فهرست
بررسی آماری لیگ قهرمانان در غرب آسیا؛ این پرسپولیسِ خوب و اماراتی‌های ضعیف!
بررسی آماری لیگ قهرمانان در غرب آسیا؛ این پرسپولیسِ خوب و اماراتی‌های ضعیف!

بررسی آماری لیگ قهرمانان در غرب آسیا؛ این پرسپولیسِ خوب و اماراتی‌های ضعیف!

آی‌اسپورت-  شب دوم مرحله گروهی جام باشگاه‌های آسیا به پایان رسید و در این میان بعضی تیم‌ها فراتر از حد انتظار بودند و برخی هم مانند نفت تهران منتظر ادامه رقابت‌ها برای جبران نتایج‌شان هستند. پرسپولیس و السد قطر دو تیمی هستند که هنوز دروازه‌شان باز نشد. نکته جالب در مورد السد این است که تیم قطری در دوبازی با یک گل زده، چهار امتیاز کسب کرد وصدرنشین گروه است. هیچ کشوری در صدر جدول یا انتهای جدول بیش از یک نماینده ندارد. الاهلی هم با پنج گل زده بهترین عملکرد هجومی را بین تیم‌های حاضر دارد.


ازبکستان؛ 2 برد، 2تساوی، 2 شکست

هر سه نماینده ازبک‌ها در دیدارهای خانگی‌شان باید به مصاف تیمی از ایران می‌رفتند که پاختاکور و نسف‌قارشی به ترتیب موفق به شکست نفت و تراکتورسازی شدند. در دیدار بنیادکار اما پرسپولیسی‌ها دست به کار بزرگی زدند و این تیم را در خانه‌اش شکست دادند.

 

ایران؛ 3 برد،3 تساوی ، 2 شکست

برخلاف انتظار تا پایان دوره دوم بازی‌ها، پرسپولیس تهران پرچم‌دار فوتبال ایران در آسیاست. از سه بردی که در مجموع نماینده‌های ایرانی بدست آوردند سهم پرسپولیس دو برد و آن یکی هم باید به نام تراکتورسازی ثبت کرد. پرسپولیس هر دو بازی‌اش را برد، فولاد مساوی کرد، تراکتور الاهلی را برد و از نسف‌قارشی شکست خورد و نفت هم در اولین گام آسیایی شکست خورد و بعد از آن مقابل العین متوقف شد. نتایجی که برخلاف انتظار سرخ‌پوشان پاییتخت باعث شدند آبرومندانه و بهتر از سایر نماینده‌های غرب آسیا باشد.

 

قطر؛ یک برد، 2 تساوی، یک شکست

در قطر هم السد جور لخویا را کشید و از پنج امتیازی که کسب کردند، چهار امتیاز را مدیون السد هستند. لخویا در قعر گروه A جا خوش کرده و  السد صدرنشین گروه C است.

 

عربستان؛ 2 برد، 5 تساوی، یک شکست

تنها شکست نماینده‌های عربستان را الهلال برابر السد تجربه کرد. الاهلی عربستان صدرنشین گروه D است و سه نماینده دیگر این کشور هم در رده دوم جدول گروه‌های A،B و c حضور دارند.تیم‌های این کشور بعد از نماینده‌های ایران بهترین نتایج را کسب کردند.

 

امارات؛ سه تساوی، یک شکست

سه تساوی، یک شکست و دیگر هیچ! این آمار دو تیم اماراتی در این دوره از رقابت‌ها است. تراکتور تنها بردش را به الاهی تحمیل کرد که اولین شکست تیم‌های اماراتی در بود.

 

تاشکند؛ یک تساوی، یک شکست

مطابق انتظار لوکوموتیو هم نمایش جالبی نشان نداد و در رتبه آخر گروه C قرار دارد. نماینده تاشکند هم مانند اماراتی‌ها در دو بازی نخست هنوز طعم برد را نچشید.

  ۱  
آی اسپورت
2015-03-05 10:47:52
نظر دهید

۱ نظر
-
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۳، ۱۷:۳۱
ببخشید ، تاشکند مگه پایتخت ازبکستان نیست ؟؟!!! شما لوکومتیو تاشکند رو هم یه نماینده یه کشور حساب کردین ؟؟!!!! ازبکها هم 4 تا نماینده دارن دیگه !
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر