فهرست
نکته روز: وقتی درخشان کی روشی پور شد
نکته روز: وقتی درخشان کی روشی پور شد

نکته روز: وقتی درخشان کی روشی پور شد

آی اسپورت- در روزهای برگزاری جام جهانی و جام ملت های آسیا، حمید درخشان یکی از جدی ترین منتقدان کارلوس کی روش به شمار می رفت. طبعا در مقطع دوم به سبب حضور روی نیمکت پرسپولیس، انتقادهای این مربی علیه سرمربی پرتغالی تیم ملی بیشتر شنیده شدند و واکنش هایی را نیز از سوی کی روش در پی داشتند که به مرور دروازه رزومه درخشان ختم شد. بازی دفاعی و عدم برخورداری از مالکیت توپ، اصلی ترین ایرادهای فنی درخشان به کی روش بودند. نکانی که توی بازی دیروز پرسپولیسی ها در زمین بنیادکار کاملا به چشم می خوردند.

پرسپولیسِ روز گذشته، بی شباهت به تیمِ ملیِ کی روش نبود. تیمی که در بیشتر دقایق مسابقه، توپ را به حریف واگذار می کند و با یک سد قدرتمند دفاعی جلوی موقعیت های تیم مقابل را می گیرد و از کوچک ترین فرصت ها برای باز کردن دروازه این تیم بهره می برد. تیم درخشان در ازبکستان، در تمام طول مسابقه تنها دو موقعیت گل ایده آل به دست آورد که اولی به ضربه پنالتی منجر شد و در نهایت به تور دروازه ازبک ها چسبید. این در حالی بود که به ویژه در نیمه دوم، آن ها تحت فشار بسیار شدید حریف بودند و ترجیح می دادند در آن جو سخت تنها به دفاع روی بیاورند و برنامه ای برای در اختیار گرفتن مالکیت توپ نداشته باشند.

کمپین «من کی روشی پور هستم» از هفته ها قبل در شبکه های اجتماعی برای حمایت از سرمربی تیم ملی شکل گرفته است. حالا به نظر می رسد حمید درخشان نیز با سبک بازی روز گذشته تیمش، ناخواسته در راه حمایت از سرمربی پرتغالی گام برداشته است. از یاد نبریم که مرد اول نیمکت قرمزها در مسابقه دیروز، مهره های ذخیره ای داشت که می توانست با ورودشان شرایط مسابقه را برای تیم اش هجومی تر کند اما ورود کفشگری به جای گابریل، نشان داد درخشان به هیچ وجه قصد ریسک کردن و به خطر انداختن تک گل ارزشمند خارج از خانه را ندارد.

 

 

     
آی اسپورت
2015-03-04 13:02:23
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر