فهرست
درخشان: هر کس جای من بود حداقل 3 بار خودکشی می کرد!/ در نظرسنجی 90 به کریمی رای دادم/ صادقیان فصل گذشته را فراموش کند و دوباره از نو شروع کند!
درخشان: هر کس جای من بود حداقل 3 بار خودکشی می کرد!/ در نظرسنجی 90 به کریمی رای دادم/ صادقیان فصل گذشته را فراموش کند و دوباره از نو شروع کند!

درخشان: هر کس جای من بود حداقل 3 بار خودکشی می کرد!/ در نظرسنجی 90 به کریمی رای دادم/ صادقیان فصل گذشته را فراموش کند و دوباره از نو شروع کند!

آی اسپورت- یک‌شنبه شب کاروان پرسپولیس تهران را به مقصد ازبکستان ترک می‌کند تا در هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف بنیاد‌کار برود.بر همین اساس یک روز قبل از سفر سرخپوشان با حمید درخشان تماس گرفتیم تا نظراتش را بشنویم.

در زمین بنیاد‌کار با این تیم بازی دارید. حالا خیلی‌ها این مسابقه را با لخویا قیاس می‌کنند. نظری ندارید؟


اتفاقاً این اشتباه بزرگی است که ما بازی با بنیاد‌کار را با لخویا مقایسه کنیم. این مسابقه در زمین حریف است و خیلی فرق می‌کند. ما باید در این بازی حواسمان شش‌دانگ جمع باشد.

محمدحسین ‌نژاد‌فلاح هم گفته که نتایج پرسپولیس در سرنوشت کاری کادرفنی تأثیر‌گذار است.


اصلاً نمی‌خواهم حرفی در این رابطه بزنم. پرسپولیس بازی حساس مقابل بنیاد‌کار را پیش‌رو دارد و نباید تمرکز تیم را بر هم بزنیم و من هم چنین قصدی ندارم.

در برنامه تلویزیونی ورزش و مردم عنوان کردید آدم انتقادپذیری هستید. واقعاً این حرف را از ته دل زدید؟


شک نکنید، هرکس جای من بود و این همه از او انتقاد می‌شد حداقل 3 بار خود‌کشی می‌کرد! اما من ماندم و همه انتقادات درست و نادرست را شنیدم.

قبول دارید وقتی تیمی آن هم در حد و اندازه‌های پرسپولیس ناکام می‌شود، انتقادات افزایش می‌یابد و...


بله، همیشه همین‌طور است. وقتی می‌بازی تنها می‌شوی و در پیروزی صد‌ها شریک پیدا می‌کنی. بگذریم آقا!

(برای عوض کردن فضا می‌پرسیم) آقای درخشان اگر می‌خواستید در نظر‌سنجی برنامه 90 شرکت کنید به چه کسی رأی می‌دادید؟


من با احترام به سایر گزینه‌ها، علی کریمی را انتخاب می‌کردم. البته امیدوارم به کسی بر نخورد.

اگر قرار باشد 5 بازیکن محبوب دهه 60 را انتخاب کنید؟


(بعد از کمی فکر کردن) علی پروین، ناصر محمد‌خانی، محمد پنجعلی، فرشاد پیوس و مجتبی محرمی. خداوکیلی همگی محبوب بودند.

چرا پرسپولیس امروز به اندازه آن روز‌ها ستاره ندارد؟


این هم از شانس ماست! (می‌خندد و ادامه می‌دهد) از شوخی گذشته آن زمان پول زیاد مطرح نبود و همه ستاره‌های فوتبال ایران آرزوی پوشیدن پیراهن پرسپولیس را داشتند اما امروز شرایط خیلی عوض شده است. هر جا پول بیشتری بدهند می‌روند که البته با توجه به وضعیت کنونی جامعه شاید حق داشته باشند.

در روز‌های بدون ستاره بودن پرسپولیس، محمد ‌نوری تا حدودی استثناست. آیا حاضرید محمد نوری را با اشکان دژاگه عوض کنید؟


(بلادرنگ) نه! این درست که اشکان دژاگه بازیکن تکنیکی، سرعتی، جنگنده و تأثیر‌گذاری برای تیم‌ملی است ولی من یکی محمد نوری را با دژاگه عوض نمی‌کنم. محمد نوری یک بازیکن خلاق و به قول معروف مهندس پرسپولیس است و نمی‌توانم تیم را بدون او تصور کنم.

برخی‌ها می‌گویند با محمد عباس‌زاده مشکل دارید که او را بازی نمی‌دهید!


مگر عباس‌زاده دور رفت بازی نکرد؟ این چه حرفی است که می‌زنید! حمید درخشان با هیچ بازیکنی مشکل ندارد و هر تصمیمی می‌گیرد برای موفقیت تیمش است.

همین سؤال را به شکل دیگری می‌خواهیم درباره پیام صادقیان بپرسیم.


ببینید، من پیام صادقیان را دوست دارم. هیچ کس هم از بازیکن خوب و با‌استعداد بدش نمی‌‌‌آید اما پیام باید خودش بخواهد. بگذارید «الساندرو دل‌پیرو» را مثال بزنم. روزی یک مصاحبه از او خواندم که گفته بود در یوونتوس مصدوم شدم و 2 هفته بازی نکردم. سه ماه طول کشید تا دوباره بتوانم به ترکیب اصلی برگردم. این قانون فوتبال حرفه‌ای است و صادقیان باید تلاش خود را مضاعف کند. او باید فصل گذشته را فراموش و از نو آغاز کند.

به عنوان سؤال آخر، بازی با بنیاد‌کار را چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟


فوتبال که قابل پیش‌بینی نیست اما تا آخرین ثانیه بازی می‌دویم و می‌جنگیم تا ثابت کنیم برد مقابل لخویا اتفاقی نبوده است.

  ۱  
آی اسپورت
2015-03-01 13:00:39
نظر دهید

۱ نظر
-
يكشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۳، ۱۴:۲۷
این سایتتون یه مشکل قدیمی داره که هر صفحه ای ازش باز می کنیم یه فایل برای دانلود آماده می کنه! یعنی دهن آدم سرویس می شه میاد سایتتون. اگر می خواید پیشرفت کنید این مشکل رو برطرف کنید. مرورگر من هم پگوگل کرومه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر