فهرست
فصل ترکیدن بمب‌ها؛ ستاره‌ها کجا می‌روند؟
فصل ترکیدن بمب‌ها؛ ستاره‌ها کجا می‌روند؟

فصل ترکیدن بمب‌ها؛ ستاره‌ها کجا می‌روند؟

آی اسپورت - فصل فوتبال ایران دیشب با برگزاری بازی فینال جام حذفی به پایان رسید و از امروز فعالیت باشگاه‌ها برای تقویت خود و جذب بازیکنان جدید به شکلی جدی آغاز خواهد شد. البته در روزهای گذشته هم چند نقل و انتقال انجام شده اما هنوز هیچ بمبی در بازار نقل و انتقالات منفجر نشده و این اتفاقی است که احتمالا در همین چند روز آینده باید منتظر آغاز آن باشیم. در این پنجره نقل و انتقالاتی هم مثل سال‌های گذشته چند ستاره وجود دارند که تیم‌های بزرگ را خواهان خود می‌بینند و سوژه‌های اصلی بازار نقل و انتقالات هستند.

سیدمحمدرضا حسینی

مقاصد احتمالی: سپاهان، استقلال، پرسپولیس

ستاره سال‌های اخیر ذوب‌آهن، سرانجام امسال تصمیم گرفت قید ماندن در این تیم را بزند و به دنبال چالشی جدید برود. او در چند فصل اخیر همواره در لیست خرید اول تیم‌های بزرگ ایران قرار داشته اما هربار احتمالا با افزایش مبلغ قراردادش در ذوب‌آهن مانده است. اتفاقی که این بار رخ نداده و او در پستی اینستاگرامی با هواداران این تیم خداحافظی کرده است. گفته می‌شود سپاهان جدی‌ترین خواهان اوست و حتی شایعه پیشنهاد 4 میلیاردی این باشگاه به حسینی هم در رسانه‌ها منتشر شده است. استقلال دیگر تیمی است که گفته می‌شود با حسینی مذاکرات اولیه را انجام داده است. با توجه به جدایی احتمالی بازیکنان هم‌پست او در استقلال، بعید نیست حسینی این تیم را گزینه‌ای بهتر از سپاهان بداند و آبی‌پوش شود. البته پرسپولیس هم مثل همه این سال‌ها خواهان جذب اوست. حسینی در فصول اخیر همواره در فهرست خرید برانکو بوده اما هرگز این انتقال نشده است. البته در پست او بازیکنانی در پرسپولیس هستند که می‌توانند باعث نیمکت‌نشینی او در این تیم شوند و به همین دلیل احتمال قرمزپوش شدن او کمتر از احتمال پیوستنش به استقلال و سپاهان است.

رشید مظاهری

مقاصد احتمالی: تراکتورسازی تبریز، پرسپولیس

اولین ستاره‌ای که جدایی‌اش را از ذوب‌آهن اعلام کرد دروازه بان این تیم رشید مظاهری بود. او قبل از پیوستن علیرضا بیرانوند به پرسپولیس هدف اول این تیم بود و البته بعد از حضور بیرانوند در پرسپولیس هم هرگاه شایعه جدایی او و لژیونر شدنش مطرح شده، از مظاهری به عنوان جانشین او نام برده شده است. حتی دیده شده که مظاهری در بازی‌هایی که با تیمش به مصاف پرسپولیس آمده توسط هواداران این تیم تشویق هم شده و محبوبیت او در بین هواداران این تیم از همین حالا تضمین شده است. اما درست در فصلی که جدایی مظاهری از ذوب‌آهن قطعی شده، احتمال پیوستن او به پرسپولیس به حداقل رسیده است. چرا که گفته می‌شود او با زنوزی مالک باشگاه تراکتورسازی مذاکره کرده و به توافق هم رسیده است. البته هنوز هیچ خبر قطعی در این باره منتشر نشده اما به نظر می‌رسد او منتظر مشخص شدن تکلیف بیرانوند در پرسپولیس است و اگر بیرو در این تیم بماند، تراکتورسازی انتخاب نهایی مظاهری خواهد بود. این تیم، هم از نظر مالی بهترین انتخاب برای اوست و هم این که دروازه‌بان هم‌سطحِ دیگری ندارد و فیکس بودن او در تراکتورسازی از همین حالا قطعی است.

وریا غفوری

مقاصد احتمالی: تراکتورسازی، سپاهان

مدافع ملی‌پوش و متعصب استقلال از برخی اتفاقات که در فصل گذشته در این باشگاه رخ داد دلخور است. او مطالبات زیادی هم دارد که هنوز دریافت نکرده و به همین دلیل به پیشنهاد تمدید قرارداد با استقلال که برابر با پیشنهاد فصل قبل است پاسخی نداده و این در حالی است که مهلت باشگاه برای دریافت پاسخ از سوی او به پایان رسیده است. وریا البته اگر مطالبات فصل قبلش را دریافت کند با پیشنهاد فعلی استقلال راحت‌تر کنار خواهد آمد اما اگر به هر دلیلی این اتفاق نیفتد، او حداقل دو تیم بزرگ را خواهان خود می‌بیند که قطعا پیشنهادهای بهتری به او خواهند داد. اولین گزینه او تراکتورسازی است که گفته می‌شود با پیشنهادی دلاری و وسوسه‌کننده به سراغ او آمده است. این تیم دانیال اسماعیلی‌فر را از دست داده و برای پرکردن جای خالی او به بازیکنی مثل وریا نیاز دارد. دیگر باشگاهی که می‌تواند مقصد خوبی برای غفوری باشد سپاهان است. او سابقه بازی برای این تیم را دارد و ملی‌پوش شدنش هم در همین باشگاه اتفاق افتاد. ضمن این که سپاهان در دفاع و بال راست نیاز به یک ستاره دارد و بهترین گزینه برای این تیم وریا غفوری خواهد بود.

سیدمهدی رحمتی

مقاصد احتمالی: تراکتورسازی، پیکان

اگرچه قرارداد سیدحسین حسینی با استقلال به پایان رسیده و برای ماندن او در استقلال نیاز به مذاکره و توافق جدید است، اما به نظر می‌رسد مشکل خاصی برای رسیدن به توافق وجود ندارد و اگر شرایط حسینی در فصل آینده مثل اواخر همین فصل باشد، او با استقلال تمدید خواهد کرد. در چنین شرایطی سیدمهدی رحمتی باید نیمکت‌نشینی در فصل آینده را هم بپذیرد و با آن کنار بیاید. اتفاقی که بعید است رخ دهد و همین حالا هم احتمال جدایی رحمتی از استقلال وجود دارد. در هفته‌های اخیر شایعه مذاکره زنوزی مالک تراکتورسازی با او مطرح شده بود و اگر او از استقلال جدا شود و پروژه پیوستن مظاهری به تراکتورسازی منتفی شد، رحمتی راهی تبریز خواهد شد. اما اگر تراکتوری شدن او منتفی شود، رحمتی انتخاب‌های دیگری هم دارد. او پیش از این نشان داده ابایی از پیوستن به تیم‌های متوسط و بدون هوادار ندارد. رحمتی سابقه بازی برای پیکان را هم دارد و بعید نیست در صورت جدایی از استقلال به این تیم بپیوندد اما همانطور که گفته شد احتمال پیوستن او به هر تیمی به جز پرسپولیس، سپاهان و ذوب‌آهن وجود دارد.

هفت صبح

۳ ۲  
آی اسپورت
2019-06-03 19:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
پرسپولیس
دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۰۱
بمب اتمی ها باشد برای استقلال تهران. ما به همین بچه ها راضی هستیم درضمن اگه مبلغ قرارداد بمب ها خیلی بیشتر از بازیکن های فعلی باشه در همدلی تیم تاثیر منفی خواهد گذاشت .پس بمب ما نمی خواهیم
تاس متوهم یا فریبکار و یا هردو؟
سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸، ۰۰:۰۹
این تاسی های متوهم چندساله میگن پرسپولیس تیم حکومتیه و قهرمانی هاش سفارشیه ولی از اون طرف هرسال چند ده میلیارد هزینه مربی و بازیکن و غیره میکنن،اگه واقعا به حرفی که میزنین اعتقاد دارین پس چرا این همه هزینه میکنین،
این وسط هوادارها هم شدن بازیچه
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر