فهرست

ادامه ماجرای خرید جنجالی نیمار/ احضار بارتومئو به دادگاه

آی‌اسپورت: خوسپ ماریا بارتومئو رییس باشگاه بارسلونا به دلیل فساد مالی در جریان خرید جنجالی نیمار از سانتوس در سال 2013 باید در دادگاه حاضر شود. بارتومئو مدعی شده رییس سابق باشگاه کاتالان، ساندرو روسل که در ژانویه سال گذشته به دلیل همین ماجرا مجبور به استعفا شد، تنها مسئول شرایط این قرارداد است.

اما دادستانی تاکید کرده که رییس فعلی باشگاه که چند هفته پیش به خاطر این پرونده جنجالی به دادگاه رفته بود در ماجرای خرید نیمار دخیل بوده و از قاضی خواسته او را برای پاسخگویی به اتهامات در دادگاه حاضر کند.

در تابستان 2013 بارسا کمی بیشتر از 17 میلیون یورو برای نیمار به سانتوس پرداخت اما ادعا کرد مبلغ رسمی 57.1 میلیون یورو بوده و بعد از استعفای روسل فاش شد که مبلغ کامل 86.2 مییون یورو بوده که شامل 40 میلیون یورو به والدین بازیکن می شده، در نتیجه کل مبلغ با احتساب مالیات‌های پرداخت‌نشده به بیش از یکصدمیلیون یورو می رسد.

دادستان به قاضی نوشته بارتومئو بدون شک در این ماجرا نقش داشته و مبلغ پرداختی باید توسط شخص رییس امضا می شده. مبلغ مورد نظر او 5 میلیون یورویی است که در ژانویه گذشته بعد از استعفای رییس قبلی پرداخت شده. دادستان بر این باور است که بارسا از پرداخت مالیات به مبلغ 1.9 میلیون یورو طفره رفته و بارتومئو باید در آینده نزدیک جوابگوی این مساله باشد.

     
آی اسپورت
2015-02-27 23:07:51
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر