فهرست
فرار کونته؛ پولی برای رقابت نداریم
فرار کونته؛ پولی برای رقابت نداریم

فرار کونته؛ پولی برای رقابت نداریم

آی‌اسپورت- رابطه آنتونیو کونته و رومن آبراموویچ به وضوح در هفته‌های گذشته افت کرده است. کونته دست‌های خالی‌ چلسی در نقل‌وانتقالات را عامل نتایج این فصل می‌داند و در مصاحبه با روزنامه تلگراف از وضعیت مالی باشگاه گفت: « فکر می‌کنم قطعا دو تیم در این لیگ وجود دارند که بالای جدول می‌مانند. سایر تیم‌ها باید برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا تلاش کنند. این داستان فقط به انگلیس ختم نمی‌شود. دو تیم بزرگ شهر منچستر حتی برای سایر تیم‌های جهان هم خطرناک خواهند بود. این دو تیم همین حالا خیلی قوی هستند و همچنان می‌خواهند در بازار نقل و انتقالات سرمایه‌گذاری کنند. تنها یک یا دو تیم می‌توانند چنین دستمزدی برای الکسیس سانچز پرداخت کنند. ما (چلسی)، هرگز در رقابت برای این بازیکن نبودیم. هرگز. مخصوصا اینکه تکرار می‌کنم یکی از مهمترین دلایل آن دستمزد سانچز بود.

آنتونیو کونته ادامه می‌دهد: « شخصا برای من همین حالا فصل خوبی است زیرا ما ۱۲۰ درصد توان خود را می‌گذاریم. من و بازیکنان کار فوق العاده‌ای انجام داده‌ایم. مهم نیست که به فینال می‌رسید یا جام می‌برید؛ مهمترین چیز این است که ببینید مربیان و بازیکنان به سختی تلاش می‌کنند. این برای من، تعریف یک فصل موفق است. فصل گذشته کار فوق‌العاده‌ای انجام دادیم و حتی کمی معجزه رقم زدیم.»

سرمربی چلسی در مورد خرید ۵۸میلیون پوندی موراتا گفت: « فصل گذشته ما قهرمان لیگ شدیم و به فینال اف ای کاپ رسیدیم و در نهایت با ۵۰میلیون پوند سود در نقل و انتقالات کار را تمام کردیم. چلسی هرگز در تاریخ خود چنین چیزی را تجربه نکرده بود. شرایط تغییر کرده است. وقتی شرایط تغییر کرده، شما باید نهایت توان خود را برای چلسی بگذارید. حالا قطعا سیتی و یونایتد آنجا می‌مانند اما ما باید تلاش کنیم چیزی مهم بسازیم تا اساسِ موفقیت خود را خلق کنیم. نه با پول، بلکه با تلاش! من به کار خودم اعتماد دارم و فکر می‌کنم اگر اینجا بمانم، احتمالا به این خاطر خواهد بود که باشگاه هم به کار من اعتماد دارد و پول، تنها مسئله نخواهد بود.»

آنتونیو کونته در پایان گفت: « در فوتبال دو کار می‌توانید انجام دهید. یکی اینکه پول دارید و می‌توانید با پول خود، بهترین بازیکنان را به ترکیب خود اضافه کنید. راه دیگر این است که کمی پول خرج کنید و سپس به تلاش و تمرینِ زیاد بپردازید. ما در میانه هستیم. اگر بهترین را می‌خواهید، باید هزینه کنید. در غیر این صورت باید در میانه باشید و به خریدهای ۲۰-۳۰ میلیون پوندی دل خوش کنید. اگر می‌خواهید بهترین اهداف ممکن را بخرید، باید آماده باشید که پول زیادی هزینه کنید. این نقل و انتقالات است، اگر می‌خواهید نیمار را بخرید، باید آماده باشید که ۲۵ میلیون پوند به او حقوق بدهید. اگر می‌خواهید مسی، رونالدو و حالا سانچز را بگیرید، باید آماده باشید دستمزد او را پرداخت کنید. اگر پول لازم را دارید، می‌توانید بهترین‌ها را داشته باشید، در غیر این صورت باید به دنبال روش‌های دیگری برای مبارزه باشید.

     
آی اسپورت
2018-01-24 11:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر