فهرست
آنالیز لیگ یک: شهرداری اردبیل با ربیعی؛ 7 بازی؛ 12 امتیاز و 5کلین شیت
آنالیز لیگ یک: شهرداری اردبیل با ربیعی؛ 7 بازی؛ 12 امتیاز و 5کلین شیت

آنالیز لیگ یک: شهرداری اردبیل با ربیعی؛ 7 بازی؛ 12 امتیاز و 5کلین شیت

 شهرداری اردبیل که اولین فصل حضور خود در لیگ دسته اول را تجربه می‌کند اوایل این فصل از مسابقات نتایج ضعیفی کسب کرد تا جایی که چند هفته‌ای را هم در رتبه‌های پایین جدول به‌سر می‌برد. با تصمیم مسئولان این باشگاه از هفته دهم رقابت‌ها محمد ربیعی پس از چند ماه مجددا سکان هدایت این تیم را پذیرفت. ربیعی فصل گذشته این تیم را از لیگ دسته دوم به لیگ یک رهنمون ساخت ولی ابتدای این فصل جای خود را به مهدی دینورزاده، مربی کهنه فوتبال ایران، کار داده بود.

7 بازی؛ کسب 12 امتیاز و ثبت 5 کلین شیت

پس از بازگشت ربیعی، شهرداری اردبیل خیلی زود خود را از قعر جدول جدا کرد و تاکنون از 7 بازی تنها در یک بازی شکست خورده است و همچنین تنها در 2 بازی گل دریافت کرده اند. یعنی 5 کلین شیت در هفت بازی با مربی جدید و حضور در میانه‌های جدول رده بندی. هم اکنون در 9 بازی دروازه این تیم بسته مانده است تا بیشترین تعداد در میان تیم های لیگ یک باشد.

این تیم با ربیعی تاکنون در 7 بازی خود 12 امتیاز کسب کرده است تا بار دیگر ثابت شود اعتماد به جوانان در فوتبال عیب نیست بلکه بسیار هم پسندیده است. ربیعی هم‌اکنون جوان ترین مربی لیگ دسته اول نیز به حساب می‌آید.

گل محمدی، منصوریان، خطیبی در لیگ برتر و ربیعی در لیگ یک

اعتماد به ربیعی این را نشان داد که مدیران فوتبال همواره باید به این نکته توجه داشته باشند که با اعتماد به جوانان نیز می‌توان در این فوتبال تیمداری کرد. همانطوری که مدیران عامل ذوب آهن، نفت تهران و تراکتورسازی با همین کار باعث شدند تا یحیی گل محمدی، علیرضا منصوریان و رسول خطیبی در عرصه‌ی مربیگری در فوتبال ایران خودی نشان دهند و ثابت کنند مربیگری در ایران حالا به جریان خون تازه‌ای نیازمند است.

     
آی اسپورت
2015-03-03 00:39:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر