فهرست
یادداشت روز: اجنبی پرستی به سبک قلعه نویی!/ امیر حرف‌های خودش را نقض می‌کند؟
یادداشت روز: اجنبی پرستی به سبک قلعه نویی!/ امیر حرف‌های خودش را نقض می‌کند؟

یادداشت روز: اجنبی پرستی به سبک قلعه نویی!/ امیر حرف‌های خودش را نقض می‌کند؟

آی اسپورت- «اجنبی پرستی» در چند سال تبدیل به دمِ دست ترین عبارت مورد علاقه امیرقلعه نویی در تقبیح موافقان عملکرد کارلوس کی روش در فوتبال ایران شده .

امیر خان هر چند وقت یک بار و به ویژه بعد از ناکامی ها، پایِ «قلم به دست ها» را به ماجرا باز می کند و مدعی می شود که آن ها بیشتر از چهره های خودی، هوای آدم های غیرایرانیِ فوتبال ایران را دارند. او مدتی بعد از حذف تیم ملی از جام ملت ها در کنفرانس خبری بعد از بازی با سپاهان، بار دیگر صحبت های تندی در این مورد بر زبان آورد و از لزوم شکستن مصونیت کی روش از انتقاد حرف زد. مصونیتی که در نگاه قلعه نویی به سبب فرنگی بودن برای مربی پرتغالی ایجاد شده بود. 

حالا چند هفته بعد از تاکید دوباره قلعه نویی بر روی اجنبی پرستی و حتی نام بردن از صادق هدایت و مصدق، بازیکن «خارجی» استقلال برای چندمین بار بنا را بر ناسازگاری گذاشته و در حالی که برای مرخصی در عراق به سر می برد، اعلام کرده که دیگر قصد بازگشت به فوتبال «مسخره» ایران و باشگاه بی کفایت استقلال را ندارد. این بازیکن خارجی، حرف هایی را به زبان اورده که کی روش حتی در سخت ترین روزهای گره خوردن توافق اش با فدراسیون فوتبال به زبان نیاورده بود. پس توی این ساعت ها توقع می رود مخالف ردیف اول اجنبی پرستی در ایران، اجازه ندهد این بازیکن خارجی با این دیدگاه و توهین ها از محرومیت در امان باشد و بار دیگر به فوتبال ایران برگردد. عدم برخورد با کرار جاسم توسط امیر بعد از حرف هایی که بازیکن عراقی در مورد ایران به زبان آورده، یکی از جمله های همیشگی او را زیر سوال خواهد برد:«روی هموطنان تان تعصب داشته باشید!». 

  ۱  
آی اسپورت
2015-02-27 16:51:22
نظر دهید

۱ نظر
-
جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۳، ۱۸:۳۲
قلعه نوعی لمپن ترین وبی سواد ترین مربی معاصر ایران البته بعداز علی پروین .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر