فهرست
گزارش روز: سوارس و آموزش پیروزی "زشت" به بارسلونا
گزارش روز: سوارس و آموزش پیروزی "زشت" به بارسلونا

گزارش روز: سوارس و آموزش پیروزی "زشت" به بارسلونا

آی اسپورت - دیو و دلبر. بارسلونا یک دیدار سخت با حریفی دفاعی در زمینی مشکل و در ساعتی که واقعا دوست ندارد، انجام داد اما با تلاش‌های یک نفر به نتیجه لازم رسید. لوییس سوارس راه را به کاتالان‌ها نشان داد و اینکه چطور بازی را زشت ببرند.

ایوان راکیتیچ شاید بهترین بازی خود در لباس بارسلونا را پشت سر مهاجمان انجام داد و خود این هافبک کروات بود که تیم لوییس انریکه را پیش انداخت اما بعد از آنکه سوارس، کالا را به یک اشتباه دفاعی فجیع مجبور کرد تا بازیکن سابق سویا چاره‌ای جز باز کردن دروازه میزبان نداشته باشد.

از فوتبال شناور سه‌شنبه شب برابر منچسترسیتی خبری نبود اما مانند بازی در «اتحاد» سوارس تفاوت میان دو تیم بود این بار گل دوم را زد و بعد از آنکه گرانادا از روی نقطه پنالتی یکی از گل‌ها را جبران کرد فروتنانه و با از خودگذشتگی لیونل مسی را در موقعیت گلزنی قرار داد.

قشنگ نبود اما کافی بود. بارسا در فصل 2015-2014 چند بار در اندلس به مشکل خورده بود، یک پیروزی همراه با خوش شانسی با نتیجه یک-2 برابر آلمریا و تساوی در مالاگا که هفته پیش در نوکمپ، آبی و اناری‌پوشان را شکست داد.

بنابراین مشخص بود که بازی سختی است به خصوص از آنجا که قرار بود کاتالان‌ها در ساعت چهار بعد از ظهر بازی کنند که همواره در آن در کسب نتایج خوب ناکام بودند و به خصوص در زمین ناهموار گرانادا.

لوییس انریکه بعد از بازی با کنایه گفت:«باید به بازیکنان هر دو تیم تبریک بگویم که توانستند بیش از سه پاس پشت سر هم به یکدیگر بدهند و چند بار این کار را تکرار کنند.»

اما در نبود سیستم پاسکاری زیبای بارسلونا، سوارس با رضایت خاطر کار زشت را انجام داد. با معاونت و سختکوشی راکیتیچ که روی هر سه گل نقش داشت، این مهاجم اروگوئه‌ای یک بار دیگر ثابت کرد در شرایط سخت بهترین عملکرد را دارد و بر خلاف برخی هم‌تیمی‌هایش مرد همه میدان‌ها است.

با گذشت زمان، آمار این مهاجم پرحاشیه روند صعودی را در پیش گرفته. بعد از ایفای نقش در گل اول، دهمین گل این فصل خود را زد و بعد سیزدهمین پاس گلش را داد. در 24 بازی بد نیست و مطمئنا این رکورد در هفته‌ها و ماه‌های پیش رو بهتر هم می شود.

مهمتر از آن، این بازیکن 28 ساله برای بعدازظهر‌هایی مثل این از لیورپول خریداری شد. بارسا وقتی شرایط علیه‌اش باشد به شدت دچار مشکل می شود اما سوارس بعد دیگری به خط حمله تیم می افزاید و از اینکه با تلاش او تیم می تواند بر شرایط نامساعد بازی‌ها غلبه کند، رضایت دارد.

مربی بارسا بعد از بازی به خبرنگاران گفت:«می دانم شما همه به خاطر گل برای او ارزش قائل می شوید اما از ابتدا که برای ما بازی کرد در سطح بسیار بالایی بوده، او ویژگی‌های منحصر به فردی را در اختیار تیم می گذارد و کارش خیلی خاص است.»

در واقع همینطور است. به لطف بازی خیلی خوب او، بارسا موقتا به یک امتیازی تیم صدرنشین لیگ، رئال مادرید رسید و از آن مهمتر،‌ سوارس به کاتالان‌ها نشان داد چطور وقتی لازم است، زشت ببرند. دیو و دلبر.

بن‌ هی‌وارد/ گل اینترنشنال


 

     
آی اسپورت
2015-03-01 10:36:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر