فهرست

اختصاصی: اعتصاب بر سر حق پخش/ احتمال تعویق ال‌کلاسیکو

آی‌اسپورت: دولت اسپانیا به درخواست باشگاه‌های لالیگایی درباره تصویب قانونی برای تقسیم عادلانه حق پخش تلویزیونی مسابقات جواب منفی داد و این باشگاه‌ها تصمیم به اعتصاب گرفته‌اند آن هم در هفته‌ای که قرار است رئال مادرید و بارسلونا در نوکمپ دیداری حساس و تعیین کننده برای قهرمانی این فصل را انجام دهند.

لیگ فوتبال حرفه‌ای اسپانیا(LFP) تلاش کرده حق پخش تلویزیونی به همان شیوه همتایان انگلیسی و ایتالیایی بین تیم‌ها تقسیم شود تا این نابرابری بزرگ مالی بین باشگاه‌های دارا و ندار کمتر شود.

رئال مادرید و بارسلونا تقریبا 12 برابر پایین‌ترین تیم در رنکینگ دریافت حق پخش تلویزیونی از این بابت درآمد دارند در حالی که در لیگ برتر این آمار 1.57 در برابر یک است. به دلیل همین نابرابری است که باشگاه‌های لالیگایی را تحریک کرده در هفته برگزاری ال‌کلاسیکو که جهان ورزش، فوتبال اسپانیا را مد نظر قرلر می‌دهد، دست به این کار بزنند.

مادرید و بارسلونا هر دو از این حرکت حمایت کرده اند و تنها اتلتیک بیلبائو از میان 42 تیم حاضر در لیگ‌های دسته اول و دوم است که این اسناد را امضا نکرده. اما بعد از آنکه میگل کاردنال وزیر ورزش اسپانیا به قولش برای ارائه یک لایحه در این باره عمل نکرد، بعید است که توافقی میان باشگاه‌ها حاصل شود.

این وضعیت نامشخص باعث می شود کانال‌های تلویزیونی هم تکلیف‌شان را برای فصل آینده ندانند. اسکای اسپورت که دارنده حق پخش تلویزیونی لیگ برتر است منتظر تمدید قرارداد خود برای فصل آینده لالیگا است.

     
آی اسپورت
2015-02-27 18:52:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر