فهرست
اختصاصی:‌ پنج نکته فنی نفت‌ - العین از نگاه اکبر محمدی
اختصاصی:‌ پنج نکته فنی نفت‌ - العین از نگاه اکبر محمدی

اختصاصی:‌ پنج نکته فنی نفت‌ - العین از نگاه اکبر محمدی

آی‌اسپرت- پنج نکته فنی دیدار روز گذشته آسیایی نفت تهران را از نگاه اکبر محمدی کارشناس فوتبال و سرمربی سابقه تیم جوانان ایران می‌خوانید:

مورینیو یک جمله معروفی دارد: «فوتبال اغلب یک نبرد است بر ضد اتفاقات. پس شما باید تلاش کنید این اتفاقات را کم کنید تا نتواند بر روی شما تاثیر بگذارد.»

 

 1. با توجه به باختی که تیم نفت مقابل پاختاکور داشت و مقدار زیادی از آن به اشتباهات علیرضا بیرانوند بر می‌گشت، مهم بود که علیرضا منصوریان و بازیکنان نوع رفتارشان نسبت به این بازیکن باعث بشود که تمرکز از دست رفته دوباره برگردد. از مهم ترین دلایلی که بازیکن روحیه‌اش را از دست می‌دهد به این عوامل بستگی دارد: رفتار بازیکنان دیگر، رفتار مربی، خود بازیکن شانس خوب را از دست بدهد و یا اشتباهش باعث شود تیم گل بخورد. اما منصوریان و بازیکنان رفتار خیلی خوبی با دروازبان‌شان داشتند. بیرانوند در نیمه اول پنج موقعیت عالی را از تیم حریف گرفت و توانست به بازی برگردد.

 


2. نفت تهران با آرایش 4-2-3-1 به میدان آمد. که ایمان مبعلی نقش بازیساز را ایفا می‌کرد.

 

 

3. علیرضا منصوریان روی ضربه ایستگاهی برنامه داشت. ایمان مبعلی که در ضربات ایستگاهی در لیگ برتر هم نشان داد موثر است. در پرتاب اوت هم که یک نوع ضربه ایستگاهی محسوب می‌شود روی پرتاب‌های سیامک کوروشی برنامه داشتند که از همین راه هم به گل رسیدند. شروع مجددهای بیرانوند هم بسیار خوب بود و فشار زیادی روی تیم العین ایجاد می‌کرد.

 

 

4. در نیمه اول نفت خواست تیم العین را ببرد و این باز بازی کردن باعث شد موقعیت های زیاد گیر آساموآ ژیاد بیاید. در شروع نیمه دوم و با گلی که نفت زد میتوانست با پنج دقیقه تمرکز سه امتیاز بازی را از آن خود کند که با عقب نشینی زودهنگام این موقعیت را از دست دادند.

 

 

 5. در آن سو هم سه مهاجم تیم العین بسیار خطرناک ظاهر شد. محمدعبدالرحمان، آساموآ ژیان و ابراهیم دیاکی که این سه بازیکن خیلی تیم نفت را در نیمه اول اذیت کردند. دلیل اصلی آن هم نوع فوتبالی است که تیم نفت نمایش داد. نفت تهرات  مالکیت توپ را به تیم حریف داد و روی به بازی دفاع و ضد حمله آورد.

     
آی اسپورت
2015-03-04 14:34:50
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر