فهرست
شکست عجیب پی‌اس‌جی؛ ظهور علامت سوال
شکست عجیب پی‌اس‌جی؛ ظهور علامت سوال

شکست عجیب پی‌اس‌جی؛ ظهور علامت سوال

آی اسپورت – هرچند که با ستارگانی که پاریسی‌ها در اختیار دارند، به چالش کشیده شدن آنها در لیگ فرانسه نوعی شوخی قلمداد می شود اما از قبل هم مشخص بود که لیون حریف دست و پا بسته‌ای نخواهد بود. شیرها این فصل با تکیه بر خط حمله درخشان‌شان، نتایج قابل توجهی کسب کردند اما کمتر کسی انتظار داشت صدرنشین بلامنازع لیگ یک اینگونه تسلیم شود. زانو زدنی که در فاصله چند هفته تا دیدار حساس برابر رئال مادرید، نکات زیادی را به پاریسی‌ها یادآوری می‌کند.

بدون نیمار، بدون ام باپه

خط خوردن نیمار از لیست این مسابقه، اتفاق عجیبی بود. هرچند که اونای امری دلیل آن را خستگی ستاره برزیلی عنوان کرد اما استوری عجیب و پر از کنایه نیمار در اینستاگرام باعث شد تا کسی حرف سرمربی تیم را باور نکند. البته دست امری آنقدر باز است که کلی جانشین برای گران قیمت ترین بازیکن تاریخ ردیف کند. اما وقتی کیلیان ام باپه هم آسیب دید و خیلی زود مجبور به ترک زمین شد، عملا خط حمله پی اس جی فلج شد. کاوانی تحرک لازم را نداشت و دی ماریا و دراکسلر هم ناهماهنگ نشان دادند. ستاره هایی که هرکدام مشتریان سرشناسی در قاره اروپا دارند اما مشخص نیست که چرا با این نمایش همه را نا امید کردند و البته یک پیغام مستقیم به رقبا دادند: مهار کردن یا عدم حضور نیمار و ام باپه یعنی مرگ خط حمله رویایی پی اس جی.

در این شرایط است که نقش سرمربی تیم بیشتر به چشم می‌آید که خب مثل همیشه مشکل امری توی ذوق می‌زد. اینکه تحت فشار قرار گرفتن او مساوی است با اتخاذ تصمیم‌هایی که عملا هیچ کمکی به پیشرفت تیم نمی‌کند. شاید به همین دلیل است که حتی با وجود نتایج خیره کننده این فصل، هنوز شایعات اخراج مربی اسپانیایی در پاریس وجود دارد و هر روز یک گزینه جدید به نیمکت پر زرق و برق پی اس جی لینک می شود. البته نباید از حق گذشت که گل‌هایی که پاریس در بازی برابر لیون دریافت کرد، چوبی بود که این تیم از تنها محدوده ضعیف تیم یعنی حضور دروازبانانی بدون تجربه خورد. با این شرایط، برنامه ناصر الخلافی در تابستان بالاتر از پیدا کردن یک مربی دیگر، باید خرید دروازه‌بان باشد.

از بازی پر نکته یکشنبه شب، باید به اخراج دنی آلوس هم اشاره کرد. مدافع برزیلی که همچنان در اوج است و پایه گذار تک گل تیمش هم در این بازی بود، با یک اخراج بچه گانه در اوایل نیمه دوم، عملا تیمش را به بحران برد. بحرانی که شاید اگر در یک دیدار حساس دیگر مثل لیگ قهرمانان انجام بگیرد، احتمالا تاوان جبران ناپذیری خواهد داشت. شکست برابر لیون، قطعا قهرمانی پی اس جی در لوشامپیونه را تهدید نمی‌کند و البته نمایش‌های بی‌نقص آنها در فصل جاری را هم زیر سوال نمی‌برد. فقط این نکته را در ذهن تداعی می‌کند که برای رسیدن به آرزوهای بزرگ‌شان، باید بزرگ‌تر رفتار کنند. وگرنه حتی یک رئال مادرید نا آماده هم می‌تواند دست روی نقطه ضعف فعلی آنها بگذارد. یعنی شخصیت نامطمئن.

 

گل

۴    
آی اسپورت
2018-01-23 13:42:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر