فهرست
یادداشت:ریسک دلنشین راجرز؛ کوتینیو تفاوت بزرگ سیتی و لیورپول
یادداشت:ریسک دلنشین راجرز؛ کوتینیو تفاوت بزرگ سیتی و لیورپول

یادداشت:ریسک دلنشین راجرز؛ کوتینیو تفاوت بزرگ سیتی و لیورپول

 

آی اسپورت - بعضی از لحظات جادویی هستند اما برخی از آنها به تمام 90 دقیقه می ارزند. فیلیپه کوتینیو بی‌شک بهترین بازی خود را با پیراهن لیورپول انجام داد تا تیمش را به برد یک-2 مقابل منچسترسیتی برساند و شانس قرمزها برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا تقویت شود. بازی خوب او منحصر به لحظه زدن گل زیبایش نمی شود هر چند آن لحظه به قدری باشکوه بود که راجرز لب به تمجید از او گشود و گفت:«گل زدن به جو هارت از این زاویه و با این قدرت واقعا فوق‌العاده است.»

در واقع کوتینیو هر چیزی که آبی‌پوشان نداشتند، داشت. او باانرژی بود، وقتی توپ را زیر پا داشت، حرکاتش مثبت بود. بارها از وسط خط میانی حمله کرد. او کسی بود که تفاوت میان دو تیم را رقم زد اما لیورپول تنها او را نداشت. آدام لالانا چنان بازی کرد که معلوم شد چرا راجرز برایش 25 میلیون پوند پرداخته و جو آلن در جایی که مرکز قدرتنمایی استیون جرارد بود، موثر و خویشتن‌دار بود.

به هر حال شکل بازی لیورپول به نقاط قوت کوتینیو متکی است. او هفته قبل در یک بازی بزرگ دیگر برابر ساوتهمپتون عالی بود و در این بازی هم با گل خود سرنوشت بازی را تعیین کرد.

او بعد از عبور از پابلو زابالتا با شوتی زیبا دروازه جو هارت را فرو ریخت. این از آن لحظات جادویی بود که معمولا برای تفاوت‌سازان واقعی رزرو شده. برای لیورپول، کوتینیو به سرعت خودش را به این جایگاه نزدیک می کند.

راجرز در چند روز اخیر به خاطر اینکه کوتینیو و هندرسون را برای سفر به ترکیه و بازی با بشیکتاش به همراه نبرد، مورد انتقاد قرار گرفت زیرا جرارد هم مصدوم بود و نمی توانست بازی کند. ریسک او نتیجه عکس داد و لیورپول در ضربات پنالتی از لیگ اروپا حذف شد و این یعنی لیگ برتر تنها رقابتی است که می تواند او و تیمش را دوباره به لیگ قهرمانان اروپا برساند.

اما اقدام او ریسک حساب‌شده‌ای بود. اگرچه قرمزها در استانبول موقعیت چندانی به دست نیاوردند اما با بازگشت کوتینیو، تیم فرم عالی همیشگی‌اش را دوباره باز یافت.

تیم صبح جمعه به انگلیس برگشت اما همه دیدند لیورپول وضعیت جسمانی بسیار بهتری نسبت به سیتی داشت که سه‌شنبه در خانه‌اش با بارسلونا بازی کرده بود و شاید عامل این برتری جسمی تنها و تنها کوتینیو بود.

او بود که نخستین سانتر رابرای لالانا فرستاد و اودر موقعیت آفساید کاری نکرد. او بود که ونسان کمپانی را در دایره میانی زمین به چالش کشید. چند پاس سریع میان او و رحیم استرلینگ و هندرسون باعث برتری لیورپول در مجموع بازی شد. یک پاس هوشمندانه دیگر با بیرون پا برای استرلینگ فرستاد که الیاکیم مانگالا را دور زد اما ضربه نهایی‌اش خوب نبود.

استرلینگ به عنوان یک مهاجم عقب کشیده بیش از حد انتظار از نظر فیزیکی خوب بود. او با یک تنه کمپانی را عقب زد و این یعنی مدافعان بلندقامت سیتی از جایگاه خود خارج و برای گرفتن توپ به جلوتر رفتن وسوسه می شوند.

با توجه به بی‌میلی و ناتوانی یحیی توره در حمایت از مدافعان میانی تیمش، این برنامه به هدف رسید. کمپانی و مانگالا رقاص باله نیستند که با سرعت و ظرافت در آن منطقه زمین فعالیت کنند.

این یعنی آن شادابی و خلاقیتی که فصل قبل قهرمانی را برایش آورد، نداشت و تنها با یک شوت اتفاقی توسط ادین ژکو یک گل زد.

سال قبل لیورپول در آنفیلد 2-3 سیتی را شکست داد تا مدعی اول قهرمانی لقب بگیرد اما در اواخر فصل یکباره سقوط کرد. این فصل آنها ضرباهنگ خود را وقتی پیدا کرده‌اند که فصل رو به اتمام است. بعد از باخت به منچستریونایتد در اولدترافورد در 11 بازی لیگ هشت برد و سه تساوی داشتند. تیم راجرز برای بازگشت به لیگ قهرمانان شانس خوبی دارد.

این مربی اهل ایرلند شمالی گفت:«باید روی بازی بعدی تمرکز کنیم. مانند فصل قبل، باید فصل را در بالاترین رده ممکن به پایان برسانیم. اگر در میان چهار تیم قراربگیریم از فصل قبل مهمتر است چون این فصل را خیلی خوب شروع نکردیم. باید به امتیازجمع‌کردن ادامه دهیم.»

 

 

پیتر استانتون

گل اینترنشنال

  ۱  
آی اسپورت
2015-03-01 20:44:27
نظر دهید

۱ نظر
-
يكشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۳، ۲۱:۳۸
چه مطلب خوبی بود.
ترجمه هم عالی بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر