فهرست

دومنک: سال‌هاست آرزوی مربیگری ایرلند را دارم

آی‌اسپورت: ریمون دومنک مربی سابق تیم ملی فرانسه به کار در تیم ملی جمهوری ایرلند ابراز علاقه کرد. این مربی 63 ساله تیم کشورش را تا فینال جام جهانی 2006 پیش برد و در سال 2010 که تیه‌ری آنری با لمس عمدی توپ با دست زمینه ساز گل پیروزی ویلیام گالاس شد و فرانسه جواز صعود به جام جهانی آفریقای جنوبی را به دست آورد، روی نیمکت این تیم بود. البته دوران کاری او پایان تلخی داشت و فرانسه بعد از اعتراض بازیکنان در مرحله گروهی تیم آخر شد و با سرافکندگی حذف شد.

او از آن موقع در تیمی کار نکرده اما این اواخر برای کار در تیم ملی یک کشور ابراز علاقه کرده زیرا عاشق نگرش لذت‌بخش هواداران و حمایت از تیم ملی کشورشان است. او به \" Ma Chaine Sport\" گفت:«یک تیم ملی هست که سال‌ها آرزوی مربیگری‌اش را دارم: جمهوری ایرلند.من سال 2009 آنجا بودم و عشق و علاقه مردم این کشور به تیم ملی‌شان را دیدم. چند بازی در میان تماشاگران بودم و فوق العاده بود. چه فوتبال باشد چه راگبی، آنها هواداران تیم رقیب را دشمن نمی‌پندارند. وقتی تیم‌هایشان با هم بازی می کند با هم رقیب هستند اما وقتی بازی تمام می شود با هم جشن می گیرند و خوشحال هستند.»

مربیگری ایرلند در حال حاضر بر عهده مارتین اونیل است. این تیم در مرحله گروهی یورو 2016 از چهار بازی 7 امتیاز گرفته و با آلمان، قهرمان جهان و اسکاتلند برابر است.

     
آی اسپورت
2015-03-03 15:55:04
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر