فهرست
آرژانتین ۰-۳ کرواسی؛ تنهاترین مسی
آرژانتین ۰-۳ کرواسی؛ تنهاترین مسی

آرژانتین ۰-۳ کرواسی؛ تنهاترین مسی

آی‌اسپورت- تیم ملی آرژانتین در دومین دیدار خود از جام جهانی ۲۰۱۸ به مصاف کرواسی رفت و با شکست سنگین برابر این تیم رسما در بحران قرار گرفت. کرواسی که بازی نخست خود را برابر نیجریه پیروز شده با این برد بخش زیادی از راه صعود را طی کرد و آرژانتین حالا برای صعود با هزار و یک پرسش رو به روست و از همه مهم‌تر این که، آیا این تیم آرژانتین توان ارائه فوتبال خوبی را برای حتی پیروزی بر نیجریه دارد؟

ترکیب دو تیم برای این مسابقه به شرح زیر است:

آرژانتین

کابایرو، سالویو، مرکادو، اوتامندی، تالیافیکو، ماسکرانو، پرز، مزا، مسی، آکونا و آگوئرو

کرواسی

سوباسیچ، ورسالیکو، لوورن، ویدا، استرینیچ،  راکیتیچ، بروزوویچ، ربیچ، مودریچ، پریسیچ، مانژوکیچ

 

بازی جذاب و پرهیجان آغاز نشد و این روند تا پایان نیمه اول هم ادامه داشت، آرژانتین اگرچه به نسبت حریف خود قدری برتری داشت ولی این برتری در تملک توپ و خلق موقعیت، خیلی هم محسوس نبود.

دقیقه ۱۲ اولین موقعیت جدی آرژانتین روی پاس پرز حاصل شد ولی مسی در زدن ضربه اخر به توفیق نرسید و بازی ۰-۰ ماند. دقیقه ۲۲ دومین فرصت جدی برای راه راه پوشان رقم خورد که این بار سانتر تالیافیکو به تیر دروازه برخورد کرد و به جایی نرسید.

در دقیقه ۳۰ بود که تعلل لوورن میرفت آرژانتین را به گل برساند ولی تلاش سالویو راه به جایی نبرد، در ادامه هم پرز در موقعیت خوبی صاحب توپ شد که ضربه وی با اختلافی اندکی به بیرون رفت.

۲ دقیقه بعد، مانژوکیچ پشت دفاع حریف جاگیری خوبی داشت و می توانست تیمش را به گل برساند که ضربه سر وی به بیرون رفت و بهترین فرصت کروات ها در نیمه اول هدر رفت.

به این ترتیب نیمه اول کم افت و خیز و نه چندان جذاب آرژانتین و کرواسی با تساوی ۰-۰ پایان یافت. در نیمه اول مسی تنها ۲۰ بار و آگوئرو ۷ بار، توپ را لمس کردند.

نیمه دوم هم خیلی جذاب آغاز نشد و موقعیت های خاصی روی دروازه ها خلق نشد تا اینکه یک اشتباه کودکانه از سوی کابایرو، کرواسی را پیش انداخت. یک پاس رو به عقب ساده برای کابایرو با ضربه بسیار بد این دروازه بان باتجربه همراه شد، ربیچ آماده بود تا با یک ضربه سر ضرب بازی را ۱-۰ کند و در عین شگفتی، آرژانتین گل اول را دریافت کند.

دقایقی بعد بود که آگوئرو بیرون رفت و هیگواین وارد زمین شد، بعد از این نیز، تعویض دوم اتفاق افتاد و پاوون به زمین رفت. بعد از گل اول و با وجود تعویض های انجام شده، باز هم آرژانتین در خلق موقعیت گلزنی موفق نبود و کرواسی به خوبی بازی را کنترل کرد.

دقیقه ۸۰ شوت زیبای مودریچ اختلاف را دو برابر کرد. او از فاصله ۲۵ یاردی، ابتدا اتامندی را سردرگم کرد و سپس با ضربه بغل پای دیدنی خود، موفق شد گل دوم تیمش را به ثمر برساند.

این پایان کار نبود، کرواسی از آشفتگی آرژانتین همچنان استفاده می برد، ضربه آزاد راکیتیچ به تیر دروازه برخورد کرد، ولی میل کروات ها برای گل بعدی همچنان ادامه داشت، دقیقه اول از وقت های اضافه بازی بود که ضدحمله کرواسی آن ها را به گل سوم رساند. ضربه اول مهار شد، در ادامه کواچیچ دوباره صاحب توپ شد، او راکیتیچ را تغذیه کرد و این بازیکن دروازه خالی را برای بار سوم باز کرد.

به این ترتیب بعد از توقف در بازی نخست، آرژانتین در شب دوم نیز مقابل کرواسی متحمل شکست سنگین ۳-۰ شد تا در آستانه حذف قرار گیرد.

 

نود

۲ ۴  
آی اسپورت
2018-06-22 00:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
pooyan
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۰:۳۳
سامپائولي در سطح مربي درجه يك نيست
يكي از ضعيفترين آرژانتينهاي تمام دوران از ١٩٨٦ كه اولين جام جهاني بود كه يادمه تا الان
۶
جيم
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۱:۰۵
قابل توجه اونهايي كه فك ميكنن امريكاي جنوبي ها مربي دارن!

امريكاي جنوبي ها استعداد دارن،... يكي از مهاجمهاي نيمكت ارژانتين رو ايران داشت الان صعود كرده بوديم.

تازه سامپائولي يكي از موفق ترين مربياي امريكاي جنوبي

حالا كيروش رو بيرون كنيد يكي از اين اش و ماشنگله ها رو بياريد، به خيالتون يارو مسي مي زاد
۷ ۱
مهدی
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۶:۳۶
شیپور رو از سر گشادش زدی، نشون داد یه مربی کروات میتونه چه بازی خوبی جلوی آرژانتین بکنه و حتی 3 تا هم بزنه ولی مافیای رسانه ایش تو بوق و کرنا نکنن بابت یه باخت کم گل جلوی آرژانتین یا اسپانیا!!
این باخت به شماها نشون داد که نیازی نیست انقدر ذلیل بود و 90 دقیقه یه اتوبوس پهن کرد و منتظر تاکتیک اوت دستی موند!
۲
مهدی
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۱:۴۲
انتقام دعایی ایرانیان تحقق پیدا کرد.... خدایا شکر که انقام ایرانی ها را در این جام از مسی گرفتیم!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر