فهرست
فیلیپ لام: تاکتیک گواردیولا ریسکی نیست
فیلیپ لام: تاکتیک گواردیولا ریسکی نیست

فیلیپ لام: تاکتیک گواردیولا ریسکی نیست

آی‌اسپورت - فیلیپ لام شاید در تصمیم برای بازنشستگی از فوتبال در سال 2018 تجدید نظر کند. کاپیتان بایرن مونیخ بعد از هدایت تیم ملی آلمان در راه رسیدن به قهرمانی جام جهانی 2014 فوتبال ملی را کنار گذاشت و بعد از امضای قراردادی 4 ساله با بایرن مونیخ در تابستان گفت این آخرین قرارداد دوران ورزشی او خواهد بود به این معنی که در سال 2018 فوتبال را کنار می گذارد.

لام در مصاحبه با سایت گل گفت:«وقتی قراردادم را تمدید کردم گفتم این شاید آخرین قرارداد من به عنوان بازیکن فوتبال باشد. اما این احتمال را رد نمی کنم که در سال 2018 بگویم الان حالم خوب است و آماده هستم و می خواهم یک سال دیگر بازی کنم. این ممکن است. در عین حال، این را می دانم که آن موقع 34 ساله خواهم بود و ما درباره یک باشگاه کوچک با توقعات کم صحبت نمی کنیم، اینجا بایرن است که می خواهد در هر رقابتی بهترین باشد. اینکه بتوانی شرایط جسمی و روحی خود را برای بازی در چنین شرایطی حفظ کنی، کار آسانی نیست.»

این اواخر و بعد از باخت یک-4 به ولفسبورگ بایرن و به خصوص شیوه بازی تیم پپ گواردیولا مورد انتقاد قرار گرفته اما لام می گوید نگرش مربی سابق بارسلونا استراتژی پر ریسکی نیست:«این بحث‌ها کاملا غیرضروری هستند. در تمام نیم فصل اول و 17 بازی آن ما به خاطر شیوه بازی خود مورد تحسین و تمجید قرار گرفتیم. این سیستم 18 ماه است که بسیار خوب کار کرده و فقط موارد استثنایی وجود داشته. ما فقط وقتی به مشکل خوردیم که همه به برنامه‌های مورد توافق قبل از بازی عمل نکردند. اگر این اتفاق بیفتد حوادثی مثل بازی ولفسبورگ پیش می آید. فکر نمی کنم بازی ما با ریسک فراوان همراه بوده . البته می توانیم خیلی راحت عقب بنشینیم و منتظر بمانیم اما این برنامه جالب نیست. شما ترجیح می دهید توپ داشته باشید تا دنبال آن بدوید. نقطه قوت ما در این 18 ماه شیوه پس گرفتن توپ بوده. اما در نخستین بازی‌های بعد از تعطیلات زمستانی ما کمی از کیفیت خود را از دست دادیم.»

باواریایی‌ها یکی از مدعیان قهرمانی این فصل لیگ قهرمانان اروپا بوده‌اند اما این بازیکن 31 ساله مطمئن است رقبای آشنا تیمش را به چالش می کشند:\"رئال مادرید شاید به اتلتیکومادرید صفر-4 باخته باشد اما هنوز هم خیلی خوب به نظر می رسد به خصوص در لیگ قهرمانان. رقبای اصلی همان تیمهای همیشگی هستند: بارسلونا همواره خطرناک است مثل چلسی، صدرنشین لیگ برتر. این تیم ها همیشه سخت و مشکل‌ساز هستند.\"

لام همچنان از اینکه آلمان را به چهارمین قهرمانی‌اش در جام جهانی رسانده لذت می برد و برد آن شب مقابل آرژانتین را بهترین اتفاق حرفه‌ای خودش می داند:«نخستین فکری که بعد از سوت پایان به ذهنم رسید این بود که بالاخره تمام شد. به شدت منتظر سوت پایان بازی بودیم. یک ساعت و نیم بعد از آن شاید بهترین لحظات فوتبالی عمرم را سپری کردم. وقتی شما با هواداران جشن می گیرید، همه را در آغوش می گیرید بعد می روید مدال را می گیرید و جام جهانی را در ماراکانا بالای سر می برید، همه چیز خیلی خاص است.»

     
آی اسپورت
2015-03-04 17:39:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر