فهرست
وقتی که اشک نبود، باران بود
وقتی که اشک نبود، باران بود

وقتی که اشک نبود، باران بود

آی اسپورت – آفتاب کرمانشاه را پشت سر گذاشته بودیم که ابری بالای سرمان ایستاد و آمد تا خیابانی در بالادست جاده سرپل ؛ وقتی اتوبوس پیچید به داخل یک راه گلی از بین ویرانه های زمین لرزه ای که پشت خانه را به خاک چسبانده بود. خداداد که از اتوبوس پیاده شد، کرد لهجه ها دورش را گرفتند و تا بگویند :دولت ... چادر ... هلال احمر ... کانکس ؛ دیگر ابر بارید بود تا وقتی شیرزنی از کنار کوچه اسفندی دود کند و به قربان بچه های تیم نود هشت برود، دیگر صورت ها را هم اشک بگیرد.

سرپلی ها ، توی دو ساعت شگفت انگیزی که دیروز مهمان شان بودیم ، سعی کردند ستاره های تیم 98 را مثل قدیم شان ببینند . بنابراین مهرداد میناوند حتی ابروها و موهایش شبیه به وقتی بود که تاره از پاس آمده بود پرسپولیس تا برای رضا شاهرودی فوق ستاره دردسر درست کند . سهراب ، آن وسط همان مدافع درخشان و درجه یک استقلال بود که وقتی از فولاد به تیم ناصرخان پیوست انگار بزرگترین خرید سال را کرده باشند. بقیه هم همانی که قبلا بودند ؛ از اسی (حلالی ) دریبل زن تا احمد مومن زاده پرتلاش . ممدنواز با سانتر های بی نظیر و آقا کریم با میدانداری استثنایی اش. رحمان با پرش های درجای خارق العاده و محمدرضا مهدوی ، حسین کاظمی ، جواد کاظمیان ، پرویز برومند ، ابی میرزاپور و بقیه هم همانی که بودند؛ درست مثل خدا (خداداد عزیزی) که تا قیام قیامت باید به او پاس تودر بدهیم و یادمان باشد که مهمترین شادی زندگی مان را ساخته است . یک شادی شبیه به آنچه که سرپل را فراگرفته بود ؛و شادی آن پسربچه ای که زرنگ وتروفرز بین دو نیمه آویزان علی کریمی شد و پیراهن شماره 8 او را گرفت تا علی یک نیمه با زیرپیراهنی چسبان قرمز رنگش در زمین فوتبال سرپل مانور بدهد و یادمان بیاورد که روی دستش نخواهد آمد.

در نود دقیقه ای که با هم به گذشته برگشته بودیم ، شهر هم در حال و هوای قدیم بود. وقتی که دولت ، کانکس ، وعده و شماره کارت کلیدواژه های اصلی مردم سرپل نبود. وقتی که اشک نبود، باران بود.

 

 

۹۰ ۴  
آی اسپورت
2017-12-16 09:00:00
نظر دهید

۴ نظر
محمد یوسفی
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۲۰
درود بر پژمان راهبرچقدر قشنگ و زیبا تیم 98 را بیان کردی و چقدرنوشته ات قشنگ بود فقط دعا میکنم که مردم زلزله زده غرب کشور فراموش نشوند و زودتر دولت برای این عزیزان فکری بکنند و فراموش نشوند
Hasan
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۵۶
گاهی مردم به عشق نیاز دارن مچکر از نسل فراموش نشدنی فوتبال ایران
مهرداد
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۱۸
کرد لهجە ها? از شما بعید بود واقعا زبان کردی رو لهجە بخونین
ناامیدم کردی جناب راهبر
حمید
يكشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶، ۰۴:۲۱
منظورش کسایی بوده که فارسی رو با لهجه کردی صحبت می کنن.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر