فهرست
فاجعه‌ای که انتظار استقلال را می‌کشد
فاجعه‌ای که انتظار استقلال را می‌کشد

فاجعه‌ای که انتظار استقلال را می‌کشد

آی اسپورت - فشار AFC به باشگاه‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را بر آن داشت تا برای رفع خط محرومیت تعدادی از طلبکاران‌شان را پای میز مذاکره کشانده و با آنها تسویه‌حساب نمایند. باشگاه استقلال در همین راستا موفق شد تا با تعداد قابل ملاحظه‌ای از طلبکارانش تسویه حساب کرده و رضایت آنها را بگیرد.

روند خوب پرداخت بدهی‌ها در این باشگاه و وجود عزم و اراده برای تسویه با طلبکاران باعث شد تا خطر محرومیت از آسیا برای فصل آینده از این تیم دور شود. اما این پایان روند تسویه حساب این باشگاه با طلبکارانش نیست چون تعداد طلبکاران از این باشگاه بقدری زیاد است که آنها باید حالاحالاها به بازیکنان و مربیان سابقشان پول بدهند. در بین طلبکاران باشگاه استقلال برخی اسامی خارجی هم به چشم می‌خورد. بازیکنانی که به طرز عجیبی به این تیم آمدند و از آن جدا شدند و حالا پرونده آنها در کمیته  انضباطی فیفا مطرح است.

پرو پئیچ یکی از قدیمی‌ترین پرونده‌های شکایتی استقلال در فیفا را دارد. بازیکنی در زمان مدیریت افشارزاده و مربیگری مظلومی با قراردادی دوساله به آبی‌پوشان پیوست و فصل بعد در عین بی‌توجهی مدیران باشگاه بدون فسخ قرارداد و اخذ رضایتنامه از تیم کنار گذاشته شد تا به راحتی پرونده شکایت این بازیکن در فیفا باز شود.

پرونده پرو پئیچ در فیفا به قدری شفاف هست که کمیته انضباطی به راحتی این باشگاه را محکوم نماید تا آبی‌ها در حالی مبلغی بالغ بر ۳۶۰ هزار دلار به این بازیکن کروات بدهکار باشند که او کلا ۱۳ بار برای این تیم به میدان رفت و ۳ گل هم در بازیهای رسمی به ثمر رساند.

سرور جباروف یکی دیگر از طلبکاران خارجی باشگاه استقلال است. این بازیکن یک فصل برای آبی‌پوشان به میدان رفت که در همان یک فصل به قدری درخشان برای تیمش بازی کرد که بتوان او را بهترین بازیکن فصل گذشته این تیم دانست.

باوجود این که استقلالی‌ها به شدت خواهان حفظ این بازیکن بودند، او حاضر به همکاری با این باشگاه نشد که دلایل آن به اندازه کافی بازگو شده است. هافبک ازبکستانی فصل گذشته آبی‌ها آخرین قسط قراردادش به مبلغ ۱۳۰ هزار دلار را از این باشگاه طلبکار است.

گرچه بنا به ادعای رسانه‌های رسمی باشگاه استقلال این بازیکن در فیفا طرح دعوی نکرده، اما عدم شکایت به منظور گذشت از مطالبات نیست و استقلالی‌ها ملزم هستند تا طلب ۱۳۰ هزار دلاری این بازیکن را پرداخت کنند.

بویان نایدنوف یکی دیگر از طلبکاران خارجی استقلال است. این بازیکن با استناد به گفته‌های سیدرضا افتخاری مدیرعامل وقت باشگاه استقلال با اصرار شفر به این تیم پیوست و توسط همین مربی در حالی در لیست مازاد قرار گرفت که یک سال از قراردادش با آبی‌ها مانده بود. این بازیکن برای فصل جاری ۲۵۰ هزار دلار با استقلال قرارداد دارد و باشگاه ملزم است تا این مبلغ را بدون این که از خدمات این بازیکن بهره ببرد پرداخت نماید.

یکی از عجیب‌ترین بدهی‌های خارجی آبی‌پوشان پرونده جدید این باشگاه است که توسط بازیکنی در کمیته انضباطی فیفا باز شده که برای انجام تست پزشکی به تهران آمده بود اما حالا در صف شاکیان این باشگاه قرار دارد. اگر باشگاه استقلال محکوم به پرداخت مبلغ ۴۵۰ هزار دلار غرامت به گومز شود، این عجیب‌ترین پولی خواهد بود که این باشگاه در تاریخ خود به یک طلبکار پرداخت کرده است.

بدون احتساب مبلغ شکایت گومز جمع بدهی‌های خارجی استقلالیها ۷۴۴ هزار دلار است که این مبلغ چیزی در حدود ۹ میلیارد می‌شود و اگر گومز نیز در نهایت بتواند استقلال را محکوم نماید، جمع این مبلغ به ۱۱۹۴۰۰۰ دلار می رسد که حجم بدهی‌های این باشگاه را از مرز ۱۴ میلیارد تومان عبور خواهد داد.

مدیران استقلال بهتر از هر فرد دیگری می‌دانند تسویه‌حساب با طلبکاران خارجی به مراتب سخت‌تر از تسویه‌حساب با طلبکاران داخلی است. آنها پیشینه‌ای از استقلال ندارند که نسبت به آن عرق و تعصب داشته باشند و به عشق این تیم و هوادارانش از مطالباتشان بگذرند و به اندازه کافی هم اهرم فشار از سوی محاکم بین‌المللی برای دریافت بی‌کم و کاست مطالبات شان دارند.

مهر

۸ ۳  
آی اسپورت
2018-09-10 15:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
سامان
دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۶:۴۴
خدا پدر ای اف سی و فیفا رو بیامرزه كه اینا رو مجبور میكنن كه بدهی هاشون رو پرداخت كنن و بالاخره یه سرو سامانی بگیرن ما كه خودمون برای اصولی بودن فوتبالمون و پیشرفت كردن كاری نمیكنیم باید زور بالا سرمون باشه تا پیشرفت كنیم باور كنید اگه زور و اجبار فیفا نبود هنوز طبقه دوم ازادی صندلی نداشت
.
دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۱۴
روند خوب پرداخت بدهی ها؟؟؟؟؟؟؟؟ در عرض یک هفته وزیرپرسپولیسی بدهی 14 میلیاردی رو واسشون صاف کرد خطر بدهی به پروپیچ رو هم که خودِ فدراسیون واسشون رفع کرد
دانیار
دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۵۰
نگران نباشید.بدهی پروپئیچ از طریق پاداش تیم ملی از فیفا پرداخت میشه...شل مغزا همه با هم: وزیر پرسپولیسی وزیر پرسپولیسی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر