فهرست
اصرار کمیته داوران؛ گل استقلال مردود بود
اصرار کمیته داوران؛ گل استقلال مردود بود

اصرار کمیته داوران؛ گل استقلال مردود بود

آی اسپورت – داود رفعتی رئیس دپارتمان داوری امروز همزمان با مصاحبه رادیویی علی خطیر روی خط تلفنی برنامه آمد و پاسخ معاون باشگاه استقلال را داد. رفعتی همچنان اعتقاد دارد تصمیم داور در مردود کردن گل استقلال درست بوده:

تصمیم تیم داوری درست بود

من سابقه فوتبالی خطیر را نمی‌دانم و او فقط یکی دو ماه در فدراسیون بوده است. او اگر فوتبالی بود می‌دانست که وظیفه کمک‌داور اوت اعلام کردن است، نه وظیفه داور. کمک‌داور و داور پشت خط تشخیص دادند که آن توپ اوت شده و در آن شرایط پای چپ بازیکن آبی روی خط بود و توپ هم روی هوا قرار داشت. تنها کسی که می‌تواند در این شرایط تشخیص دهد که توپ اوت شده، کمک‌داور و داور پشت خط هستند نه داور وسط. داوران ما به خوبی کار خود را انجام دادند و به درستی تشخیص دادند که گل مردود بوده است.

چرا باید عذرخواهی کنم؟

وقتی یک گل مردود می‌شود طبیعی است که یک تیم ناراضی باشد، اما داور نمی‌تواند به ناحق گل ناسالم را قبول کند، هر چند که باید دوربین روی خط باشد تا مشخص شود این توپ اوت شده یا نه. خطیر که این حرف‌ها را می‌زند سابقه فوتبالی‌اش را بگوید. من چرا باید عذرخواهی کنم؟ سابقه من در فوتبال مشخص است و در شخصیت من نیست که بخواهم با خطیر بحث کنم.

استقلالی‌ها به جلسه ما نیامدند

برای تیم‌های باشگاهی جلسه گذاشتیم اما همین باشگاه استقلال که به داوری معترض است به این جلسه نیامد. فقط ۷-۶ باشگاه مثل پرسپولیس، سپاهان، فولاد، پدیده و… در این جلسه حاضر شدند اما متأسفانه سایر باشگاه‌ها به این جلسه نیامدند. ما باید به باشگاه‌ها هزینه‌ها را اعلام کنیم، باید سازوکار این مسئله مشخص شود. VAR تلویزیون سیاه و سفید نیست که آن را کنار زمین قرار دهیم، اما شما به من بگویید که وقتی باشگاه‌ها پایه کار نمی‌آیند باید چه کنیم؟ ما می‌خواستیم در چند ورزشگاه این مسئله را اجرا کنیم اما فیفا به ما اجازه نداد و اعلام شد که باید در همه ورزشگاه‌ها این مسئله انجام شود، اما همین تیم‌هایی که معترض هستند به جلسات نمی‌آیند.

پنالتی پرسپولیس کاملا درست بود

در بازی پرسپولیس و ماشین‌سازی پنالتی تیم قرمز کاملاً درست بود؛ چراکه بازیکن سفید با نیروی بیشتری پیراهن بازیکن قرمز را کشید، اما درباره بازی پدیده با سپاهان باید بگویم که این پنالتی باید بررسی شود؛ چراکه تشخیص آن است و ما به گروه آنالیزمان اعلام کردیم این مسئله را پیگیر کنند اما در سایر بازی‌ها مشکلی وجود نداشت.

در بین داوران شرط‌بندی وجود ندارد

شخصیتی مثل آقای فتحی فوتبالی است و ادبیات او با این صحبت‌ها فرق می‌کند. اما برخی آدم‌ها به فوتبال می‌آیند تا خودشان را مطرح کنند و ارزش ندارد من جواب آنها را بدهم. سابقه من در فوتبال مشخص است و من را از جایی بیرون نکردند. من همیشه در فوتبال بودم اما این‌که بگویم در بین داوران ما شرط‌بندی وجود دارد این مسئله را رد می‌کنم.

۷ ۵  
آی اسپورت
2019-05-12 11:59:00
نظر دهید

۵ نظر
Asqar
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۲:۳۲
آشغال عوضی درستت میکنیم نفهم دزد فاسد فدراسیون را رو سر شما فاسد ها خراب میکنیم
سامان
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۲:۳۶
كیسه كشای حقیر یادشون رفته همین پارسال چطور سر صنعت نفت رو بریدن تا اینا بتونن برن فینال حذفی 8 سال پیش كه پراید 6 میلیون بود و كیسه هم همون موقع اخرین قهرمانیشو اورد تو روز اخر با یك پنالتی فوق مسخره جلو فولاد تو اهواز قهرمان شدن ولی چون همزمان فینال حذفی پرسپولیس سپاهان برگزار میشد كسی به این توجه نكرد و هیاهو نشد كه چرا این پنالتی اینقدر مسخره گرفته شده حالا واسه یه گل مبهم كه تازه باز با برد هم به صدر نمیرسیدن به عالم و ادم تهمت میزنن . حرف داوری همیشه بوده فصل پانزدهم كه پرسپولیس با تفاضل نایب قهرمان شد اشتباهات كیلیویی داوری قهرمانی رو از ما گرفت اینا همش حرف مفته اگه راست میگید تو این 6 هفته كه پرسپولیس نتیجه نگرفت بازیهاتونو میبردید میرفتید قهرمان میشدید بی لیاقتی خودتونو توجیه بكنید یا نكنید برامون مهم نیست فقط بسووزید تا میتونید
ازاد
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۲:۴۰
اینا پشتشون به حکومتشون گرمه و با وقاحت تمام از کثافت کاریای داوراشون دفاع میکنه
محسن
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۲:۵۶
شرف یعنی همین.چطور سوت ثانیه گروه انالیز شما روی پنالتی پرسپولیس و رد شدن توپ بازیکن استقلال از خط،نظر میدهند اما در مورد پنالتی سپاهان و پدیده،گروه باید یه روزی،یه موقعی تشکیل شود؟نکته جالب ماجرا اینجاست که برعکس دو مورد تایید شده که بر روی ان مخالف و موافق وجود دارد،پنالتی اشتباه فعانی محرز و مسلم است و عزیزان نمیتوانند نظرشان را بگویند!!! بازیکن سپاهان فقط توپ را زد و حتی بعد از دفع توپ هم برخورد نداشت.بی ناموس و بیشرف مثل فغانی و مثل هوادادانش.این از عجایب روزگار است که یک داور،رسما بازیکن یک بااشگاه شده و مستقیم و غیرمستقیم برای باشگاهش گلزنی میکند!!! مستقیم به صورتی که بازی باشگاهش را قضاوت کند و غیرمستقیم موقعی که بازی حریفان باشگاهش را قضاوت میکند.
احسان تاجی
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۰۶
اینم یکی از دزدهای لنگه!!
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر