فهرست
گزارش آماری: درخشان رکورد مت‌کوویچ را می‌زند؟
گزارش آماری: درخشان رکورد مت‌کوویچ را می‌زند؟

گزارش آماری: درخشان رکورد مت‌کوویچ را می‌زند؟

حمید درخشان که پیش از بازی با لخویا روی لبه تیغ قرار داشت، حالا صاحب یک رکورد بزرگ در پرسپولیس شده است.

آی اسپورت- سرخپوشان تهران دو بازی ابتدایی‌شان در لیگ قهرمانان آسیا را با برد پشت سر گذاشتند و حتی شکست در بازی سوم مقابل النصر، صدرنشینی آن‌ها را تهدید نمی‌کند.

پرسپولیس درخشان با دو برد در دو بازی ابتدایی، بهترین شروع پرسپولیس را در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا داشته است. در 12 دوره گذشته لیگ قهرمانان، پرسپولیسی‌ها در 4 دوره حاضر بودند و هیچوقت نتوانستند این مسابقات را با امتیازات کامل از دو بازی ابتدایی آغاز کنند.

سال 2011، پرسپولیس دایی از 6 بازی ابتدایی خود فقط یک امتیاز بدست آورد. سال 2012 هم پرسپولیس دنیزلی لیگ قهرمانان را با تساوی خارج از خانه با الاهلی عربستان آغاز کرد. سال 2008، تیم وینگادا بازی اول مقابل الشارجه امارات را 3-1 برد اما بازی دوم در عربستان مقابل الشباب متوقف شد. فصل 2002/03 هم پرسپولیس با مربیگری پروین، بازی اول الطلبه عراق را برد و بازی دوم به پاختاکور میزبان باخت.

پیش از مسابقات لیگ قهرمانان و در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا هم فقط ایوان متکوویچ توانسته بود عملکردی مشابه این پرسپولیس داشته باشد. تیم متکوویچ فصل 1997/98 علاوه بر شکست الزورای عراق در بازی پلی آف، هر دو بازی ابتدایی مرحله گروهی را پیروز شد. پرسپولیس بازی اول الهلال عربستان را 1-0 برد و بازی دوم با همین نتیجه الانصار لبنان را مغلوب کرد. نوباهور ازبکستان اولین تیمی بود که توانست در آن تورنمنت پرسپولیسی‌ها را متوقف کند.

حمید درخشان، فعلا توانسته با شکست لخویا و پاختاکور با رکورد متکوویچ برابر کند. برد در بازی سوم با النصر، او را به تنها مربی پرسپولیس تبدیل می‌کند تمام حریفان دور گروهی را در بازی اول شکست داده است. هر چند پیروزی مقابل صدرنشین لیگ عربستان در خانه حریف، کار چندان ساده‌ای به نظر نمی‌رسد.

     
آی اسپورت
2015-03-06 00:05:26
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر