فهرست
اخراج جوان‌های منصوریان؛ تیمِ ۱۴۰۰ نابود شد
اخراج جوان‌های منصوریان؛ تیمِ ۱۴۰۰ نابود شد

اخراج جوان‌های منصوریان؛ تیمِ ۱۴۰۰ نابود شد

آی اسپورت – علیرضا منصوریان ابتدای فصل جاری اقدام به جذب بازیکنان جوانی کرد که به زعم او این جوان‌ها می‌توانستند تا سال 1400 استقلال را بیمه کنند و تیمی رویایی را در آن سال‌ها به وجود آورند. اعتقاد عجیب منصوریان به این جوان‌ها تا جایی بالا رفته بود که او پیش از شروع فصل تعداد قابل توجهی بازیکن در رده سنی زیر 23 سال جذب کرده بود اما با برکناری او و روی کار آمدن وینفرید شفر همه این جوان‌ها یکی پس از دیگری از استقلال کنار گذاشته شدند تا اثری از پروژه خیالی منصوریان در باشگاه استقلال باقی نماند!

با گذشت 17 هفته از لیگ برتر شفر تغییراتی را در استقلال ایجاد کرده که حتی بازیکنان ملی‌پوش استقلال هم حاشیه امنیتی برای بازی کردن در این تیم به صورت ثابت ندارند و وی چند بار ادعا کرده تیم بزرگ استقلال در همه جای ایران طرفدار دارد و بازیکنان این تیم هم باید در حد و اندازه این باشگاه باشند. سرمربی آلمانی استقلال در برنامه‌ریزی خود سعی دارد روی آکادمی هم نظارت داشته باشد و  به همین دلیل درخواست کرده میگوئل کولی به تهران بیاید تا ساناک را بیشتر در تیم‌های پایه درگیر کند، در اولین اقدام تمرینات این تیم را خلوت و ادعا کرد  به یک سری از بازیکنان در این تیم بازی نخواهد رسید و آنها باید برای اینکه فوتبال بازی کنند به تیم‌های دیگر بروند.

از آغاز نیم فصل دوم شفر بازیکنانی مثل عظیم گوک که سرباز شده و به ملوان رفته، فردین نجفی، علی‌اکبر نجفی، امیر شیخ‌الاسلامی، حسین توکلی و امیرحسین کارگر را از حضور در تمرینات منع کرد و از باشگاه خواست این جوانان را در اختیار تیم‌های دیگر قرار دهد. نکته جالب این است که با اکثر این بازیکنان قرارداد 5 ساله و 3 ساله امضا شده بود. از سوی دیگر بازیکنی مثل قائدی هنوز موفق نشده جای خود را در ترکیب استقلال پیدا کند و نفراتی مثل سهرابیان و محمد جواد محمدی فقط در تمرینات حاضر می‌شوند اما فرصت حضور در فهرست 18 نفره نصیب آنها نمی‌شود که این موضوع نشان می‌دهد تفکر شفر این است که هر بازیکنی در تمرینات بزرگسالان حاضر نشود.

شفر در کنفرانس قبل از بازی با ایرانجوان در این باره گفت: «باید توافقی بین باشگاه و باشگاه‌های دیگر در خصوص ورود یا خروج بازیکن صورت گیرد. اینطور نیست که یک لیست به مدیرعامل بدهم و بگویم این لیست خروج است. من با بازیکنان صحبت می‌کنم و توضیح می‌دهم که اگر جای دیگری بروند این شانس را دارند تا فوتبال بازی کنند و بیشتر دیده شوند. ما 26 بازیکن داریم که برخی از آنها جوان هستند و سن پایینی دارند. بهتر است آنها در تیم امید و رده‌های دیگر شانس بازی کردن پیدا کنند و ما عملکرد آنها را ببینیم. پیش از این گفته بودم تیم‌های رده‌های پایه سازنده فوتبال ما خواهند بود.»

شفر به خوبی می‌داند استقلال باید در لیگ قهرمانان آسیا، لیگ و جام حذفی به میدان برود به همین دلیل بازیکنانی که از نظر فنی به کارش نمی آیند را کنار گذاشته تا ثابت شود دوراندیشی به سبک منصوریان که شاید فکر می‌کرد تا سال‌ها در استقلال می‌ماند، چندان در فوتبال ایران جواب نمی‌دهد و حالا در این بین باشگاه استقلال باید قرارداد همان بازیکنانی که در ابتدای فصل امضا شده بود را فسخ کند!

 ایران ورزشی

۱۵ ۱  
آی اسپورت
2018-01-03 11:49:00
نظر دهید

۱ نظر
ناشناس
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۰۸
درسته ایران بازیکن جوان زیادی دارد ولی دلیل نمیشه چشم بسته انتخاب هایشان درست باشد
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر