فهرست

کرایوف: رئال مادرید درباره زیدان اشتباه بزرگی کرد

آی‌اسپورت: یوهان کرایوف می گوید رئال مادرید در ماجرای سپردن تیم دوم باشگاه خود به زین الدین زیدان اشتباه بزرگی کرد. ستاره سابق رئال مادرید در تابستان هدایت تیم کاستیا را به عهده گرفت با وجود‌ آنکه مجوز لازم برای این کار را نداشت که این باعث شد اواخر سال 2014 از نشستن روی نیمکت تیم ب رئال محروم شود.

این محرومیت از سوی مقامات فوتبال اسپانیا لغو شد و این فرانسوی به تیمی که در دسته دوم فوتبال اسپانیا حضور دارد، بازگشت.

اما کرایوف می گوید این اتفاق هرگز نباید رخ می داد و باشگاه باید زودتر از آن جلوگیری می کرد. او در مصاحبه با \"El Enganche\" گفت:«مشکلات زیادی برای رئال درست شد چون این تیم می دانست که او مجوز ندارد. اینکه چرا زودتر برای گرفتن مجوز اقدام نکرد به کفایتی هر دو طرف مربوط می شود. شما باید قانونی عمل کنید. نمی فهمم چرا همه چیز بعد از دو ماه حل و فصل شد. این اذیتم می کند. مادرید واقعا عملکرد بدی داشت چون یک نفر در اداره این باشگاه باید با یک تماس تلفنی دراین باره هشدار می داد. زیدان یکی از بهترین‌ بازیکنان بوده و بنابراین ما نباید از او بخواهیم چیزی را یاد بگیرد که قبلا می دانسته.»

اسطوره بارسلونا همچنین گفت این مشکلات مربیگری در فوتبال اسپانیا وجود دارد:«درست است که همیشه چیزهایی وجود دارد که شما نمی دانید. در هلند ما این را تغییر دادیم. کاری کردیم که وقتی شما در تیم ملی دستیار مربی هستید مثل فرانک دی‌بوئر، مارکو فان‌باستن، فرانک رایکارد و رونالد کومان به طور خودکار مجوز می گیرید. من بعد از بازنشستگی می خواستم مدرک مربیگری‌ام را بگیرم و خواستم امتحان بدهم اما آنها به من گفتند باید چهار سال درس بخوانم. به آنها گفتم خیلی دیوانه هستید.چه کسی چهار سال درس می خواند؟ چه کسی هست که بتواند به من راجع به نکات فنی چیزی یاد بدهد که بلد نباشم.»

     
آی اسپورت
2015-03-04 20:44:07
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر