فهرست
خشن‌ترین مسابقات تاریخ لیگ برتر: ردپای چلسی
خشن‌ترین مسابقات تاریخ لیگ برتر: ردپای چلسی

خشن‌ترین مسابقات تاریخ لیگ برتر: ردپای چلسی

آی‌اسپورت – در حالیکه که لستری‌ها در خانه‌یِ جیمی واردی جمع شده بودند و خودشان را آماده‌یِ جشن قهرمانی کرده بودند، در حالیکه کلودیو رانیری به ایتالیا سفر کرده بود تا با مادرش پیتزا بخورد، تاتنهام هاتسپرز، در نیمه‌یِ اول دو بار دروازه‌یِ چلسی را در استمفورد بریج باز کرد تا جشنِ "روباه‌های بی‌باک" را حداقل یک هفته به تعویق بیندازد.

اما یک بازگشتِ بزرگ از آبی‌های لندن در نیمه‌یِ دوم و نمایشی حیرت‌انگیز از ادن آزارد تمام امیدهایِ مردانِ موریسیو پوچتینو را بر باد داد و در نهایت تساویِ 2-2 را رقم زد و قصه‌یِ لستر شگفت‌انگیز را کامل کرد. زیرِ فشار این نیمه‌یِ دوم بود که تاتنهامی‌ها کنترلِ اعصابشان را از دست دادند و یکی از خشن‌ترین بازی‌هایِ تاریخِ لیگ برتر را رقم زدند، بازی‌ای که با 12 کارت زرد (9 اخطار سهمِ اسپرز) و درگیریِ شدید نیمکتِ دو تیم به پایان رسید و به "نبرد بریج" شهرت یافت.

با این حال فوتبال جزیره در دو دهه‌یِ اخیر شاهد جدال‌هایی حتی خشن‌تر از نبرد بریج هم بوده. شش نمونه‌یِ شاخص از این جدال‌ها عبارتند از:

 

لیدز یونایتد 0-0 چلسی (25 اکتبر 1998)

کارت قرمز مستقیم: 0

کارت زرد دوم: 1

مجموع کارت‌های زرد: 14

این بازی رکورددارِ بیشترین کارت زرد در تاریخِ لیگ برتر است. از 14 کارتِ زردی که به بازیکنان دو تیم نشان داده شد، دوتایش سهمِ فرانک لوبوف، مدافعِ فرانسویِ چلسی بود که منجر به اخراجِ او در دقیقه‌یِ 61 شد. این بازی با پنالتی‌ای که اد دی گوی از جیمی فلوید هاسلبنک در دقیقه‌یِ 45 گرفت با تساویِ بدون گل به پایان رسید.

 

 

وستهم یونایتد 1-5 لیدز یونایتد (اول می 1999)

کارت قرمز مستقیم: 2

کارت زرد دوم: 1

مجموع کارت‌های زرد: 9

وستهم در این شکستِ خانگی سنگین بازی را با هشت نفر به پایان رساند. ابتدا ایان رایت در دقیقه‌یِ 17 با دومین کارت زردش مواجه و مجبور به ترک زمین شد. در نیمه‌یِ دوم هم دروازه‌بانِ "چکش‌ها"، شاکا هیسلاپ در دقیقه‌یِ 61 کارت قرمز دریافت کرد و در نهایت استیو لوماس هم در دقیقه‌یِ 87 از زمین اخراج شد. علاوه بر این سه کارت قرمز وستهمی‌ها چهار کارت زرد دیگر هم دریافت کردند، در حالیکه سهم لیدز در این بازی سه اخطار بود.

 

 

وست بروم 1-1 فولام (18 سپتامبر 2004)

کارت قرمز مستقیم: 2

کارت زرد دوم: 1

مجموع کارت‌های زردها: 8

فولام در این بازی در دقیقه‌یِ 61 با کارتِ قرمزی که مایک دین به پاپا دیوپ داد 10 نفره شد. 23 دقیقه‌یِ بعد دین کارتِ زرد دوم را هم به نیل کلمنت نشان داد تا وست بروم هم 10 نفره شود. اما این برابریِ بازیکنان تنها یک دقیقه به طول انجامید و با اخراجِ اندی کول وست بروم دوباره نسبت به مهمانش برتری عددی در زمین پیدا کرد.

 

 

چلسی 4-4 استون ویلا (26 دسامبر 2007)

کارت قرمز مستقیم: 3

کارت زرد دوم: 0

مجموع کارت‌های زرد: 5

یکی از جدال‌های کلاسیکِ تاریخ لیگ برتر. شون مالونی در ابتدا ویلا را با دو گل پیش انداخت، قبل از اینکه آندری شفچنکو در انتهایِ نیمه اول و ابتدایِ نیمه‌یِ دوم کار را به تساوی بکشد. در ادامه الکس نتیجه را 2-3 به سودِ چلسی کرد، اما مارتین لارسن یک بار دیگر کار را به تساوی کشاند. بعد نوبت به مایکل بالاک رسید که در دقیقه‌یِ 88 یک بار دیگر میزبان را در آستانه‌یِ سه امتیاز قرار بدهد، اما پنالتیِ گرت بری در لحظاتِ پایانی نهایتا نتیجه‌یِ 4-4 را رقم زد. هیجان این بازیِ جذاب باعث شد تا فیل داد سه کارتِ قرمز به ریکاردو کاروالیو و اشلی کول از چلسی و زت نایت از ویلا نشان بدهد.

 

 

 

لیورپول 0-1 اورتون (27 سپتامبر 1999)

کارت قرمز مستقیم: 3

کارت زرد دوم: 0

مجموع کارت‌های زرد: 5

در تاریخ لیگ برتر هیچ رویارویی‌ای به اندازه‌یِ دربی مرسی ساید به خودش کارت قرمز مستقیم ندیده است. بنابراین طبیعی بود که برایِ انتخاب یکی از این بازی‌ها گزینه‌هایِ مختلفی داشته باشیم. از جمله: فوریه‌یِ 2010 (یک کارت قرمز مستقیم، یک کارت زرد دوم، 8 کارت زرد در مجموع)، مارچ 2006 (یک کارت قرمز مستقیم، یک کارت زرد دوم، 12 کارت زرد در مجموع) و آوریل 2001 (یک کارت زرد دوم، 12 کارت زرد در مجموع).

اما در 27 سپتامبرِ 1999 بود که در پیروزیِ 0-1 "تافی‌ها" در آنفیلد، با گل کوین کمپبل، مایک رایلی مجبور شد سه کارت قرمز مستقیم، به ساندر وسترولد و استیون جرارد از لیورپول و فرانسیس جفرز از اورتون نشان دهد.

 

 

بولتون واندررز 2-2 لستر سیتی (29 دسامبر 2001)

کارت قرمز مستقیم: 2

کارت زرد دوم: 1

مجموع کارت‌های زرد: 7

فقط 23 دقیقه از بازی گذشته بود که بولتون با اخراجِ پل وارهست و دین هولدزوُرس 9 نفره شد. لستر از این وضعیتِ میزبان به خوبی استفاده کرد و با دو گلِ پیش افتاد. اما کوین نولان در ادامه جواب یکی از گل‌ها را داد، تا اینکه موزی ایزت هم با دریافت دومین کارت زردش لستر را 10 نفره کرد. پایانِ این بازیِ پر برخورد هم دراماتیک بود و با گلِ تساویِ دقیقه‌یِ آخر مایکل ریکتس همراه شد.

 

 

*در جدول زیر هم خشن‌ترین رویارویی‌هایِ تاریخ لیگ برتر به ترتیب بیشترین مجموعِ کارت زرد+قرمز را می‌بینید

 

۳ ۱  
آی اسپورت
2017-01-03 10:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
مسعود
سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵، ۱۲:۴۴
خخخخ
دعواهای فوتبال خاطره میشه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر