فهرست
مین مثل رامین!
مین مثل رامین!

مین مثل رامین!

آی اسپورت - از جواد زرینچه تا رامین رضاییان فاصله‌ای است از زمین تا ثریا! رامین رضاییان که حالا با کمترین شایستگی‌های فنی پست اثرگذار دفاع راست را در اختیار گرفته، حتی از بعد فنی به پای بازیکنانی همچون محمد نوازی هم نمی‌رسد که با آن استایل و سرزندگی بی‌نظیرش سال‌ها پشت خط اعجوبه‌ای همچون مهدوی‌کیا بود. یا حتی حسین کعبی که در اوج چشم‌نواز بازی می‌کرد و هر بیننده‌ای را به وجد می‌آورد. جناح راست فوتبال ایران از گذشته تا امروز محل عبور و مرور ستاره‌های بسیاری بوده و اگر تخصصاً بخواهیم بهترین مرد این پست را معرفی کنیم بی‌هیچ تعارفی باید دست بگذاریم روی نام جواد زرینچه که وقتی در تیم ملی حضور داشت مربیان وقت را ناچار می‌کرد تا از مهدوی‌کیا، یک خط جلوتر استفاده کنند.

 پیش از آنکه رامین رضاییان پست مهم دفاع راست تیم ملی را در اختیار بگیرد، بازیکنانی همچون پژمان منتظری با وجود اینکه اصالتاً بازیکنی برای دفاع میانی بود در این منطقه به خوبی ایفای نقش می‌کرد. در این میان گاهی نیز فرصت‌هایی برای وریا غفوری پدیده می‌آمد، بازیکنی که همین حالا از همه جهات شایسته‌تر از رامین رضاییان است اما رضاییان چنان خوش اقبال است که در نازل‌ترین سطح کیفی می‌تواند به بازی‌های ملی‌اش بیفزاید و بی‌آنکه بازخواست شود، به حضور در لباس تیم ملی ادامه دهد.

ملاک دعوت از رامین رضاییان که در بازی یکطرفه مقابل کامبوج حتی یک پاس گل مستقیم نداد و در بازی با بحرین یکی از منفعل‌ترین بازیکنان بود، چیست؟ چرا رامین رضاییان از این موهبت بزرگ برخوردار است که همواره در ترکیب تیم ملی باشد اما شایسته‌ترهایی مانند وریا غفوری حتی در لیست نهایی هم قرار نمی‌گیرند؟ وریا قطعاً در فصل جاری نسبت به فصل قبل عملکرد ضعیف‌تری داشته اما همین هم برای دعوت به تیم ملی کفایت می‌کرد تا شاید شاهد حضور رضاییان در ترکیب تیم ملی نباشیم. بازیکنی که در بازی با کامبوج همواره به دیگر بازیکنان معترض بود و با ادا و اطوارهایش اعصاب بیننده‌های فوتبال ملی را خرد کرده بود.

شکست تلخ مقابل بحرین عواملی داشت که بی‌شک یکی از آنها رامین رضاییان بود که با وجود آشنایی با شرایط بازی در فوتبال کشور‌های حوزه‌ خلیج فارس نتوانست گره‌ای از بازی باز کند. در طول بازی رضاییان یک حرکت منجر به موقعیت‌سازی هم انجام نداد و با جایگیری‌های نامناسب، پاس‌های اشتباه و ناتوانی در ارسال توپ در حرکت، لزوم تجدید نظر در بازی گرفتن از گزینه این پست را بیش از همیشه ضرورت بخشید.

کفگیر فوتبال ایران هنوز به ته دیگ نخورده که نشود جای رامین رضاییان گزینه مطلوب‌تری را برگزید. حتی اگر وریا غفوری همچنان مغضوب باشد، باز هم گزینه‌هایی هستند که می‌توانند مدافعان راست بهتری نسبت به رامین رضاییان باشند. مارک ویلموتس برای یافتن یک دفاع راست ایده‌آل‌تر در تیمش دشواری آنچنانی پیش رو ندارد. فوتبال ایران پر است از استعدادهای نهفته. فقط باید آنها را یافت.

شاید این بازیکن از نگاه کی‌روش که همواره دوست داشت مدافع راستش از نیمه‌های زمین عبور نکند، گزینه ایده‌آلی بود اما برای ویلموتس با این افکار هجومی رامین رضاییان هرگز گزینه مناسبی نیست و هر چه زودتر باید از آن عبور کرد. هرچند که رضاییان در زمان کی‌روش هم گاف‌های بزرگی داد و در جام جهانی زمینه‌ساز گل تیم ملی اسپانیا شد تا در آن عرصه هم نتواند تمام دستورات دفاعی‌اش را به نحو احسن ایفا کند. رضاییان بازیکنی است که وقتی تاکتیک تیمش وارد فاز هجومی می‌شود به کلی از جریان بازی خارج و به یک عنصر بی‌کار و بی‌اثر بدل می‌شود چرا که اساساً با اصول بازی هجومی آشنا نیست.

۲۷ ۱۰  
آی اسپورت
2019-10-17 21:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
taaahaaa90tajii.
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸، ۲۲:۰۵
رامين قبلا بازيكن خوبي بود
اما اكنون كلا داد و بيداد ميكنه ك ت تلويزيون، تصويرشو نشون بدن كه چن تا دختر دهه هشتادي قوربونش برن..
متاسفانه ما ايرانيها معمولا جنبمون پايينه..

اميدوارم اينقد ك به رامين فرصت ميدن به ووريا هم فرصت بدن و بازيكناي ديگ..
۵
hamid
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸، ۲۲:۲۲
خخخخخخ
خیلی باحالی
مقایسه ی مهدوی کیا با زرینچه خودش نشون میده که هیچی از فوتبال بارت نیست و تعصب کورکورانه داری آقای استقلالی
که نمیتونی یه تحلیل درست بنویسی
آخرم میخواستی بگی وریا باید توی تیم ملی باشه
سامان
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸، ۲۲:۳۷
چرا چرت میگی مردک؟ پنالتی رو شازده تون داده، نا امید ابراهیمی تیمو فلج کرده بود، محبی محو بود، اون وقت تو مزخرف می نویسی که رامین رضاییان گزینه مناسبی برای تیم هجومی ویلموتس نیست؟
میدونم از کجا می سوزی...
حرف حساب
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸، ۰۰:۰۰
در اینکه رامین افت کرده و حقش نیست فیکس تیم ملی بشه حرفی نیست ولی خدایی دیگه وریا رو فیکس تیم دونستن از اون حرفهاست که فقط از یک هوادار بی منطق و متعصب استقلالی برمیاد! استاد از بازی امروز استقلال مقابل فجر بگذریم که وریا روی جاگیری ناشیانه دربازه بان فجر گل زد، خود هواداران استقلال هم ازش تو صفحات خودشون شاکی هستند! آخه یه چیزی بگو که بشه دو زار برای نوشته ات ارزش قائل شد!!
اسمان
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸، ۰۰:۳۷
اقای عرب رنگی نباش.یه انالیز کن.کدوم فاکتور وریا از رامین بهتره.درسته رامین الان امادگی صدرصد نداره.ولی از وریا کمترنیست.جام جهانی که یادمون نرفته.رامین یکی از بهترین بازیکنان بود.
کنت دراکولا
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸، ۰۲:۰۸
اخه کیسه کش بدبخت,داری از حسادت سقط میشی,فکر کنم تو و داداشت از اشمالهای امیر مافیا و کیسه کش باشین اگه اشتباه نکنم!!رامین تو جام جهانی جلوی اسپانیا یه گل حتمیه نجات داد ایران رو بعد تو میگی تو گل خورده که خورد بهش تاثیر داشت!!اصلا قابل قیاس با ووریا که تو خوده کیسه هم قبولش ندارن هستش!!فقط خاک بر سر رامین که اگر نیم فصل و یا سال بعد برنگرده پرسپولیس تا بعدش حساب شما کیسه کشهای حسود رو با بازیهای زیباش برسه.مرتیکه از رو حسادت مطلب نوشته,سوتیهای حاج صفی و محیدحسینی رو کوره نمیبینه و یا بازی بی انگیزه ی سردار ازمون رو!!بعد چسبیده به رامین رضاییان!!!!تازه داره با نوازی دوپینگی مقایسش میکنه!!!!ای خاک بر سر کیسه کشان حسود.تف به روی خبرنگاران دوزاری کیسه کش.
فرهاد شاه
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸، ۰۷:۳۲
نحلیل چیپ و مضحکی بود. مجبوری چرت بنویسی کدخدا؟
۹
سعید
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۱:۱۶
وریا رو که مثال زدی که هیچ، خدایی الان داره تو استقلال می ترکونه این همه پاس گل و گلهایی رو که توی این چند هفته زده و به لطف درخشش وریا الان استقلال با اختلاف صدر جدوله!!! ولی یه لطفی بکن برای اطلاع ما هم که شده چندتا از این نوابغی که دارن تو پست دفاع راست بازی می کنن و نه تنها کاندید دعوت به تیم ملی هستند بلکه کلی دعوتنامه از اقصی نقاط دنیا برای لژیونر شدن دارن رو نام ببر...
۹
امیر
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۱:۱۶
چقدر مسخره! کاملا نگاه مغضوبانه آبی و قرمز داره
یهکم حداقل از رضاییان نعریف میکردی .اینجوری که این میگه حسین ماهینی رو از رضاییان بهتر میدونه.واقعا تو لیگمون اینقدر دفاع راست های خوب داریم؟ آبی و قرمز مقاله نده برادر.خودتو ضایع نکن
۸
وحید بارساپولیسی
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸، ۱۲:۳۲
آخ آخ شما استقلالی ها هنوز از اینکه رامین یکسال سرکارتون گذاشت و نیومد تیم بدرد نخورتون دارید میسوزید،. عزیزم جلو اسپانیا زمینه ساز گل حریف شد؟؟! خوب به جاش به گل رو از روی خط با جانفشانی درآورد... راستی برامون از بازی وحشتناک و منفعل امید ابراهیمی بگو که احمد نور آماده هفتاد دقیقه رو نیمکت قفل شده بود،. یکمم از مجید حسینی بگو هر وقت اومده پنالتی داده. به حریف... بگو دیگه.. بگو اگه کنعانی اون پنالتی و میداد همه دودمانشو به باد میدادین.. بذار راحتت کنم ، هیچ استقلالی تو تاریخ هیچ کار شاقی برای تیم ملی ایران نکرده.. همه حماسه ها سرخ بودن،. اینه که میسوزید ،.. نوازی :))))))))))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر