فهرست
کدام نظارت بر تیم‌های صنعتی ؛ آقای دادکان؟
کدام نظارت بر تیم‌های صنعتی ؛ آقای دادکان؟

کدام نظارت بر تیم‌های صنعتی ؛ آقای دادکان؟

آی اسپورت - بدون تردید لیگ هجدهم یکی از ولنگارترین لیگ‌های تاریخ فوتبال ایران است. افزای قیمت دلار، شرایط بد اقتصادی کشور و چالش‌های دولتی در بخش‌های دیگر، بزنگاهی تاریخی ایجاد کرده برای اینکه تیم‌های صنعتی به سبک و سیاق خود، هر طور که دوست دارند عمل کنند.

در این میان تشکیل اتحادیه‌ای توسط محمد دادکان در وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار بود ساماندهی کند بر روند بی‌رویه افزایش هزینه‌ها در تیم‌های صنعتی. او دوباره با همان ایده‌های دهه 80 خود پا به میدان گذاشت. کسی که مدام می‌گوید در این فوتبال هیچ بازیکنی بیشتر از 100 میلیون تومان نمی‌ارزد، با پهلوان و دیگر اطرافیانش باز رفتند سراغ جدول سقف قراردادها!

تیم‌های صنعتی را دعوت کردند و فرمول‌هایی نشدنی نوشتند که حالا باید از آنها پرسید کدام بندهایش اجرایی شده است. حالا جدای از اینکه در جدول نگارش‌شده برای طبقه‌بندی مربیان ، بر اساس طبقه‌بندی جایگاه شغلی کارکنان دولت، مدارک تحصیلی صاحب امتیاز شده بود و جدول طبقه‌بندی مشاغل و میزان حقوق برایش در نظر گرفته شده بود و آن وقت مدرک کارشناسی یک سری عدد داشت و در ردیف بعدی مدرک لیسانس! برایش عدد و رقمی مستقل در نظر گرفته شده بود تا آقای دکتر و دوستان یک مدرک تحصیلی جدید به طبقه‌بندی‌های مربوط به مدارک تحصیلی در تیم‌های صنعتی ایجاد کنند، نکته کلیدی این بود که یک تیم صنعتی لیگ برتری بر اساس جداول مربوط در بالاترین حد باید 900 میلیون تومان به یک سرمربی پرداخت می‌کرد. تازه اگر سرمربی در حد کارلوس کی‌روش یا برانکو افتخار بین‌المللی و تحصیلات آکادمیک داشت.

از همان ابتدا، علی دایی یا امیر قلعه‌نویی و حتی امید نمازی که هیچ یک از این شاخص‌های عنوان شده در جداول را نداشتند آیا در این جدول دسته‌بندی شدند یا قانون دور خورد که مدیر سپاهان از قرارداد بالای دو میلیاردی قلعه‌نویی سخن گفت و قرارداد علی دایی با سایپا در همین حد است. مجید جلالی و امید نمازی هم بی‌تردید بالاتر از سقفی که باید در جدول می‌گرفتند، گرفته‌اند. ماکسیمم دریافتی آنها بر اساس آن جدول به 600 میلیون تومان هم نباید می‌رسید اما خیلی بالاتر از این‌ها گرفته‌اند!

حالا بیایید این را در تمدید قراردادها و خرید بازیکنان این تیم‌ها لحاظ کنید. بی‌تردید باز با آماری مواجه می‌شوید که می‌بینید امسال استقلال و پرسپولیس در بحران مالی به سر بردند و جایی که محمد دادکان با شعار پاکسازی و شفاف‌سازی به سراغش رفته است، باز بیشترین دورریز مالی را داشته است. خبرهایی درباره اردوهای میلیاردی تیم‌های صنعتی در کشورهای همسایه منتشر شده است. خرید دستگاه‌های جی‌پی‌اس آمریکایی با هزینه‌های میلیاردی و نمونه‌هایی از این دست که اصلا با ادعاهای دادکان همخوانی ندارد.

از یاد نبرید بخش عمده‌ای از سهام این شرکت‌های صنعتی در اختیار سهام عدالت است. یعنی این هزینه‌های بیش از اندازه نه از جیب دولت که مستقیما از جیب بازنشستگان می‌رود و باید دید آیا این قشر آسیب‌پذیر جامعه رضایت دارند که اینگونه از جیب‌شان پول‌هایی برداشته شده و دود شود و به هوا برود و بعد عده‌ای ژست بگیرند که دارند جلوی هدررفت بیت‌المال را می‌گیرند؟ کجای این رفتار جلوگیری از هدررفت بیت‌المال است و کدام گزارش مشخص از برخورد با این قانون‌شکنی‌ها در ورزش تیم‌های صنعتی منتشر شده است؟

خبرآنلاین

۳ ۳  
آی اسپورت
2018-07-19 16:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
بابک
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۰۵
هرسال بیشترین خرجارو میکنید و بازم ول کن صنعتیا نیستید
ی لیگ دو تیمی بذارید هی با هم دربی برگزار کنید قهرمان بشید دست از سر بقیه تیما بردارید اونا هم برای خودشون لیگ میذارن
فرشید
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۳۱
چقدر این گزارش حقیر و خنده دار بود
محمد دادکان مگه بازیکن و عاشق لنگ نبود ؟ شاید از لنگی بودن توبه کرده
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷، ۱۹:۲۱
علی دایی بهانه بود هدف خبر آنلاین کیروشی پور بر هم زدن ائتلاف شفر و برانکو و قلعه نویی و نمازی و جلالی و علی کریمی علیه کیروش و کیروشی پورهاست


بعد از اینکه ساسان انصاری مصاحبه با خبرآنلاین را تکذیب کرد فشار زیادی به عشوندی وارد شد تا خبرهای احمقانه را در خبرآنلاین منتشر کند

http://toofanezard.ir/?newsid=26917

https://www.khabaronline.ir/detail/789210


تابش خبر جذب جپاروف را تکذیب کرد تا باز هم خبر آنلاین مقالات احمقانه را منتشر کند

https://www.farsnews.com/news/13970420000785

https://www.farsnews.com/news/13970420000882

https://www.khabaronline.ir/detail/789210مدرک تحصیلی برانکو ؟ دانشگاه کولوکوکوی فیلیپین ؟ بهروز عشقی ؟ سریال در حاشیه ؟

قلعه نویی و جلالی و امید نمازی بی سواد شدند . علی دایی سواد نداره ؟

نویسنده مقاله سواد اکادمیک داره ؟ اصلا اسم داره ؟ نویسنده مقاله همون ادمین 12 ساله کانال تلگرامی لنگیا نیست ؟

مدرک تحصیلی برانکو توی ایران معادلسازی شده ؟ از دانشگاه آزاد واحد الهلال گرفته یا پیام نور واحد آلومینیج اسلوونی ؟

https://www.tarafdari.com/node/1020939

فقط برای حاج علی باید معادلسازی بشه ؟ حاج علی حداقل کارشناسی ارشدش رو از دانشگاه های بدون رانت توی خود ایران گرفته ولی برانکو چی ؟


از 20 سال پیش تا حالا دکترها رییس جمهور این کشور بودند و وضعیت کشور هم گویای همه چیز است . گفتم که بدونی مدرک تحصیلی نشون دهنده سواد و فرهنگ نیست . مدرک تحصیلی میشه خرید . مثل مرحوم علی کردان که با رانت مدرک دکترا گرفتافتخارات کیروش ؟ کیروش تا الان قهرمانی با تیمی نداشته اما قهرمان است دیگر

http://www.varzesh3.com/news/1534239

سطح سواد نویسنده زمانی مشخص می شود که نویسنده به جی پی اس آمریکایی اشاره میکند . ممکن است یاد ساعت فروش های شیاد قدیمی بیافتیم که مدعی میشدند همه ساعتهایشان اصل !!!! آمریکا و ژاپن هستند در حالیکه اگر سواد داشتند متوجه میشدند که ساعت مورد نظر سوییسی است . استدلال نویسنده این است که همه چیز آمریکاییش خوبه


هر یورو 9500 تومان تا امروز

برانکو و داداشش 1 میلیون یورو معادل 9.5 میلیارد تومان

کیروش 1.9 میلیون یورو معادل 19 میلیارد تومان
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر