فهرست

پله: برزیل باید از آلمان یاد بگیرد

آی‌اسپورت: پله می گوید برزیل باید برای موفقیت در کوپا آمه‌ریکا و جام جهانی بعدی باید از کار آلمان  کپی‌برداری کند. غول آمریکای جنوبی جام جهانی ناامیدکننده‌ای را پشت سر گذاشت و در نیمه نهایی یک-7 مقابل آلمان در هم کوبیده شد. آن ناکامی باعث رفتن لوییز فیلیپه اسکولاری و آمدن دونگا شد که این مربی 51 ساله شش برد متوالی در بازی‌های دوستانه به دست آورده.

پله که سه قهرمانی جام جهانی را در کارنامه دارد، می گوید دونگا باید سه ماه دیگر که در جام ملت‌های آمریکای جنوبی در شیلی مسابقه می دهد، ببیند یواخیم لوو چه کرد:«البته آن باخت سنگین شگفت‌انگیز بود اما فوتبال همین است. اسپانیا قبل از جام جهانی بهترین تیم جهان بود و در مرحله گروهی حذف شد. فوتبال پر از این شگفتی‌ها است. امیدوارم در تورنمنت بعدی برزیل وضعیت خوبی داشته باشد. برخی از بهترین بازیکنان باشگاه‌های اروپا برزیلی هستند. ما باید مثل آلمان خودمان را آماده کنیم.»

بسیاری بر این باور هستند افت رقابت های لیگ برزیل منجر به این نمایش دور از انتظار در جام جهانی شده. علاوه بر اروپا، خیلی از برزیلی‌ها به بازار وسوسه‌انگیز آسیا می روند و پله خواهان اقدامی موثر در این زمینه از سوی کنفدراسیون فوتبال برزیل شد.

     
آی اسپورت
2015-03-04 23:43:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر