فهرست
شفر در کنفرانس: مهاجم گلزن می‌خواهیم
شفر در کنفرانس: مهاجم گلزن می‌خواهیم

شفر در کنفرانس: مهاجم گلزن می‌خواهیم

آی‌اسپورت- نشست خبری وینفرد شفر، سرمربی استقلال پیش از بازی با گسترش‌فولاد تبریز، بیشتر از هر چیزی به مشکل گلزنی استقلال اختصاص داشت. نشستی طولانی که شفر هم از مهاجمان‌اش حمایت کرد و هم از روند رو به پیشرفت تیم‌اش در خلق موقعیت گلزنی گفت. اگرچه او نتوانست انکار کند که تیم‌اش باید به دنبال یک مهاجم تمام‌کننده باشد. شفر هم‌چنین پیشنهاد کرد بازی فردا تیم‌اش به جای این که بدون تماشاگر برگزار شود به بازی خیریه برای زلزله‌زدگان کرمانشاه تبدیل شود. قائدی و شهباززاده و جباری، بازیکنانی بودند که او درباره‌شان صحبت کرد. گزیده نشست خبری شفر را می‌خوانید.

  • قبل از بازی با تیم مشکی‌پوشان تمرینات زیادی برای گلزنی کردیم و راه‌های بسیاری از جمله شوت، سانتر و پاس‌های عمقی را آزمودیم و برای گلزنی تلاش کردیم. سجاد شهباززاده موقعیت‌های زیادی را در این بازی از دست داد، اما در فوتبال یک مقدار شانس هم لازم است که سجاد در این بازی شانس نداشت. اگر او در 10 دقیقه اول یک گل می‌زد اعتمادبه‌نفسش افزایش می‌یافت، از فشار روی او کم می‌شد و می‌توانست گل‌های بیشتری به ثمر برساند. ما کارهای ترکیبی خوبی از هر دو جناح تمرین کردیم و فرصت‌های زیادی هم داشتیم، اما این مثل خوردن کیک است. زمانی که خیلی به کیک نزدیک شدید باید آن را سریع بخورید. اگر آن را نگه دارید شاید از دستت بیفتد و نتوانی کیک را بخوری.
  • روز گذشته یکی از بازیکنان ملی‌پوش ما به من گفت ما در دو ماه گذشته موقعیت‌های زیادی نداشتیم، اما در یک بازی بیش از 10 موقعیت گلزنی ایجاد کردیم که متأسفانه از آنها استفاده نکردیم، در بازی آخر یک گل زدیم که اصلاً آفساید نبود، اما داور به اشتباه آن را آفساید اعلام کرد. داور هم یک انسان است و هر انسانی ممکن است اشتباه کند. داوری خیلی سخت است و من خوشحالم که داور نیستم.
  • مهم‌ترین چیزی که داور باید توجه کند، سلامت بازیکنان است. وی روزبه چشمی و مهدی قائدی دو خطای شدید صورت گرفت. هر دوی این بازیکنان خوش‌شانس بودند و باید به هر دو بازیکن خطاکار کارت قرمز داده می‌شد. ممکن بود پای روزبه چشمی بشکند و او جام جهانی را از دست بدهد. البته من اصلاً آدمی نیستم که در خصوص داوران صحبت منفی بکنم. داوری خیلی سخت است و من برای همه داوران در مسابقات آینده آرزوی بهترین‌ها را دارم.
  • فدراسیون فوتبال هواداران ما را از تماشای بازی فردا محروم کرده است، اما با افتخاری مدیرعامل باشگاه صحبت کردیم و پیشنهاد خوبی داشتیم که اگر ممکن است بازی فردا با حضور تماشاگران برگزار شود، اما پولی به باشگاه استقلال نرسد و این پول به مردم زلزله‌زده استان کرمانشاه اختصاص یابد.
  • من نمی‌توانم الان در این خصوص به شما بگویم بله یا خیر، چرا که باید اطلاعات دقیقی داشته باشم. من هنوز ایشان را ندیده‌ام و مثل اینکه مصدوم است. من هیچ صحبتی با جباری نداشتم و نمی‌توانم بگویم که می‌تواند بازی کند یا خیر. ابتدا خودش یا پزشک باشگاه باید در مورد شرایط مصدومیت ایشان به ما توضیح بدهند که ما بفهمیم شرایط به چه شکلی است. باید قبل از این بازی یا در طول هفته صحبتی داشته باشیم تا متوجه شویم شرایط‌شان چطور است هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ بدنی. ما باید با او صحبت کنیم.
  • دیدید که در بازی قبل سجاد شهباززاده خودش را در سه موقعیت خوب گلزنی قرار داد. در رابطه با عملکرد سجاد باید این را بگویم که وقتی تازه به ایران آمده بودم و فیلم‌های بازی‌ها را می‌دیدم، متوجه شدم که سجاد خیلی در موقعیت گلزنی قرار نمی‌گیرد، در صورتی که خیلی خوب عمل می‌کند. می‌توانم لواندوفسکی یکی از بهترین مهاجمان دنیا را مثال بزنم که در بازی گذشته با وجود موقعیت‌هایی که داشت موفق به گلزنی نشد. این برای بازیکنان ما هم وجود دارد. سجاد در اردوی کیش یک پنالتی داشت که آن را نتوانست به گل تبدیل کند. ما باید تلاش کنیم تا او به فرم خوبش برگردد و این کار من است و من برای همین اینجا هستم.
  • شهباززاده در گذشته خیلی موقعیت‌های گلزنی نداشت و الان خیلی بهتر شده است. در بازی گذشته در موقعیت‌های تک به تک قرار گرفت و این نشان می‌دهد که این بازیکن چقدر می‌تواند خودش را در موقعیت گلزنی قرار دهد. شاید الان برای اینکه گل نزده است، در استرس باشد. باید به او کمک کنیم. شاید با به ثمر رساندن دو گل شرایطش بهتر شود. این طبیعی است، اما در کل ما باید به دنبال جذب یک مهاجم تمام‌کننده در تیم باشیم.
  • نه فقط سجاد شهباززاده و مهاجمان ما و نه کل مهاجمان ایران و دنیا همیشه در گلزنی موفق نبوده‌اند. در طول تاریخ مهاجمانی مثل گرد مولر را داشتیم که در یک دوره گل نمی‌زد، اما یک گل خوب و مهم به ثمر رساند که باعث شد روند گلزنی او به شیوه مطلوب گذشته بازگردد. ما مهاجمان خوبی داریم، اما آنها باید از فشار خارج شوند و دیگر استرس گل زدن یا نزدن را نداشته باشند.
  • ممکن است چند ده‌هزار نفر طرفدار قائدی باشند و چند ده‌هزار نفر طرفدار دایی و یا چندده‌هزار نفر طرفدار بازیکنان دیگر. ما جدا از علاقه هواداران تصمیمی را می‌گیریم که برای کار تیمی‌‌مان خوب باشد و بازیکنی در ترکیب اصلی قرار می‌گیرد که در تمرینات بهترین باشد. صددرصد خوب نیست که ما قائدی را از ابتدا در بازی بگذاریم من در گذشته تجربه‌ای این چنین را داشتم. مهمت شول بازیکن من بود. او را ما ابتدا پنج و بعد 10 و بعد 30 دقیقه بازی می‌دادیم که این بازیکن رشد کرد و زمانی بازیکن اصلی بایرن مونیخ شد. قائدی وقتی به زمین می‌آید هواداران خوشحال می‌شوند، اما اگر او فیکس باشد ممکن است هواداران ناراحت شوند که چرا ما او را از ابتدا در ترکیب گذاشتیم. من برای او بهترین‌ها را می‌خواهم و دنبال این هستیم که استقلال را به جایگاه اصلی آن برگردانیم.
  • ما در بازی آخرمان هفت هشت موقعیت گلزنی داشتیم. همه این موقعیت‌ها در زمانی به وجود آمد که ما فوتبال بازی می‌کردیم و زمان‌هایی که پاس‌های بلند می‌دادیم، شانسی برای گلزنی نداشتیم. به نظرم مردم باید برای سبک فوتبال استقلال خوشحال باشند، فقط چیزی که ما می‌خواهیم این است که ما چند بازیکن داشته باشیم که توپ‌های آخر را بزنند و آنها را به گل تبدیل کنند.
۹۴ ۴  
آی اسپورت
2017-11-24 15:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
***
جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۳۹
کم هزینه کرده بودن واسه این تیم ته جدولی این بازم بازیکن میخواد! رونالدو و مسی هم بیان وضعیت این تیم فرقی نمیکنه . ولی کلا این جماعت زیاده خواه و پررو هستن طرف تیمش اندازه سه تا تیم بازیکن داره بازم بازیکن میخواد!!!!!!!!!!!
۲
majid
جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۱۰
یعقوب کریمی،شهباززاده،بیت سعید رو نیم فصل رد کنید، به جای اینکه به هر کدوم هشتصد ملیون پول مفت بدید، یه بازیکن برزیلی، به اندازه پول اون سه تا چوب خشک بیارید، مهاجم، ، استقلال دیگه به تغییر اساسی احتیاج نداره، همین بازیکن ها خوبن، شفر هم مربیه خوبی نشون داده
م..ر
جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۲۹
در این چند سال گذشته غیر از طارمی بهتر از شهباز زاده ندیدم در لیگ. یک مربی
علی اکبر
جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۲۴
بیت سعید؟ بیت سعید اصلا بازیش دادن؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر