فهرست
نیکو: قمار ورشتپن برای من کارساز نبود
نیکو: قمار ورشتپن برای من کارساز نبود

نیکو: قمار ورشتپن برای من کارساز نبود

آی اسپورت- نیکو روزبرگ ادعا کرد که از تصمیم ردبول برای تعویض لاستیک مکس ورشتپن از وت به اینترمدیت در گرندپری برزیل خوشحال است. در گرندپری برزیل، زمانی که ورشتپن برای تعویض لاستیک از وت به اینترمدیت فراخوانده شد، او در جلوی نیکو روزبرگ با لاستیک های وت قرار داشت، در اصل تیم ردبول به دنبال این بود که به مکس یک برتری نسبت به لوییس همیلتون، رهبر گرندپری برزیل بدهند. اما با وجود طولانی شدن مدت زمان حضور ماشین ایمنی در پیست، نقشه ی تیم ردبول برای مکس ورشتپن جواب نداد و او مجبور شد برای کسب مقام سوم، از مکان ۱۴ ام بجنگد تا به سکو برسد. روزبرگ که قبل از شکست خوردن استراتژی ردبول در پشت سر جوان هلندی قرار داشت، فهمید که زندگی اش با پیت استاپ مکس ورشتپن خیلی راحت تر شد.

روزبرگ گفت: من در پیست در تلاش بودم تا بتوانم مسابقه را ببرم. به خصوص قسمت ابتدایی مسابقه خیلی به آن فکر می کردم. اما من به این واقعیت که خیلی سخت است که از مکس ورشتپن سبقت بگیرم و او را پشت سر بگذارم پی بردم، چون سرعت او همانند ما بود. اما زمانی که او برای تعویض لاستیک رفت خیلی خوشحال شدم، متوجه شدم که آنها یک قمار بر روی بردن مسابقه انجام دادند، این چیزی بود که آنها انجام دادند، بر اساس طرز تفکر من این کاملا اشتباه بود، در واقع من شگفت زده شدم، چون در همان زمان بارش بیشتری پیش بینی شد. حتی اگر این استراتژی برای چند دور کار کرده باشد اما با وجود بارش بیشتری در پیست کاملا غیر منطقی بود.من واقعا در لبه ی چاقو قرار داشتم اما با استراتژی ردبول، کاملا احساس راحتی کردم. مطمئن بودم که لاستیک اینترمدیت با توجه به بارش بیشتر در پیست خیلی استراتژی غلطی بود. لحظه ای در مسابقه برزیل بود که نیکو روزبرگ نزدیک بود که اسپین شود اما توانست کنترل را بدست بگیرد.

او در آن لحظه، گفت: همه چیز تحت کنترل است! من اصلا انتظار این را نداشتم و این خیلی غیره منتظره بود، که برای همه همینطور می باشد.

روزبرگ بیان کرد که ماندن در پیست با وجود لاستیک های وت پیرلی واقعا یک چالش بزرگ بود و گفت: آن واقعا خیلی سخت بود چون نمی توانستی آن را پیش بینی کنی، وقتی شما وارد یک چاله آب جمع شده می روید شما اصلا نمی دانید قرار است چه اتفاقی بیافتد. این واقعا یک چالش بزرگ محسوب می شد. اما آنها این را می دانستند، در واقع آنها سعی داشتند که برای پیشرفت در سال آینده، لاستیک ها و پیست و ماشین ها را تست کنند.این می توانسنت برای مسابقه خوب باشد، همچنین نیازی به پرچم قرمز نبود، به نظر من باید می گذاشتند تا مسابقه می دادیم.

آخرین مقصد فرمول یک ۲۰۱۶، گرندپری امارات می باشد.

۱    
آی اسپورت
2016-11-16 15:18:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر