزوست
دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹، ۲۰:۱۶
نویسنده به جای این همه ادعا بره قرارداد ۴تا بازیکن خارجی مثل رونالدو و مسی رو بخونه تا بفهمه حتی بهترین بازیکن دنیا هم نمیتونه حتی یک دلار بیشتر از مبلغی که قرارداد بسته بگیره و بگه چون کم میگیرم باید قرادادمو عوض کنید وگرنه بازی نمیکنم، بعدم کجای دنیا سراغ دارید یه بازیکن توی ۳۴ سالگی قراردادش ۴ برابر بشه؟
Sirnic
دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹، ۲۱:۰۰
البته وزیر برای هر دو باشگاه سقف قرارداد تعیین میکنه و باعث میشه شش تا از بازیکنان پرسپولیس بپرند ولی از اون ور مدیرعامل استقلال این سقف رو رعایت نمیکنه!
وزیر پرسپولیسی همینه

غفوری پول حرفه‌ای میگیره و موقع تعویض اون حرکات زشت رو انجام میده، چرند حرفای شماست آقای نویسنده نسبتا محترم...
xxyxz
دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹، ۲۱:۲۰
چرا کسی راجع به قرارداد گلمحمدی چیزی نمیگه؟ قرارداد بوژیدار که رو نیمکته چنده؟ چجوریه که فقط قراردادهای بازیکنای استقلال منشر میشه ؟
۹
علی پرسپولیسی
دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹، ۲۱:۳۱
به مبلغ قرارداد رسیدم دیگه ادامه ندادم چون دیدم نویسنده داره دروغ گویی میکنه.
نوشته 8 میلیارد برای 2 سال در حالی که قرارداد شده 6 میلیارد سال اول و 8 میلیارد سال دوم. یعنی 14 میلیارد برای 2 سال!!!
قطعا با توجه به درگیر بودن شدید نویسنده با فوتبال و اخبار فوتبالی، نمیتونیم متصور باشیم که ایشون به اشتباه و از رو نا آگاهی این اشتباه رو مرتکب شدن. یعنی قطعا نویسنده با آگاهیِ کامل داره دروغگویی میکنه. البته که ایشون سوابقشون روشنه و از همین راه داره خرج خودش و خانوادش رو میده. اما سوال من از آی اسپورت اینه که چطور در این دروغگویی بزرگ شریک شدن و اجازه انتشار این مطلب دروغین روی سایتشون شدن.
دوستان توجه کنید که ما اینجا با یه تحلیل یا پیش بینی یا چیز دیگه مواجه نیستیم. چیزی مثل مبلغ قرارداد، یک واقعیته. یک عدد ثابت و مشخصه. اینکه دانسته بیایم و شعور مخاطبین رو در حد پنگوئن در نظر بگیریم و در مورد این مبلغ دروغ نویسی کنیم بسیار کار کثیفیه.
آی اسپورت برای احترام به مخاطبینت لطفا توضیح بده که چرا همچین دروغی رو نوشتید و یا اجازه دادید که روی سایتتون منتشر بشه.
منتظر توضیح هستیم.
سینا
سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹، ۱۰:۴۶
احتمالا پول پرداختی به شما هم از 5 م به 50 م افزایش پیدا کرده.
خودت فهمیدی چی بلغور کردی؟؟؟؟؟؟
اگه بازیکن آزاد بود یا قراردادش به پایان رسیده بود حرفتون درسته ولی وقتی قرارداد داره که تا فلان تتریخ قراردادش x ریال باشه دیگه فسخ و قراداد جدید یعنی چه ؟
بعدش کاش ادای تنگا رو هم در نیاره مگه میشه تو این شرایط کرونایی که تمام بازیکن ها قرادادشونو تقلیل دادن قرارداد این آقا چند برابر بشه؟
۵
تاج
سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹، ۱۲:۳۳
به این کار میگن "تجدید قرارداد" که در فوتبال حرفه ای کاملا مرسوم و معموله ! اما اکثر فوتبال دوستان از اون بی اطلاعن !
آنتی بنفش
سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹، ۱۴:۰۱
نوچه ها و جیره خواران وریا دست به کار شدند. ننگ بر شما خود فروخته های حقیر
۵
Ahmad
چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹، ۰۱:۰۵
حالا‌اگه بازیکن‌پرسپولیس بود مینوشت به به چه چه
۳
محمد
چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹، ۱۰:۵۶
زاهدیان از کجا داری می سوزی ؟
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر