فهرست
چهره تازه طارمی در پرتغال؛ تلاش برای دایی شدن!
چهره تازه طارمی در پرتغال؛ تلاش برای دایی شدن!

چهره تازه طارمی در پرتغال؛ تلاش برای دایی شدن!

آی اسپورت - چند روز پس از نمایش خوب مقابل بنفیکا و یک گل دیدنی، شایعه حضور طارمی در پورتو مطرح شده است. شایعه‌ای که البته هنوز، چندان جدی به نظر نمی‌رسد اما ستاره ایرانی ریو آوه، در همین مدت توانسته توجه باشگاه‌های مهم پرتغال را به خود جلب کند. طارمی در مدت حضورش در پرتغال، توانسته در جام‌های مختلف 8 گل برای ریو آوه بزند و 5 گل هم با پاس گل یا گرفتن پنالتی بسازد. آن هم در شرایطی که بیشتر بازی‌ها، در پست وینگر به میدان رفته و مهاجم هدف تیمش نبوده است. طارمی در دو بازی هم برای ریو آوه پنالتی گرفت که دیگر بازیکنان تیم، آن را از دست دادند.

نکته مهم درباره او، نمایش درخشان مقابل تیم‌های مدعی است. تیم‌هایی که می‌توانند مقصد بعدی طارمی در فوتبال پرتغال باشند. طارمی مقابل اسپورتینگ، سه پنالتی گرفت تا تیمش در خانه حریف 3-2 پیروز شود. بازی با پورتو، نمایش خوبی داشت اما گل زیبایی که زد توسط کمک داور مردود اعلام شد. در بازی جام حذفی با بنفیکا هم، توانست دروازه حریف را باز کند.

اتفاقات سال‌های اخیر برای طارمی مثل قرارداد ناموفق با ریزه اسپور، محرومیت 4 ماهه و انتقال اجباری به الغرافه، باعث شد او در سن 27 سالگی به فوتبال اروپا برود و تابستان آینده، 28 ساله خواهد بود. سنی که برای پیشرفت، زمان مناسبی محسوب نمی‌شود و کمتر تیمی حاضر است روی بازیکنی با این سن و سال سرمایه‌گذاری کند. شاید تنها استثناهای این ماجرا، علی دایی و علی کریمی باشند. علی دایی در سن 26 سالگی، به فوتبال اروپا رفت و با درخششی سریع، یک سال بعد پیراهن بایرن را پوشید. علی کریمی هم در سن 27 سالگی، مستقیم مسیر امارات به مونیخ را طی کرد و بازیکن بایرن شد. البته کریمی پیش از پیوستن به بایرن جایزه بهترین بازیکن سال آسیا را برده بود اما دایی، با درخشش در آرمینیا بیلفلد توانست مدیران بایرن را برای خریدش قانع کند.

انتقال یک بازیکن 28 ساله به تیم‌های سطح اول پرتغال، اتفاق بزرگی برای طارمی و فوتبال ایران خواهد بود. اتفاقی که رخ دادنش، نیاز به یک خوش شانسی بزرگ مثل جدایی مهاجم پورتو در نیم فصل، یا درخشش ادامه‌دار طارمی تا پایان فصل دارد. او گفته بود ریو آوه آخرین شانس حضورش در فوتبال اروپا بوده و از آن استفاده کرده است. حالا اگر می‌خواهد جایگاه بالاتری را تجربه کند، نباید مثل گذشته فرصتی را از دست بدهد.

نود

۷    
آی اسپورت
2020-01-17 22:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر