فهرست
چرا نباید قرارداد استراماچونی یکساله شود؟
چرا نباید قرارداد استراماچونی یکساله شود؟

چرا نباید قرارداد استراماچونی یکساله شود؟

آی اسپورت-  بازگشت استراماچونی به استقلال بی‌شک مدیران آتی این باشگاه را وارد چالش‌های بزرگ‌تر خواهد کرد. تصور کنید سران باشگاه استقلال تمام شروط مرد ایتالیایی را بپذیرند و وی را برای بازگشت به ایران قانع کنند و مرد ایتالیایی هم طبق وعده‌هایی که داده شنبه روی نیمکت استقلال بنشیند. آیا این بازگشت به لحاظ پرستیژ مدیریتی و اصول باشگاهداری به صلاح مدیران آینده باشگاه استقلال است؟ 

 استراماچونی بعد از بازگشت ممکن است با استقلال به جام قهرمانی لیگ برسد و احتمال هم دارد برای رسیدن به این مهم با مشکل مواجه شود. اگر حالت اول را در نظر بگیریم با توجه به اینکه وی از خلیل‌زاده - مأمور گفت و گوی مستقیم با وکیلش - قول گرفته قراردادش از ۲ سال به یک سال کاهش یابد، آیا استقلال را برای تمدید مجدد قرارداد دچار مشکلات بزرگ‌تر نخواهد کرد؟ 

مصائبی که اکنون باشگاه استقلال را گرفتار کرده، ممکن است چند ماه دیگر این باشگاه را درگیر خود کند و هیچ بعید نیست که استراماچونی با وجود وعده سران باشگاه استقلال به تعهدات خود (یعنی پرداخت همه دستمزد و کاهش زمان قرارداد) برای تمدید قراردادش با باشگاه استقلال طلب پول هنگفتی کند که در آن شرایط هرگز روشن نیست که سران باشگاه استقلال بتوانند به درخواست‌های آتی سرمربی خود عمل کنند و موفق به تمدید قرارداد شوند. 

 شاید استراماچونی بعد از قهرمانی با استقلال طلب قراردادی ۲ میلیون یورویی کند. آیا در توان تصمیم‌گیران باشگاه استقلال هست که چنین مبلغ درشتی را به سرمربی استقلال بپردازند؟  با توجه به کاستی‌های مالی همیشگی در باشگاه استقلال و مهم‌تر از آن، انتقال پول به اروپا تردیدی نیست که باشگاه استقلال برای برون رفت از چالش‌های آتی نیز با دردسرهای بسیاری مواجه خواهد شد اما به هرحال اکنون نیز استراماچونی به حدی در میان هواداران این باشگاه به محبوبیت رسیده که تصمیم‌گیران این باشگاه ناچارند آخرین تلاش‌های خود برای بازگرداندن این مربی را به خرج دهند تا شاید مرد ایتالیایی مجاب به بازگشت شود. 

شاید اگر وضعیت به گونه‌ای بود که بر سر انتقال پول مشکلی به وجود نمی‌آمد، استراماچونی هرگز باشگاه استقلال را با چنین شرایطی مواجه نمی‌کرد و به فعالیت خود با همان توافق قبلی ادامه می‌داد اما بدقولی‌هایی که ناشی از ناهمواری انتقال پول به اروپا است، کار را به نقطه‌ای رسانده که اکنون شاید قطع همکاری با استراماچونی نیز اتفاق بدی برای این باشگاه تلقی نشده و با درنظر گرفتن همه جوانب، کنار رفتن استراماچونی موافقانی نیز داشته باشد. 

البته برای باشگاه استقلال بهترین حالت توافق با استراماچونی با همان توافق قبلی است و تصمیم‌گیران این باشگاه نباید اجازه دهند همان اتفاقاتی که در زمان شفر رخ داد و مرد آلمانی بعد از افزایش محبوبیت خود طلب دستمزد بیشتری کرد، دوباره تکرار شود. در این شرایط مصالحه و اعتمادسازی دوباره با استراماچونی می‌تواند کلید موفقیت مذاکره‌کننده‌ها با استراماچونی باشد تا مشکلات بزرگ‌تر ایجاد نشود.

۴ ۲  
آی اسپورت
2019-12-12 10:43:00
نظر دهید

۲ نظر
کاج
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸، ۱۱:۵۵
قراردادش رو کم کرد و تموم شد حالا کیسه کشای احمق می مونن و 6 ماه دیگه که این یارو میخواد بره. منزوی به هوادارای هوچی کیسه هشدار داده بود باز نیایید هوچی گری کنید
۲
محمد
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸، ۱۳:۱۳
هواداران استقلال در شش سال دولت تدبیر و امید زخم ها خورده اند از وزرای رنگی اش. از گودرزی گرفته تا سلطانی فر. اینکه می فرمایید پس از کاهش قرارداد دو سال به یک سال برای استقلال مشکلاتی ایجاد می شود را ما قبول داریم اما دو سوال دارم خدمت شما :یکی اینکه مسبب اصلی این مشکلات مهندسی شده کیست. وزیر یا گماشته اش؟ دوم اینکه مگر طی این سالها هواداران استقلال آغاز و پایان خوشی داشته اند؟ هرفصل با ناکارآمدی مدیران گماشته وزیر در استقلال تعداد زیادی بازیکن جابجا شدند؟ مربی را کنار گذاشتند. تمرینات و اردوهای پیش مناسب نداشتند. مانع انتقال پول به باشگاه در شرایط حساس بودند.با نقشه های مهندسی شده خود به طرق مختلف کمر به نابودی استقلال بسته اند و... ما سالهاست از وزارت و گماشته های ناکارآمد زخم خورده ایم. دیگر اعتمادی به وزیر و گماشته هایش نیست. خودشان برای استراماچونی مشکل تراشی کردند و بعد بجای حل مشکل با ورود با نقشه مهندسی شده وزیر و سفیر و... قرارداد دوساله را به یک سال کاهش دادند تا حواشی و مشکلات برای فصل آینده را از اینک ترسیم کرده باشند. برادرمن ما را ز چه می ترسانی؟ ما را ز سر بریده می ترسانی؟ ما هواداران استقلال سالهاست طعم تلخ تبعیض، بی عدالتی و زخم های مهندسی شده سران فوتبال را چشیده ایم. پس...
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر