فهرست
گزارش ویژه: میزان ماندگاری محبوب‌ترین بازیکنان استقلال/ بی‌وفاهای دوست داشتنی
گزارش ویژه: میزان ماندگاری محبوب‌ترین بازیکنان استقلال/ بی‌وفاهای دوست داشتنی

گزارش ویژه: میزان ماندگاری محبوب‌ترین بازیکنان استقلال/ بی‌وفاهای دوست داشتنی

آی‌اسپورت- شب گذشته نتیجه نظر سنجی برنامه نود نشان داد مطابق انتظار فرهاد مجیدی محبوبیتی فراتر از سایر بازیکنان آبی پوش در این سال ها دارد. مجیدی که برخلاف برهانی، زرینچه و منصوریان چندین بار قید استقلال را زد و به تیم‌های حاشیه خلیج فارس رفت اما آنقدر این سال‌ها در استقلال خوب بود که در استقلال بدون رقیب باشد. در این میان بازیکنی به نام جباری هم بود که با تمام رفتارهای خاصش اما سال‌های زیادی در استقلال ماند و محبوبیت بالایی کسب کرد.


منصوریان؛ داش علی باتعصب

علیرضا منصوریان نزدیک‌ترین فرد به گزینه سرمربی‌گری فصل بعد استقلال سال 74 از پارس خودرو به استقلال آمده بود و پس از یک فصل حضور در این تیم لژیونر شد. منصوریان پس از گذشت دو سال باز هم به استقلال برگشت و این بار هم بیش از یک فصل در این تیم دوام نیاورد و ترجیح داد فوتبالش را در اروپا پیگیری کند. منصوریان این سال‌ها فقط بخاطر لژیونر شدن آبی پوشان را ترک می‌کرد و مشکلی برای همراهی این تیم نداشت. دومین مرد محبوب استقلالی‌ها سال 81 برای آخرین بار به تیم محبوبش برگشت و شش سال فوتبالش را در این تیم ادامه داد. در این مدت شش ساله موفق به انجام 130 بازی و هشت گل برای استقلال شد. منصوریان سرانجام 27 خرداد 87 از استقلال با فوتبال خداحافظی کرد.

 

آرش برهانی؛ آقای گل ماندگار

پسر محبوب سکوهای این روزهای آزادی که از پاس تهران به فوتبال ایران معرفی شده بود پس از یک رفت و برگشت به النصر، سرانجام سال 86 از پاس به استقلال آمد. آقای گل آبی‌ها هنوز هیچ گاه از این تیم جدا نشد و هر سال اولین بازیکنی است که بدون هیچ حاشیه‌ای قراردادش را با تیم تمدید می‌کند. آرش تاحالا صد و یازده گل برای استقلال به ثمر رساند؛ یعنی دو برابر مجموع سایر گزینه‌ها

 

جباری؛ زیدان با رفتارهای خاص 

اما پس از دو پسر بی‌حاشیه آبی‌ها می‌رسیم به سلطان قهر و آشتی فوتبال ایران. شماره هشتی که مثل بقیه هم شماره‌ای هایش اخلاق درست و حسابی ندارد و کار کردن با جباری بسیار دشوار است. جباری در آغاز فصل 84-85 بود که پس از پایان دوران سربازی‌اش از ابومسلم به تیم دوران جوانی‌اش بازگشت. زیدان آبی‌ها اردیبهشت فصل 85 مصدوم شد و علاوه بر لیگ ششم، جام جهانی را هم از دست داد. جباری در آن فصل در مجموع 57 دقیقه برای استقلال بازی کرد و 300 میلیون پول گرفت. او در فصل 87 - 88 اولین درگیری اش را با امیر قلعه نویی داشت و سرمربی تیم را به \"عدم دانش فنی و تشویق شدن جهت‌دار از سوی لیدرها\" متهم کرد. جباری در بازی با الاتحاد هم پس از دیدن تابلوی تعویض از تیم قهر کرد و چند جلسه‌ای در تمرینات شرکت نداشت. در فصل بعدش هم دعوای او و کرار جاسم سر ضربه ایستگاهی باعث شده بود چند وقتی از سوی مظلومی برای حضور در تمرینات منع شود. 25 مرداد سال 90 هم به دلیل مشکلات مالی تمرینات تیم را تحریم کرده بود؛ دقیقا مانند کاری که در فروردین سال 91 انجام داد. جباری ماه بعد از آن هم مشکلات مالی را بهانه کرد و چند وقتی از حضور در استقلال سر باز زد. مرد خاص فوتبال ایران در همان اوایل کار با قلعه نویی روزی در تمرینات تیم آماده نبود و قلعه نویی هم اعلام کرد هر کس حوصله حضور در تمرینات را ندارد، می‌تواند برود. جباری هم ساکش را برداشت و به خانه رفت. البته این گوشه‌ای از  قهر و آشتی‌های شماره 8 در اواسط فصل‌ها بود. حتما هواداران استقلال ناز کردن‌های جباری در تمرینات و قرارداد بستن‌های پیش فصل را فراموش نکرده‌اند. اما در این سال‌ها آنقدر جباری خوب بازی می‌کرد و زیر بار حرف زور نمی‌رفت که توانست دل 9% از هواداران استقلال بدست آورد و بازیکن محبوب‌شان باشد.

 

زرینچه؛ آرام و بی‌حاشیه

جواد زرینچه دفاع راست استقلال در 22 سالگی از کشاورز به استقلال آمد. شماره 2 محبوب آبی‌ها یازده سال مداوم در این تیم ماند. سپس دو سال به استقلال رشت رفت و با بازگشتش یک فصل دیگر برای استقلال توپ زد و سرانجام در تیم محبوبش از دنیای بازیگری خداحافظی کرد.

 

مجیدی؛ رفیق نیمه راه و محبوب

سرانجام نوبت رسید به محبوب‌ترین بازیکن دو دهه اخیر استقلال. بازیکنی که تمام جدایی‌هایش و بهانه‌های عجیب بعد از آن هم نتوانست چیزی از محبوبیتش کم کند. سال 76 بود که فرهاد به استقلال آمد. در اولین حضورش دو سال در این تیم بازی کرد و پس از آن برای انجام دوازده بازی به راپیدوین رفت. با پایان فصل در اتریش، فرهاد سه بازی دیگر برای استقلال انجام داد و لیگ ایران هم به پایان رسید. بعد از آن مجیدی چندین سال را در تیم‌های حاشیه خلیج فارس پادشاهی کرد و سرانجام سال 86 به تیم محبوبش برگشت و 117 بازی برای استقلال انجام داد. اما در پایان نیم فصل 90-91 فرهاد جدایی تلخی را برای هواداران رقم زد. مجیدی دخترش را بهانه کرد به الغرافه رفت تا استقلال قهرمانی آن فصل لیگ برتر را از دست بدهد. شماره 7 پس از پایان فصل در الغرافه از دنیای فوتبال خداحافظی کرد و می‌دانست دیگر در استقلال قلعه نویی جایی ندارد. اما با راضی شدن سرمربی، فرهاد آخرین قراردادش را با استقلال امضا کرد. مجیدی در آخرین بازگشتش به استقلال 21 بار دیگر برای این تیم به میدان رفت و به تعداد شماره پیراهنش موفق به گلزنی هم شد. سرانجام در تاریخ هفتم آبان ماه 92 کلاس‌های مربیگری را بهانه خداحافظی‌اش از فوتبال اعلام کرد و در دیدار برابر مس کرمان برای همیشه با آبی‌ها وداع کرد.

 

 

     
آی اسپورت
2015-03-03 16:58:29
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر