فهرست
نقش ایران در جام جام ۲۰۲۲؛ میزبانِ هواداران
نقش ایران در جام جام ۲۰۲۲؛ میزبانِ هواداران

نقش ایران در جام جام ۲۰۲۲؛ میزبانِ هواداران

آی اسپورت – یک سایت آلمانی از نوع همکاری دقیق ایران و قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ پرده برداشت. بر اساس گزارش سایت «زیت آنلاین» آلمان، قطر از آنجایی که تعداد ورزشگاه‌هایش برای میزبانی از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ کم است، به اندازه کافی جا برای اسکان هواداران فوتبالی که از سراسر دنیا به این کشور سفر خواهند کرد، ندارد و در کنار اینها پروژه‌های آماده‌سازی جام جهانی به کندی پیش می‌رود، مسئولان قطری در حال مذاکره با ایران درباره همکاری با یکدیگر در این رابطه هستند.

برای میزبانی از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲، قطر ممکن است از حمایت ایران در این زمینه بهره ببرد. بر اساس گزارش روزنامه انگلیسی «اِکونومیست» مذاکرات مسئولان قطری و ایرانی در زمینه پذیرای و اسکان دادن بخشی از هواداران فوتبالی جام جهانی ۲۰۲۲ در دو جزیره ایرانی کیش و قشم در جریان است. با این وجود بعید به نظر می‌رسد که ایران بخواهد از برخی بازی‌ها میزبانی کند.

«زیت آنلاین» نوشت؛ این کشور حوزه خلیج فارس در تقلاست تا به تعهدات خود برای میزبانی از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ عمل کند و بر اساس گزارش «اِکونومیست» قطر قادر نخواهد بود ۱۰۰ هزار اتاق هتل برای هواداران خارجی فوتبال در جریان برگزاری جام جهانی تأمین کند. انتظار می‌رود قطر در جریان میزبانی از جام بیست‌ودوم تنها ۴۵ هزار هوادار را در هتل‌های خود اسکان بدهد. قطری‌ها برای اسکان دادن و پذیرایی از این افراد شاید مجبور شوند از کشتی‌ها تفریحی بزرگ استفاده کند و حتی کمپ کارگران مهاجر را برای این منظور بازسازی کنند.

به گزارش این روزنامه انگلیسی، بعید است قطر بتواند ۱۲ ورزشگاهی را که قول ساختش را برای میزبانی از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ را داده بود، بتواند به موقع تکمیل کند. پیش‌بینی می‌شود تنها ۸ ورزشگاه از ۱۲ ورزشگاه تا آن موقع تکمیل شود. پیش از این امارات اعلام آمادگی کرده بود تا در زمینه میزبانی از برخی بازی‌های جام جهانی به قطر کمک کند، اما از ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ روابط دیپلماتیک دو کشور تیره و تار شده است و در کنار امارات نیز عربستان و بحرین هم روابط دیپلماتیک خود را با قطر به دلایلی از جمله روابط خوب با ایران قطع کردند.

 

90tv

۵ ۳  
آی اسپورت
2018-01-17 10:41:00
نظر دهید

۳ نظر
كامران
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۵۵
آخه با قانون حجاب اجباري و ممنوعيت مشروب كي مياد ايران
۷ ۱
im alive
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۱۶
اونا مسافرن...ینی حق انتخاب دارن..در واقع قطر فقط ایران رو به عنوان یه گزینه واسه اسکان معرفی میکنه
۱
میم
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۰۱:۴۵
یه موقعیت استثنایی نصیب ایران شده و شانس در خانه ایران و ایرانیان رو زده. امیدوارم بالادستی ها سود و کلانی که به مملکت و خودشون میرسه رو نگاه کنند.
ایران در واقع باید تسهیلات راحت برای اسکان توریست ها رو فراهم کنه و اجازه ی سرمایه گذاری راحت تر رو به شرکت های خارجی و مخصوصا قطری در دو جزیره بده.
البته شاید اگر همت بلندتری هم می بود، خطوط انتقال توریست(دریایی-ریلی و هوایی) سریع تر به شهر های تاریخی ایران با کمترین هزینه برای خراجی ها فراهم کنه. صنعت توریسم یه محرک فوق العاده اقتصادی ست که چندین و چند بخش از جامعه رو رونق میده که حتی تصورش رو هم نمیشه کرد.
اون دوستانی هم که فکر مشروبات الکلی و حجاب هستند باید خدمت شون عرض کنم اولا هر کشوری قوانین خاصه ی خودش رو داره، در دیگر کشور ها قوانین و ممنوعات دیگری هم هست و در ثانی به گذشته بین سالهای 78 تا 82 رجوع کنید و ببینید بطور مثال در اصفهان چه تعداد توریست میومد!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر