فهرست
این دو نفر می خواهند روی زیدان را کم کنند!
این دو نفر می خواهند روی زیدان را کم کنند!

این دو نفر می خواهند روی زیدان را کم کنند!

آی اسپورت - دوران تلخ حضور گرت بیل در رئال مادرید رو به اتمام است. هفت سال قبل و زمانیکه مراسم معارفه گرت بیل در برنابئو برگزار شد، هواداران رئال مادرید تصور می کردند تا سالها بعد از جدایی کریستیانو رونالدو نیز ستاره ای در حد و اندازه های او در مادرید بازی خواهد کرد، اما گرت بیل نمونه یک ستاره رو به زوال لقب گرفت.

البته ماه های ابتدایی به بهترین شکل ممکن پیش رفت. ستاره ولزی در همان فصل اول با گذر از سد مارک بارترا در فینال کوپا، یکی از ماندگارترین گل های تاریخ ال کلاسیکو را به ثمر رساند و در شب غیبت رونالدو نشان داد می تواند جایگزین مناسبی برای او باشد.

یک ماه بعد و در فینال لیگ قهرمانان در لیسبون، گرت بیل یک بار دیگر درخشان ظاهر شده و گل دوم تیمش را نیز به ثمر رساند. این اتفاق چهار سال بعد هم تکرار شد و این بار در کیف گرت بیل دو بار در فینال لیگ قهرمانان برابر لیورپول موفق به گلزنی شد. گل برگردان او بی شک یکی از تاریخی ترین لحظات فینال های تمام ادوار لیگ قهرمانان است.

اما گرت بیل هیچگاه به اندازه درخششی که داشت مورد توجه قرار نگرفت. او هرگز به لوگوی رئال مادرید بوسه نمی زد، هواداران را به هیجان وانمی داشت و ژست های همه پسند نمی گرفت. حاشیه هایی مانند پرچم "ولز، گلف، مادرید" بیش از اندازه مورد توجه قرار می گرفت و حتی درخششی خیره کننده در فینال لیگ قهرمانان نیز برای محبوبیت گرت بیل کافی نبود.

گرت بیل هیچگاه بازیکنی مورد احترام و محبوب در رختکن رئال مادرید نبود و تیبو کورتوا چندی قبل در مصاحبه ای فاش کرد که نام مستعار این بازیکن در رختکن "گلف باز" است. شبکه ال چیرینگیتو دیروز در گزارشی مدعی شد حتی یک نفر هم از بین بازیکنان رئال مادرید با گرت بیل صحبت نمی کند و او تبدیل به چهره ای منفور در رختکن شده است.

پس حالا چاره ای جز بازگشت به تاتنهام وجود ندارد. از آن شب تاریخی و کلافه کردن خاویر زانتی برابر اینتر سالها گذشته و حالا گرت بیل دوباره قرار است در باشگاهی بازی کند که آنجا بسیار محبوب است. تاتنهام در سالهای غیبت گرت بیل رشد فراوانی داشته و حتی موفق به راهیابی به فینال لیگ قهرمانان نیز شده است.

ماموریت بزرگ ژوزه مورینیو احیای این ستاره ولزی خواهد بود. گرت بیل هیچگاه رابطه خوبی با زیدان نداشت و سرمربی فرانسوی نتوانست در درازمدت بهترین بازی را از او بگیرد. پس حالا نوبت مورینیو که توانایی های خود را نشان داده و با احیای گرت بیل، به نوعی روی زیدان را نیز کم کند.

به هر حال دوران تلخ و سرد حضور در برنابئو رو به پایان است. دیگر قرار نیست تنها دلخوشی عکاسان شکار سوژه ای از رفتارهای عجیب گرت بیل روی نیمکت و سکوها باشد و ستاره ولزی به دنبال اثبات دوباره خود به منتقدان است. برای انجام این ماموریت بی شک تاتنهام بهترین گزینه خواهد بود. اگرچه دیگر خبری از وایت هارت لین نیست، اما گرت بیل خیلی سریع می تواند مانند یک دهه قبل به مرد محبوب هواداران تاتنهام تبدیل شود و شاید چند ماه دیگر، این رئال مادرید و زیدان باشند که حسرت از دست دادن او را می خورند.

     
آی اسپورت
2020-09-17 22:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر