فهرست
حیدری: اگر در نیم فصل اول همدل بودیم الان صدرنشین بودیم/ بین قلعه نویی و ملی پوشان سو تفاهم بوجود آمده بود
حیدری: اگر در نیم فصل اول همدل بودیم الان صدرنشین بودیم/ بین قلعه نویی و ملی پوشان سو تفاهم بوجود آمده بود

حیدری: اگر در نیم فصل اول همدل بودیم الان صدرنشین بودیم/ بین قلعه نویی و ملی پوشان سو تفاهم بوجود آمده بود

آی اسپورت- خسرو حیدری که عنوان «بهترین پاسور استقلال» را در اختیار دارد، درباره وضعیت استقلال، عملکرد خودش و همچنین برخی مسائل صحبت‌ کرد که در زیر می خوانید: 

ابتدا از شرایط استقلال شروع کنیم.

نیم فصل دوم را خوب آغاز کردیم و پس از برتری در 3 بازی پشت سر هم به دیدار گسترش فولاد تبریز رفتیم که این دیدار شرایط خاص خودش را داشت. 2 دیدار بعدی ما مقابل نفت مسجد سلیمان و نفت تهران است و فرصت خوبی خواهد بود تا با برتری در این دو دیدار از رقیبان‌مان در لیگ فاصله بگیریم. خوشبختانه این دو بازی در خانه خودمان برگزار می‌شود و می‌توانیم از این امتیاز برای فاصله گرفتن از رقیبان استفاده کرده و خودمان را به قهرمانی نزدیک کنیم.

 چرا استقلال این فصل نوسان داشته است؟

به بازی استقلال مقابل گسترش فولاد نگاه نکنید، چرا که این بازی به خاطر وضعیت آب‌وهوایی، شرایط خاص خودش را داشت. گسترش فولاد با وجود اینکه روی زمین بازی می‌کند نتوانست در این دیدار توپ را به گردش درآورد. در مجموع نیم فصل دوم نوسان کمی داشتیم و همه چیز برای ادامه روند خوب مهیا است.

امیر قلعه‌نویی اعتقاد دارد بازیکنان بزرگ استقلال امسال سیاه‌بازی نمی‌کنند و رفاقت در تیم بیشتر شده است.

دقیقا همین‌طور است. تیم ما در نیم فصل دوم یکدل شده و همین موضوع باعث کسب نتایج خوب در نیم فصل دوم شد. اگر همدلی در نیم فصل اول وجود داشت، شاید اکنون با فاصله زیاد از رقیبان در صدر جدول قرار داشتیم.

 اما منظور قلعه‌نویی به سال‌های گذشته و بازیکنانی که در استقلال حضور داشتند، است. به نظرت اشاره قلعه‌نویی به چه بازیکنانی است؟

نمی‌خواهم به گذشته برگردم اما خیلی چیزها دست به دست هم داد تا در گذشته تیم یکدستی نداشته باشیم اما نیم فصل دوم امسال همه بازیکنان همدل هستند و برای موفقیت تیم تلاش می‌کنند.

این روزها برخی‌ها انتقاد زیادی از امیر قلعه‌نویی می‌کنند و اعتقاد دارند دوره مربیگری او به پایان رسیده است.

در فوتبال ایران همیشه انتقاد وجود دارد. قلعه‌نویی تاکنون 3 بار استقلال را قهرمان لیگ کرده که کار آسانی نبود. من در 2 قهرمانی استقلال با قلعه‌نویی حضور داشتم و او یکی از پرافتخارترین مربیان ایران است. در فوتبال ایران انتقاد همیشه وجود دارد ولی ما به قلعه‌نویی اطمینان داریم.

 گفته می‌شود برخورد قلعه‌نویی با ملی‌پوشان استقلال در یکی دو فصل اخیر خوب نبوده و او اعتقاد دارد که عملکرد ملی‌پوشان در تیم باشگاهی با تیم ملی تفاوت زیادی دارد.

در مقطعی که تیم نتیجه نمی‌گرفت خیلی از حرف‌ها مطرح شد. در نیم فصل اول خواسته‌های مربیان را اجرا نکردیم اما نیم فصل دوم قلعه‌نویی از ملی‌پوشان حمایت کرد. ما هم سعی می‌کنیم از اعتمادی که به ملی‌پوشان شده، استفاده کرده و به بهترین نحو ممکن در زمین بازی کنیم.

 یعنی منظورت این است که بین قلعه‌نویی و ملی‌پوشان سوء‌تفاهم پیش آمده بود؟

وقتی تیمی نتیجه نگیرد، حرف و حدیث‌های زیادی بوجود می‌آید. این مسئله حاشیه‌ای هم جزو همین موارد بود اما اکنون هم قلعه‌نویی از ملی‌پوشان استقلال راضی است و هم ملی‌پوشان تلاش می‌کنند بهترین عملکردشان را در زمین پیاده کنند.

 امسال به عنوان بهترین پاسور تاریخ استقلال معرفی شدی. چه صحبتی در این زمینه داری؟

باعث افتخار من است که با وجود بازیکنانی چون جواد زرینچه و محمد نوازی که در پست من بازی کرده‌اند، عنوان بهترین پاسور تاریخ استقلال را برعهده دارم. امسال چند بازی را به دلیل مصدومیت از دست دادم ولی خوشحالم توانسته‌ام مهاجمان را در موقعیت گلزنی قرار دهم. با میلاد فخرالدینی زوج خوبی در سمت راست تشکیل داده‌ایم و او به من در این جناح کمک کرده است. اگر بهترین پاسور تاریخ استقلال هستم به دلیل حضور بازیکنانی چون مجتبی جباری، فابیو جان‌واریو، علی حمودی و ... بوده که در کنار من بازی می‌کردند.

 سایت AFC در گزارشی نوشته بود سلاح خطرناک تیم ملی ایران در جام ملت‌های استرالیا خسرو حیدری خواهد بود اما چرا کمتر برای تیم ملی بازی کردی؟

گزارش سایت AFC‌ به قبل از جام ملت‌ها بازمی‌گردد و متاسفانه پیش از آغاز این بازی‌ها، با مصدومیت روبرو شدم و دیر به این رقابت‌ها رسیدم. طبیعی هم بود کمتر برای تیم ملی بازی کنم.

بازیکنان استقلال این روزها از مسائل مالی شکایت دارند و مدعی هستند این مسئله به تیم آسیب می‌رساند. با صحبت‌های آنها موافقی؟

امسال به لحاظ مالی سال سختی را پشت سر می‌گذاریم و بازیکنان کمتر از آن چیزی که باید پول می‌گرفتند، دریافتی‌ داشته‌اند. با این وجود هیچ بازیکنی جداگانه پول نگرفته و شرایط برای همه یکسان است. شنیده‌ام که بحث واگذاری استقلال و پرسپولیس هم منتفی شده و مسئولان باید فکری به حال این دو تیم کنند. مسئولان بدانند که اگر این دو تیم در اوج باشند، تیم ملی هم در اوج خواهد بود.

ولی خیلی‌ها انتقاد می‌کنند که فوتبالیست‌ها پول زیادی می‌گیرند و در رفاه هستند.

فوتبالیست‌هایی که اکنون پول می‌گیرند در گذشته سختی زیادی کشیده‌اند. همه می‌دانند بازیکنی چون علیرضا بیرانوند از کجا به اینجا رسیده است. شرایط برای همه بازیکنان یکسان بوده و با سختی به اینجا رسیده‌اند. ضمن اینکه آن چیزی که درباره رقم قراردادها اعلام می‌شود با آن چیزی که به بازیکنان می‌دهند تفاوت دارد و بازیکنان کمتر پول می‌گیرند. برای بازیکن همه چیز پول نیست و حداقل نیم فصل دوم همه بازیکنان با جان و دل برای استقلال بازی می‌کنند. ناگفته نماند که امسال رقم قرارداها را پایین آوردند. با این کاری که کرده‌اند، حداقل مسئولان باید از لحاظ سخت‌افزاری به فوتبال کشور بیشتر برسند و کیفیت زمین‌ها را بهتر کنند.

مربیان تیم ملی از عدم برگزاری بازی‌های تدارکاتی ناراحت هستند. چه صحبتی درباره وضعیت تیم ملی داری؟

پیش از جام ملت‌ها نیز با چنین مشکلاتی روبرو بودیم اما امیدوارم تیم ملی با حضور کی‌روش با قدرت در بازی‌های انتخابی جام جهانی 2018 شرکت کند.


مرتضی ظهیری 

     
آی اسپورت
2015-03-02 13:11:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر