فهرست
نسخه مشابه کالدروماچونی
نسخه مشابه کالدروماچونی

نسخه مشابه کالدروماچونی

آی اسپورت - وقتی ترکیب پرسپولیس برای حضور در نخستین مسابقه فصل اعلام شد، تنها دو تغییر نسبت به سال قبل را شاهد بودیم؛ روستایی و امیری. بقیه همان نفراتی بودند که سال قبل بازی کرده بودند. کالدرون در نخستین بازی فصل خود برای گرفتن امتیاز خیلی ریسک نکرد و کوشید روی هماهنگی نفراتی حساب کند که پیش از آمدن او کنار هم بازی کرده بودند. اگرچه پرسپولیس روز نخست، خیلی چشم‌نواز و رویایی نبود و برای دیدن شکل و شمایل تیم این مربی آرژانتینی به او فرصت بیشتری داده شد، اما کسب پیروزی در گام اول برای آنها، بسیار لازم و حیاتی بود. حضور بازیکنان فصل قبل در ترکیب و آشنایی آنها با هم کمک شایان‌توجهی به برد پرسپولیس در گام نخست داشت. بردی که روی همکاری بازیکنان پرسپولیس به دست آمد تا پرسپولیس از بازی اول دست خالی خارج نشود.

اما ترکیب استقلال هم ساعتی قبل از بازی این تیم مقابل ماشین‌سازی اعلام شد و نکته جالب‌توجه این ترکیب همین وفاداری سرمربی ایتالیایی به نفراتی بود که سال قبل در این تیم حضور داشتند. از بازیکنانی که فصل قبل برای استقلال به میدان نرفته بودند، تنها شاهین طاهرخانی، مدافع جوان استقلال در ترکیب ابتدایی حضور داشت و ۱۰ بازیکن دیگر نیز تماما از نفراتی بودند که سال قبل برای شفر هم بازی کرده بودند. حتی محسن کریمی هم در ترکیب حضور داشت که سال قبل کمتر بازی کرده بود.

شاید پرسپولیس بیشتر نفرات خود را حفظ کرده باشد، اما استقلال یکی از تیم‌هایی است که بیشترین تعداد نفرات جداشده را تجربه کرده و اینکه تیمی که نزدیک به نیمی از نفرات خود را تغییر داده، باز هم بدون استفاده از نفرات جدیدش پای به میدان بگذارد، واقعا نکته جالبی است. طاهرخانی هم بازیکن پایه استقلال است و از خریدهای جدید به حساب نمی‌آید و میدان دادن به او نکته تحسین‌برانگیزی است.

اینکه مربیان استقلال و پرسپولیس در نخستین تجربه مربیگری خود در لیگ ناشناخته ریسک نکرده و با تکیه بر نفرات فصل قبل تیم خود را روانه میدان کردند، از نکته‌هایی است که باید به آن توجه کرد. این دو مربی حرفه‌ای که سابقه کار در خارج از کشور خود را دارند، می‌دانند باید به همکاری تیمی و شناخت نفرات خود در بازی با یکدیگر احترام بگذارند.

 

فرهیختگان 

۶    
آی اسپورت
2019-08-24 11:11:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر