فهرست
افسانه رونالدو: سبقت از رکورد دی‎استفانو
افسانه رونالدو: سبقت از رکورد دی‎استفانو

افسانه رونالدو: سبقت از رکورد دی‎استفانو

آی اسپورت- بعد از سوت پایان بازی رفت سوپرکاپ اسپانیا که امشب برگزار می‎شود، کریس رونالدو بازی شماره 374 با لباس رئال مادرید را به پایان می‎‏رساند. آماری که او را در کنار آلفردو دی‎استفانو قرار می‏دهد.

ستاره پرتغالی در حالی به تاریخ‎سازی با لباس مادرید ادامه می‎دهد که پیش از این به دوستان نزدیکش گفته بود بعد از تعطلات میان فصل به مادرید بازنخواهد گشت و به دنبال جدا شدن از رئال است. دلیلش هم ناراحتی او از سیستم قضایی اسپانیا و قوانین مربوط به مالیات بوده است. به همین دلیل او تصمیم گرفته بود مادرید را ترک کند.

البته حالا برنامه عوض شده. او حداقل برای مدت یک سال دیگر در تیم می‎ماند، یعنی 365 روز زمان دارد تا افسانه‎اش در این تیم را ادامه دهد. او در سال 2015 به رکورد گلزنی رائول در مادرید رسیده و مدت‎هاست که بهترین گلزن این تیم است. این رکورد را زمانی زد که تنها 203 بازی برای رئال انجام داده بود.

اما تا قبل از بازی امشب او 407 گل با لباس رئال زده است، یعنی 84 گل بیشتر از رائول که نفر بعد از او است و 100 گل بیشتر  از دی استفانو که نفر سوم است. 

اما از نظر تیمی رئال مادرید دهه 60 که رهبری آن به عهده دی استفانو بود هنوز هم بهترین رئال مادرید تاریخ است. در طول 13 فصلی که این بازیکن اسپانیایی-آرژانتینی در رئال مادرید بازی کرد، رئال 17 عنوان کسب کرد که شامل 8 قهرمانی در لیگ و 5 قهرمانی در اروپا بود که البته پشت سر هم به دست آمد. در آن زمان رئال هم در اروپا و هم در دنیا بهترین تیم بود.

در طول  9 فصل حضور رونالدو در رئال مادرید هم تقریبا اتفاقات مشابهی افتاده است. او 13 عنوان کسب کرده که بیشترشان هم در 5 سال اخیر بوده است. گل‎های او هم در رسیدن رئال به همه این عناوین نقش مهمی داشته است، مخصوصا در اروپا که در 5 سال اخیر او بهترین گلزنش بوده است. همچنین رونالدو با 106 گل زده در رقابت‎های لیگ قهرمانان اروپا که 90 گل از این تعداد با لباس رئال بوده، بهترین گلزن تاریخ این مسابقات هم هست.

 

 

۳    
آی اسپورت
2017-08-13 15:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر