فهرست
شانس‌مان برای میزبانی جام ملت‌ها کم است
شانس‌مان برای میزبانی جام ملت‌ها کم است

شانس‌مان برای میزبانی جام ملت‌ها کم است

آی اسپورت - حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس اعتقاد دارد که امکانات برای میزبانی جام ملت‌ها در ایران موجود است، اما این امکانات باید ارتقا داده شود.

حمیدرضا گرشاسبی درباره نامزدی ایران برای میزبانی جام ملت‌های آسیا 2027 و رقابت با قطر، عربستان، هند و ازبکستان اظهار داشت: شرایط برای میزبانی بسیار سخت است و آن زمان هم که ما با پرسپولیس در سال 2018 فینالیست آسیا شدیم، اعلام کردند تحت هیچ شرایطی ایران نمی‌تواند میزبان باشد. ما خیلی پیگیر شدیم و رایزنی‌های زیادی داشتیم تا توانستیم حق میزبانی‌مان را حفظ کنیم.

وی افزود: کارشناسان بخش‌های مختلف از AFC برای بررسی شرایط میزبانی به ایران آمدند و امکانات سخت افزاری، هتل، ترابری و... را کنترل کردند. آن موقع بیش از 200 مورد ایراد گرفتند که بین 130 تا 140 ایراد مربوط به استادیوم آزادی بود. با این حال با برطرف شدن ایرادها، توانستیم میزبان خوبی در فینال لیگ قهرمانان آسیا باشیم و این را نشان دادیم. AFC، فیفا و یوفا هم که رؤسای آنها و دبیرکل یوفا برای تماشای فینال به تهران آمده بودند، بابت میزبانی به ما تقدیرنامه دادند. اگر بخواهیم و عزمی باشد، می‌توانیم میزبان خوبی باشیم، البته باید امکانات را فراهم کنیم.

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس که آخرین مدیری بوده است که میزبانی از یک دیدار مهم فوتبالی را مدیریت کرده و با کنفدراسیون فوتبال آسیا درگیر بوده است، خاطرنشان کرد: ما یک بحث دیگر داریم که مربوط به تحریم‌های اقتصادی است که این بحث غیرورزشی محسوب می‌شود و من نمی‌توانم درباره آن پاسخی بدهم. این مسئله در زمان فینال لیگ قهرمانان آسیا هم می‌توانست برای ما مشکل‌ساز شود و با AFC در این مورد چالش‌هایی داشتیم، اما در این زمینه هم مشکل را حل کردیم، چون در صحبت‌هایی که داشتیم، اطمینان دادیم که موضوع تحریم‌ها مشکل‌ساز نخواهد شد و خیال آنها را راحت کردیم. این مسائل پیگیری، ارتباط و هماهنگی می‌خواهد که سفیران ما در کشورهای مختلف باید در این زمینه کار کنند.

گرشاسبی که سابقه حضور در شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی را هم داشته است درباره امکانات استادیوم‌ها و زمین‌های تمرینی گفت: این امکانات وجود دارد، اما متأسفانه بودجه مناسبی که برای حفظ و نگهداری مجموعه‌های ورزشی به خصوص مجموعه‌های ملی نیاز است، در اختیار قرار نمی‌گیرد. طبیعی است که وقتی رسیدگی نباشد، به تدریج این مجموعه‌ها فرسوده خواهد شد، از بین می‌رود و تخریب می‌شود. استادیوم 50 هزار نفری غدیر اهواز که با خون و دل آن را ساختیم و استادیوم زیبایی هم بود، وضعیت فعلی‌اش را ببینید. ما در کشور امکانات میزبانی داریم و در استان‌های فوتبال خیزمان امکانات هست، اما این امکانات باید ارتقا داده شود. باید دستی به سر و روی استادیوم‌ها و کمپ‌های تمرینی کشیده شود تا آماده یک میزبانی بزرگ باشد.

وی در مورد بحث هتل‌ها و ترابری نیز که از امکانات مورد تأکید AFC بوده و لازمه یک میزبانی بزرگ است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه هتل‌های خوبی در کشور داریم. به خصوص در تهران هتل‌های جدیدی اضافه شده است و این مسئله مشکلی نخواهد بود. مشکل عمده ما استادیوم‌هاست که باید بودجه مناسبی برای ارتقای سطح آنها تخصیص داده شود و یک گروه جهادی کار کنند تا شرایط فراهم شود.

این مدیر ورزشی درباره اینکه با وجود نامزدی قطر، عربستان، هند و ازبکستان چقدر شانس برای میزبانی ایران قائل است، اظهار داشت: شانس خیلی کمی داریم. در این شرایط و به خصوص با تحریم‌ها که مشکل‌ساز خواهد شد، خیلی شانس کمی برای میزبانی داریم.

 

تسنیم 

     
آی اسپورت
2020-11-16 15:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر