فهرست

بارسا و بیلبائو: برنابئو را برای فینال می‌خواهیم

آی‌اسپورت: فینالیست‌های جام حذفی اسپانیا در فصل 2015-2014 مشخص شده و از آنجایی که اسپانیا استادیوم ملی برای برگزاری چنین دیدارهایی ندارد از همین حالا بحث درباره استادیوم محل برگزاری فینال 30 مه(9 خرداد) شروع شده هرچند اظهارات اولیه حکایت از انجام این مسابقه در سانتیاگو برنابئو دارد. فدراسیون فوتبال اسپانیا هفته آینده بعد از نشست با نمایندگان دو باشگاه بارسلونا و اتلتیک بیلبائو که برای هشتمین بار در فینال جام حذفی با یکدیگر دیدار می کنند، رای خود را اعلام می کنند. میزبان نهایی از میان پنج نامزد، برنابئو، نوکمپ، سن‌مامس جدید، مستایا و لا کارتوخا انتخاب خواهد شد. هر پنج استادیوم ظرفیت بیش از 50 هزار نفر دارند که تنها پیش‌شرط مطرح شده از سوی فدراسیون است. دو گزینه دیگر کالدرون و مونتیوییچ در کاتالونیا به دلیل برگزاری کنسرت نمی توانند میزبان این بازی باشند.

تا به حال تنها دو درخواست رسمی برای میزبانی به فدراسیون ارائه شده: یکی از طرف والنسیا و دیگری از طرف شورای شهر بیلبائو که خواهان برگزاری بازی در سن‌مامس جدید شده که البته دومی به دلیل برگزاری بازی در زمین بی‌طرف مردود است.

برنابئو شانس اول میزبانی بازی است با وجود آنکه هنوز درخواست رسمی نداده. در سال 2012، مادرید با پیشنهاد برگزاری فینال جام حذفی بین همین دو باشگاه مخالفت کرد و علت آن را به هم ریختن برنامه بازسازی بخشی از استادیوم عنوان کرد. این بار فدراسیون امیدوار است آنها پیشنهاد را بپذیرند.

بارسا و اتلتیک بیلبائو هر دو مایل به انجام این مسابقه در برنابئو هستند تا فینال سال 1984 تکرار شود. خوسپ ماریا بارتومئو رییس بارسلونا گفت:«باید ببینیم فدراسیون چه تصمیمی می گیرد اما ما طرفدار بازی در جایی هستیم که بیشترین ظرفیت را داشته باشد و دوست نداریم بازی در نوکمپ به انجام برسد چون هیچ کس دوست ندارد چنین مسابقه‌ای را در استادیوم خودش یا حتی شهر خودش انجام بدهد. یکی از جاذبه‌های فینال جام حذفی این است که هواداران باید به شهرهای دیگر سفر کنند.»

بیلبائو هم مایل به انجام این دیدار در برنابئو است: ارنستو والورده بعد از صعود تیمش به فینال گفت برنابئو گزینه خوبی است اما مستایا آنقدر بزرگ نیست که برای هواداران دو تیم مناسب باشد.

     
آی اسپورت
2015-03-05 17:20:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر