فهرست
سوژه داغ؛ موج های دنباله‌دار نظرسنجی نود/ اسطوره های سرخ، معترضان آبی!
سوژه داغ؛ موج های دنباله‌دار نظرسنجی نود/ اسطوره های سرخ، معترضان آبی!

سوژه داغ؛ موج های دنباله‌دار نظرسنجی نود/ اسطوره های سرخ، معترضان آبی!

آی اسپورت- چند روز از نظرسنجی این هفته برنامه تلویزیونی نود می گذرد اما این نظرسنجی هنوز هم موضوع تازه ای برای بحث در بین علاقه مندان در فوتبال ایران است. عادل فردوسی پور دوشنبه شب گذشته و در آستانه دیدار آسیایی حساس پرسپولیس، 5 نفر از محبوب ترین چهره های باشگاه در دو دهه اخیر را به نظرسنجی گذاشت ودر نهایت این علی کریمی بود که بالاتر از عابدزاده، دایی، مهدوی کیا و کریم باقری به عنوان محبوب ترین بازیکن این باشگاه در این مقطع معرفی شد. عادل به صورت همزمان برای استقلالی ها نیز یک نظرسنجی اینترنتی درنظر گرفته بود که در آن با کنار گذاشتن فرهاد مجیدی و علیرضا منصوریان، هواداران این باشگاه می توانستند در بین گزینه های فراوان مطرح شده محبوب ترین مهره این باشگاه در دو دهه اخیر را انتخاب کنند. 

بر خلاف نظرسنجی پرسپولیسی ها که شکل استاندارتری داشت و همه چهره هایش دوران بازی را کاملا پشت سر گذاشته بودند، تقریبا نیمی از چهره های استقلالی حاضر در نظرسنجی را افرادی تشکیل می دادند که هنوز در باشگاه استقلال و یا در باشگاه دیگری توپ می زنند. در واقع آن ها به عنوان چهره هایی با کارنامه «جاری» و پیش از پایان فوتبال، در یک سطح مشترک با بازیکنانی قرار داده شدند که یک یا دو دهه قبل در استقلال توپ می زدند و طبعا کمتر به یاد آورده می شدند. نکته جالب دیگر نظرسنجی آبی ها، بالانشینی آندو تیموریان و مجتبی جباری در آن است. بازیکنانی که با حالتی نامهربانانه و اعتراضی باشگاه را ترک کردند و به طور کلی با خاطره خوشی از استقلال جدا نشدند. 

به نظر می رسد هواداران تیم قرمزهای تهران، در دو دهه اخیر ستاره های بزرگ تری را در تیم شان جای داده اند. آن ها به ویژه در نسل طلایی 98 فوتبال ایران، مهره های درجه یک زیادی را به تیم ملی فرستادند و در اوایل و اواسط دهه هفتاد نیز تیم هایی بسیار پرستاره داشتند. در مقابل استقلال در این سال ها بیشتر از آنکه ستاره های بزرگ و اسطوره های فراموش نشدنی داشته باشد، مهره هایی نزدیک و هم سطح را در اختیار داشته باشد. حداقل از زمان آغاز لیگ برتر اما این استقلالی ها بودند که نتایج بهتری نسبت به رقیب گرفته اند و در سال های بیشتری در کورس قهرمانی حضور داشته اند. حتی اگر فخرفروشی با نام ها، کار ساده تری برای پرسپولیسی ها باشد. 

     
آی اسپورت
2015-02-27 17:19:11
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر