فهرست
چرخش روزگار برای درخشان؛ آتشی که گلستان شد
چرخش روزگار برای درخشان؛ آتشی که گلستان شد

چرخش روزگار برای درخشان؛ آتشی که گلستان شد

 آی اسپورت- از همان روزهای نخست حضور روی نیمکت پرسپولیس به ناگهانی ترین شکل ممکن، خیلی ها برای حمید درخشان آینده ای را متصور بودند که در آن به همان سبک و سیاق اخراج علی دایی، بارش را می بست و از پرسپولیسِ لیگ چهاردهم جدا می شد. علیرغم شروع نسبتا خوب پرسپولیسِ درخشان، رفته رفته شکست ها از راه رسیدند و شرایط به گونه ای رقم خورد که آخرین بازی نیم فصل اول، تبدیل به نبرد سرنوشت ساز درخشان برای بقا شد. درست توی روزهایی که به نظر به پایان دوران حضور حمید روی نیمکت تیم محبوب پایتخت نزدیک شده بودیم، ضربه سر متحورانه امید عالیشاه همه را عوض کرد تا درخشان با قدرت به کارش در پرسپولیس ادامه دهد.

تزریق روحیه حاصل از برد دربی به تیم، برای مدتی اوضاع پرسپولیس را آرام کرد اما شکست های پیاپی و نمایش های ناامیدکننده و بی انگیزه دوباره سر راه این تیم قرار گرفتند. با تغییر مدیریت، افشین قطبی و برانکو ایوانکوویچ پای میز مذاکره با پرسپولیس نشستند و در شرایطی که به صورت زوج و فرد هر روز یک نفرشان سرمربی جدید این باشگاه می شد، حمید درخشان تیم را برای نبرد با لخویا آماده کرد. تحمیل شکست سنگین به لادروپ بزرگ در یک مسابقه باورنکردنی قدم های درخشان را از جاده اخراج دور کرد. تیم او درست یک هفته بعد، اولین پیروزی تاریخ پرسپولیس در زمین تیم های ازبک را به دست آورد و به صعود از گره مرگ رقابت ها نزدیک شد.

پیروزی مقابل بنیادکار، تنش ها در اطراف نیمکت پرسپولیس را به صفر رسانده است. حالا هوادارها دارند از «سطح فنی» درخشان حرف می زنند و او که در همه روزهای سخت حمایت جدی بازیکنان اش را نیز در کنار خود دیده، با آرامش به کارش در جمع قرمزها ادامه خواهد داد. آتش انتقادها از این مربی حالا برای او تبدیل به گلستان شده و هوای این روزهای پرسپولیس، کاملا آفتابی است. آنقدر که آقای سرمربی می تواند با عینک دودی از کنار زمین به تماشای شاگردانش بنشیند.

     
آی اسپورت
2015-03-04 14:56:46
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر