فهرست
دونگا: اولویت ما صعود به جام جهانی است نه کوپا آمه‌ریکا!
دونگا: اولویت ما صعود به جام جهانی است نه کوپا آمه‌ریکا!

دونگا: اولویت ما صعود به جام جهانی است نه کوپا آمه‌ریکا!

آی‌اسپورت- دونگا مربی تیم ملی برزیل می گوید بازسازی این تیم برای موفقیت در صعود به جام جهانی 2018 روسیه باید نسبت به حضور موفق در کوپا آمه‌ریکا اولویت داشته باشد.

سلسائو بعد از آمدن دونگا در ماه ژوییه که در پی پایان خفت‌بار میزبان جام جهانی 2014 اتفاق افتاد، شش برد در تور جهانی برزیل به دست آورده و اواخر ماه مارس دو بازی دوستانه دیگر با فرانسه و شیلی برگزار می کند.

دونگا در دوره دوم کار در تیم ملی برزیل حضور در رقابت های رسمی را برای نخستین بار در جام ملت‌های آمریکای جنوبی در ماه ژوئن تجربه می کند اما نگران وقت کمی است که بعد از کوپاآمه‌ریکا برای آماده سازی تیم برای حضور در مقدماتی جام جهانی دارد که از ماه اکتبر شروع می شود.

دونگا در کنفرانس خبری در ریودوژانیرو گفت:«برای بازی‌های دوستانه، بازیکنان فقط یک روز فرصت خواهند داشت و بعد بازی می کنند. ما دو بازی سخت داریم و خیلی خوب است که نتایج مثبتی در بازی‌های تدارکاتی قبلی گرفته‌ایم. اما قبل از شروع کوپاآمه‌ریکا فقط سه روز فرصت داریم بعد از آن مقدماتی جام جهانی شروع می شود. باید کار کنیم تا آن موقع مصدوم نداشته باشیم و بازیکنان آماده باشند. هدف اصلی ما قطعا صعود به جام جهانی است.»

دونگا همچنین ابراز علاقه کرد یک بازیکن برزیلی بهترین بازیکن جهان شود و تاکید کرد آینده برای فوتبال برزیل روشن است زیرا بسیاری از بازیکنان تیم ملی این کشور در بهترین باشگاه‌های اروپایی توپ می زنند:«ما بازیکنی که برای کسب عنوان بهترین بازیکن جهان تلاش کند، نداریم اما بازیکنانی در بارسلونا، چلسی و منچسترسیتی داریم. با مکتب فوتبال برزیل باید در آینده نزدیک بازیکنی داشته باشیم که برای کسب توپ طلا تلاش کند. باید آنجا باشیم و کیفیت لازم برای آن را داریم. وقتی می گوییم نیازهای جمعی باید برآورده شود به این دلیل است که از این طریق افراد می توانند بدرخشند. رئال مادرید یک مجموع قوی دارد و کریستیانو رونالدو شکوفا می شود.»

دونگا همچنین گفت الکساندر گالو مربی تیم جوانان هدایت تیم المپیک این کشور در بازی‌های ریو 2016 را بر عهده خواهد داشت.

تور جهانی برزیل ادامه می یابد و این تیم 6 فروردین در پاریس با فرانسه دیدار می کند و سه روز بعد در لندن به مصاف شیلی می رود.

 

 

     
آی اسپورت
2015-03-03 19:38:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر