فهرست

اوزیل جای فابرگاس را در لندن می گیرد؟

آی‌اسپورت: مسوت اوزیل شاید از تابستان 2013 که رئال مادرید را به مقصد آرسنال ترک کرد، نتوانسته باشد انتظارات را برآورده کند اما آمار این بازیکن برنده جام جهانی نشان می دهد عملکرد او از بسیاری از بازیکنان دیگر در سطح خودش بهتر است.

اگر چه خونسردی بیش از حد و اتلاف موقعیت‌های گلزنی توسط اوزیل، هواداران را دلسرد کرده اما در این دو فصل تعداد زیادی پاس گل به هم‌تیمی‌هایش داده. آخرین نمونه هنرنمایی‌اش در برد صفر-2 آرسنال برابر اورتون بود که با کرنر دقیق و یک پاس رو به عقب عالی برای الیویه ژیرو و توماس روسیچکی پاس گل فراهم کرد. این دو پاس او را در رده دوم مهیاکنندگان موقعیت گلزنی قرار می دهد.

او شروع سریعی در لیگ برتر داشت اما در نیمه دوم فصل قبل افت کرد و بعد از جام جهانی برزیل با مصدومیت مواجه شد. او بعد از آنکه به ترکیب اصلی آرسنال بازگشت پاس گل‌های زیادی داده و با این دو پاس گل در دیدار با اورتون در کنار استیون جرارد، وین رونی و سانتی کاسورلا، هم‌تیمی‌اش در آرسنال، 14 پاس گل به نام خود ثبت کرده و تنها یکی از کاپیتان سابق توپچی‌ها، سسک فابرگاس، عقب است. البته فابرگاس یک فصل کمتر از ستاره تیم ملی آلمان در لیگ برتر بوده و آمار خارق‌العاده‌ای به جا گذاشته.

خسوس ناواس، ادن آزار، جوردن هندرسون و سمیر نصری نفرات بعدی این فهرست با 13 پاس گل هستند.

اما هواداران آرسنال می توانند روی اوزیل حساب ویژه‌ای باز کنند که هشت گل در لیگ برتر زده، دو تا از این گل‌ها در پنج بازی آخر تیم بوده. آرسن ونگر هم شاید سرانجام بازیکنی که 18 ماه پیش 42 میلیون پوند بابتش پرداخت و فکر می کرد ارزشش را دارد، به دست آورده باشد.

 

     
آی اسپورت
2015-03-02 19:16:20
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر