فهرست
برانکو: سیدجلال لایق یک خداحافظ باشکوه است
برانکو: سیدجلال لایق یک خداحافظ باشکوه است

برانکو: سیدجلال لایق یک خداحافظ باشکوه است

آی اسپورت – برانکو ایوانکوویچ امروز با حضور در نشست خبری خود قبل از بازی فردای تیمش مقابل پرسپولیس به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

بازی فردا

هم ما و هم شما منتظر بودیم تا لیگ دوباره کار خود را آغاز کند. با تیمی بازی داریم که عضو جدید لیگ برتر فوتبال ایران است و بعد از ۲۰ سال دوباره به لیگ برتر بازگشته است. شما می‌دانید که این تیم در فصل گذشته چه راه پیچیده و سختی را طی کرد تا بتواند جواز حضور در لیگ برتر را به دست بیاورد و آن‌ها بازی دراماتیکی با تیم راه آهن داشتند. انتظار دارم که هواداران ما در این بازی حضوری پرشور داشته باشند و همان طور که می‌دانید تعداد کثیری از هواداران نساجی نیز در این بازی حضور پیدا می‌کنند.

درباره نساجی

مطرح‌ترین تیم استان مازندران، نساجی است و آن‌ها شانس این را دارند تا به شرایط مطلوبی برسند. نکونام هم بسیار موفق بوده و نیازی نیست بگویم تیم نساجی چقدر هواداران متعصبی دارد. شاید جایگاه خوبی در جدول نداشته باشند اما بازی‌های مطلوبی انجام دادند. در تبریز وقتی یک بر یک شدند، توشاک گفت اگر بازی ادامه داشت بازی را می‌باختیم. چند بازیکن خوب جذب کرده‌اند و فردا بازی سختی در انتظار ما خواهد بود. فردا بعد از ٢٠ سال نساجی اولین بازی رسمی‌اش را مقابل پرسپولیس خواهد داشت.

غایبان پرسپولیس

فردا بیرانوند را نخواهیم داشت چراکه امروز در تیم ملی بازی می‌کند. بشار رسن هم که مقابل کویت بازی کرد دچار مصدومیت شده ولی سایر بازیکنان آماده‌اند.

جاسوسی که اخراج شد

ما عادت کرده ببینیم کدام جو را علیه پرسپولیس ایجاد می‌کنند. محکومیم و باید با این وضعیت ادامه بدهیم. درباره جاسوسی باید بگویم منچستر سیتی ١٠ آنالیزور دارد. تمرینات ما هم همیشه برای همه باز است اما جاسوسی که می‌گفتند را اخراج کردیم چراکه کلاه‌خود نداشت و نتوانست خوب استتار کند و ما او را اخراج کردیم.

سبک دفاعی حریفان

می‌دانیم حریفان مقابل ما این‌گونه بازی می‌کنند. در جام‌جهانی هم دیدید این بازی گاهی نتیجه بخش است. این مشکل خیلی از حریفان است. در هر تمرینی تلاش می‌کنیم تکالیف تاکتیکی به بازیکنان خودمان می‌دهیم.

تشکر از نکونام

لازم می‌دانم از مدیریت نساجی و جواد نکونام تشکر کنم که پذیرفتند دو روز زودتر بازی کنیم. ما به کسی استراحت نمی‌دهیم و مهم ترین بازی برای ما فرداست. بازی به بازی پیش می‌رویم.

بازگشت رامین رضائیان به پرسپولیس

من هم این خبر را شنیده‌ام. اما رضاییان در یک باشگاه مطرح در بلژیک است. فکر نمی‌کنم بخواهد به پرسپولیس برگردد و دعوتش به تیم ملی را به چالش بکشد. البته ما در پست او حسین ماهینی را داریم. من با هیچ بازیکنی مشکلی ندارم اما دیدگاه و فلسفه خاص خودم را دارم. در پست رضاییان فرصت را به حسین ماهینی و صادق محرمی دادم. رضاییان هم خواست به اروپا برود.

مربیان خوب در لیگ برتر

یک بازی سخت در انتظار ماست. اگر نتایج نساجی را دیده باشید به ذوب آهن باختند اما استحقاق باخت را نداشتند. فوتبال ایران باید خوشحال باشد که فردی مثل نکونام دانش خود را به فوتبال ایران تزریق می‌کند. این افراد که در باشگاه‌های بزرگی بازی کرده‌اند، وظیفه ساخت فوتبال ایران را دارد. الان علی کریمی سپیدرود است. دایی در سایپا است و قلعه نویی هم در سپاهان است و شفر هم مربی استقلال است. این افراد بازیکنان بزرگ بودند و الان مربی هستند.

سیدجلال حسینی و تیم ملی

هر کسی سبک خاص خودش را دارد. من نمی‌دانم سرمربی حال حاضر تیم ملی کیست و فدارسیون چه تصمیمی خواهد گرفت. اما زمان من علی دایی، سهراب بختیاری‌زاده و یحیی گل‌محمدی بودند . بازیکنانی که تلاش زیادی انجام داده بودند این استحقاق را داشتند که در جام‌جهانی در فوتبال خداحافظی کنند. خیلی‌ها از من انتقاد می‌کردند چرا علی دایی چرا گل‌محمدی و چرا سهراب بختیاری‌زاده را به تیم ملی دعوت می‌کردم. من افتخار می‌کنم مربی این نسل بودم. این که در زمان من بازیکنانی چون علی دایی، سهراب بختیاری‌زاده و یحیی گل‌محمدی به جام جهانی آمدند قدردانی من نسبت به آن‌ها بود. به خاطر این که تلاش زیادی برای تیم ملی انجام داده بودند. آن‌ها همه چیزشان را در اختیار فوتبال قرار داده بودند و دلم می‌خواست به بهترین و زیباترین نحو فوتبال ملی‌شان را به پایان ببرند. شاید شما یادتان نیاید اما خیلی‌ها به انتخاب‌های من انتقاد داشتند که چرا گل‌محمدی، دایی و بختیاری‌زاده را به تیم ملی دعوت می‌کنم اما خوشحالم مربی آن نسل بودم. در آن زمان ما نتایج بسیار خوبی با تیم ملی ایران کسب کردیم. نیاز به گفتن نیست که بگویم در بوسان قهرمان شدیم. علی دایی هم عضو همان تیم ما بود اما به خاطر مشکلات بیماری پدرش به تهران بازگشت. در ادامه هم به مقام سومی آسیا رسیدیم و در رقابت با حریفان قدر به جام جهانی رسیدیم. فکر می‌کنم در رنکینگ فیفا هم مقام هفدهم را داشتیم. قبلا هم گفته‌ام هم من افتخار می‌کنم و هم فوتبال ایران باید به این بازیکنان که بعد از فوتبال‌شان مربی شدند، افتخار کند. رحمان رضایی و مهدی مهدوی کیا هم در حال کار هستند. وحید هاشمیان هم همین طور است. علی دایی اگر می‌خواست می‌توانست رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا شود. سید جلال حسینی هم ببینید چگونه بازی می‌کند. آن طوری که او بازی می‌کند خیلی می‌تواند به تیم ملی کمک کند. او رکورددار بیش‌ترین قهرمانی در لیگ ایران است. اگر کسی استحقاق یک خداحافظی بسیار باشکوه از فوتبال ملی را داشته باشد، قبلا از همه سید جلال حسینی است.

 

۱۴ ۶  
آی اسپورت
2018-09-11 15:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
امیر توکلی
سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷، ۱۵:۴۰
بله آقای برانکو زمان شما بعد از بازی دوم در جام جهانی با 5 گل خورده گفتیم خداحافظ جام جهانی ! ! ! آقای برانکو ما تنها تیم جام بودیم که به مکزیک باختیم در حالی که تیم ضعیف آنگولا از مکزیک امتیاز گرفت و گلی هم نخورد ، آقای برانکو شما بدترین نتیجه تاریخ ایران در 40 سال گذشته رو در جام جهانی رقم زدین
۴ ۲
.
سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۰۰
برانکو کلا 3 سال سرمربی تیم ملی بود که تیم ملی رو به رتبه 15 رنکینگ فیفا رسوند خب حالا بگو دور قبل جام جهانی با کیروش چندتا گل خوردیم؟؟؟؟ بیا برو
كسري
سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷، ۲۰:۱۰
اخه الاغ،همون بوسني كه ايران رو سه تا زد هفت يا هشت تا هم نزد جام ٢٠١٤،همين برانكو تو ازادي پنج تا زده بودبهش .نگو بوسني مثل اون بوسني نبود و شرايط هر موقع متفاوت هست با زمان ديگه كه اين جواب من به تو نادون هستش .همون پرتغالي كه دوتا خورديم در حالي كه بازي پاياپاي انجام داديم باهاش و بازي يه گله نبود اومد و تا نيمه نهايي بالا رفت و با مكزيك هم كه فوق العاده بازي كرديم و كلي موقعيت گل داشتيم تو همون بازي ،ايران به اندازه ي كل بازيهاي كيروش با ايران موقعيت ايجاد كرد فقط تو همون بازي خخخ ولي پرتغال و اسپانيا بدترين نتايج رو گرفتن امسال.به اسپانيايي باختيم كه فقط يه برد داشت اونهم با ما.[...]
۵
فرزاد مهریار
سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۱۲
عجیبا غریبا...!
چرا از جماعت آبی پوش موقتا کی‌روش پرست اینجا نیست تا لجن وجودش را خالی کند؟! یعنی اتاق فرمان خواب است؟!
فرزاد مهریار
سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۵۰
خطاب به امیر توکلی
دوست دارم بدونم وقتی که توهمات اشک ریزان دود شد و بر هوا رفت و سرمربی تیم ملی وینفرید شفر رو هم مار و عقرب و رتیل و عنکبوت خطاب کرد باز هم میای این جوری سنگ کی‌روش رو به سینه بزنی ؟!
البته همون‌طور که کیهان پایانی نداره ، وقاحت و دکل نوردی شما هم پایانی نخواهد داشت
داود
سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷، ۲۱:۵۳
برانکو کیه؟....همین مربی پرسپولیسه که علی منصوریان ۳تا زد به تیمش!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر