فهرست
گزارش روز؛ وای محبوبیت وای!
گزارش روز؛ وای محبوبیت وای!

گزارش روز؛ وای محبوبیت وای!

آی اسپورت- پس از نظر سنجی برنامه نود و نتایج جالب آن با هم به بررسی بازیکنانی می‌پردازیم که جز محبوب‌ترین بازیکنان بیست سال اخیر استقلال محسوب می‌شوند ولی همگی با امیر قلعه‌نویی در مقاطع مختلف به مشکل خوردند.


5- آرش برهانی؛ او اهلش نیست

 مهاجم ریز نقش آبی‌ها با وجود اینکه در این نظرسنجی نفر آخر شد ولی می‌تواند به خود ببالد که جز 5 بازیکن محبوب استقلال محسوب می‌شود. او در یکی دو فصل اخیر با سرمربی آبی‌ها به مشکل خورد. نیمکت نشینی‌های پیاپی در لیگ حتی زمانی که دست قلعه نویی در نوک خط حمله بسته بود آرش را کلافه کرد. اما او اهل طغیان نبود و در تمام این مدت فقط یکی دو بار آن هم با احتیاط در مصاحبه‌های خود گفت: «نیمکت نشینی‌های من دلیل فنی ندارد». اوج این اختلاف پس از شکست استقلال در هفته نهم برابر فولاد در ورزشگاه آزادی خود را نشان داد. آنجا که آرش پس مدت‌ها به ترکیب تیم برگشت ولی چندین موقعیت را گل نکرد تا بهانه‌ای مناسب دست امیر بدهد تا به شدت از او انتقاد کند. اما باز این آرش بود که کوتاه آمد. او در تمرین فردای بازی از قلعه نویی عذرخواهی کرد!


4- مجتبی جباری؛ امیرِ علی‌اصغری!

امیر قلعه نویی و مجتبی جباری در طول سال‌های اخیر همواره با یکدیگر مشکلات زیادی داشته‌اند. جباری بر خلاف برهانی کمتر در برابر قلعه نویی سکوت می‌کرد. اولین درگیری این دو به اواسط فصل ۸۸-۸۷  برمی‌گردد. جایی که او با انتقاد از سرمربی تیم گفت: «عکس من در تونل آزادی بود اما قلعه نویی دستور داد آن را بکنند! این اوج رفتار غیر ورزشی است.» قلعه نویی هم پس از این صحبت‌ها برای سه هفته او را از تیم کنار گذاشت. این دو در سال‌های بعد بارها با هم به مشکل خوردند تا ثابت شود شماره 8 محبوب استقلالی‌ها آبش با قلعه‌نویی تو یک جوب نمی‌رود.


3- جواد زرینچه؛ فکر کردم تبانی کرده!

دستیار فعلی قلعه نویی در استقلال هم از درگیری با او در امان نبوده است. اتهامی که زرینچه به قلعه نویی زد و درگیری شدیدی که کار این دو نفر را به کمیته انضباطی هم کشاند. مربی فعلی استقلال، بعد از انتقاد از قلعه‌نوعی از طرف امیر به کوچک بودن برای انتقاد از سرمربی استقلال متهم شد. زرینچه هم در پاسخی تاریخی گفت: «استقلال اهواز به این دلیل سقوط نکرد که سرمربی‌اش قلعه‌نویی در بازی با استقلال با برخی استقلالی‌ها تبانی کرده بود». او البته بعدها حرفش را پس گرفت و گفت: «من احساس کردم در آن بازی برخی بازیکنان استقلال راه می رفتند، فقط همین!».


2- علی منصوریان؛ داش علی منصور!

قلعه‌نویی با منصوریان هم اختلافاتی داشته است. هر چند منصوریان با متانت خاص خود این موضوع را رد می‌کند. او در این باره گفت: «این حرف‌هایی که درباره اختلاف‌مان می‌زنند، یک بخش‌اش بزرگنمایی شده است. به هر حال ما همبازی بودیم. او به گردن من حق دارد و هیچ وقت با هم درگیری نداشتیم». با وجود اینکه داش \"علی\" محبوب استقلال سعی می‌کند رابطه‌اش با قلعه‌نویی را خوب نشان دهد، اما بر هیچ کس پوشیده نیست که سرمربی استقلال او را تهدیدی جدی برای جایگاهش می‌داند.


1- فرهاد مجیدی؛ مکتب حجازی!

شاید همانطور که در نظرسنجی با اختلاف محبوب‌ترین بازیکن دو دهه گذشته استقلال لقب گرفت، در رویارویی با قلعه نویی هم گوی سبقت را از تمام آبی‌ها گرفته باشد. مجیدی با وجود اینکه در چند مرحله زیر نظر قلعه نویی کار کرد اما همواره و در هر فرصتی با گفتن این جمله که: «من شاگرد مکتب حجازی هستم» کنایه‌ای به سرمربی آبی‌ها می‌زد. این دو هیچ گاه با هم کنار نیامدند. مانند دوپادشاه در یک اقلیم. انتخاب فردی که بیشترین درگیری لفظی با ژنرال استقلال را داشت و دارد به عنوان محبوب‌ترین بازیکن بیست سال اخیر استقلال یک پیام پنهان با خود به همراه دارد. رای به فرهاد همان نه به امیر می‌باشد.    

 

     
آی اسپورت
2015-03-04 07:10:24
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر