فهرست
بی عدالتی در هفته‌های پایانی لیگ برتر: خوش شانسی استقلال
بی عدالتی در هفته‌های پایانی لیگ برتر: خوش شانسی استقلال

بی عدالتی در هفته‌های پایانی لیگ برتر: خوش شانسی استقلال

آی اسپورت- چهار تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا از این پس باید خود را آماده‌ی روزهای سختی کنند. از یک طرف باید با توجه به برنامه‌ی تنظیم شده‌ی سازمان لیگ در لیگ ایران بازی کنند و از طرف دیگر باید به مصاف حریفان آسیایی خود هم بروند.

از 5 اسفند که شروع جام باشگاه‌های آسیا است تا زمان پایان لیگ برتر، تیم های آسیایی ایران باید در 15 بازی به میدان بروند درحالیکه، سایر تیم‌ها تنها 9 بازی برگزار خواهند کرد. با توجه به برنامه تعیین شده تیم ها از 21 اسفند تا 14 فروردین مسابقه ای در قالب لیگ برتر برگزار نخواهند کرد و در این بین فقط 4 تیم حاضر در لیگ قهرمانان در تاریخ 26 اسفند بازی های خود را انجام خواهند داد. این بازه‌ی زمانی حدودا سه هفته‌ای بهترین فرصت برای سازمان لیگ بود تا با گنجاندن بازی کمی از فشار بر روی این تیم‌ها بکاهد.

اگر با توجه به نتایج کسب شده، پرسپولیس را مدعی قهرمانی ندانیم اما سه تیم فولاد، تراکتورسازی و نفت که در لیگ قهرمانان حاضر هستند، به همراه استقلال و سپاهان مدعیان اصلی قهرمانی در لیگ برتر هستند و با توجه به برنامه پیش رو مطمئنا بیشترین بهره را دو تیم استقلال و سپاهان خواهند برد.

چهار هفته پایانی لیگ برتر در تاریخ های 4، 11، 21 و 25 اردیبهشت برگزار خواهد شد. که سه بازی پایانی به صورت کاملا همزمان برگزار خواهد شد. چهار نماینده ایران در آسیا تنها به‌جای 4 اردیبهشت بازی خود را دو روز دیرتر برگزار خواهند کرد و در سایر بازی ها همزمان با تیم‌های دیگر به میدان خواهند رفت و علاوه بر این باید شاهد بازی این چهار تیم در روزهای 1 و 2 اردیبهشت و همچنین 15 و 16 اردیبهشت در آسیا نیز باشیم. از این نکته هم نباید غافل بمانیم که برای این تیم ها باید سفرهای داخلی و خارجی و طی مسافت‌های طولانی را نیز در نظر بگیریم.

با توجه به حضور همزمان تیم‌های مدعی قهرمانی لیگ برتر در دوجناح در هفته‌های پایانی لیگ برتر باید رقابت نابرابری را در این بین، میان مدعیان به مناظره بنشینیم.

     
آی اسپورت
2015-03-02 19:35:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر