فهرست
ماجرای اوانز – سیسه؛ محرومیت برای هر دو نفر
ماجرای اوانز – سیسه؛ محرومیت برای هر دو نفر

ماجرای اوانز – سیسه؛ محرومیت برای هر دو نفر

آی‌اسپورت: جانی اوانز و پاپیس دمبا سیسه به دلیل آب‌دهان انداختن به یکدیگر در جریان دیدار منچستریونایتد و نیوکاسل که با برتری صفر-یک شیاطین سرخ به پایان رسید، با محرومیت طولانی‌مدت روبرو خواهند شد و به نظر می رسد برای این  جلسه از همراهی تیمشان محروم شوند.

اگرچه سیسه عذرخواهی کرده و محرومیت هفت‌جلسه‌ای خود را پذیرفته-یک جلسه اضافه به خاطر آن است که او در این فصل اخراج شده- اما مدافع منچستریونایتد آب دهان انداختن خود را رد کرده و لوئی فن‌خال مربی تیم هم به حمایت از او پرداخته. آنتونی تیلور داور بازی این صحنه را ندیده و اتحادیه فوتبال انگلیس با بازنگری فیلم بازی این تصمیم را گرفته است.

اوانز در صورت محرومیت دیدارهای حساس منچستر برابر آرسنال، تاتنهام، لیورپول و منچسترسیتی را از دست می‌دهد و بنابراین قطعی است که باشگاه نسبت به این حکم اعتراض می کند. اگر او ارتکاب این عمل زشت را انکار کند و خواستار تفهیم اتهام شخصی شود که فرایند را به تاخیر می اندازد، ممکن است بتواند دوشنبه این هفته برابر آرسنال بازی کند.

سیسه هم در عذرخواهی انگشت اتهام را به سوی اوانز برده. بازیکن تیم ملی سنگال گفته اگر چه نباید کار اوانز را تلافی می کرده اما می گوید رفتار اوانز او را تحریک کرده، تصاویر تلویزیونی نشان می دهد قبل از آب دهان انداختن به مدافع منچستر، با دست او را گرفته.

اتحادیه فوتبال با شرح ماجرا از دو طرف خواسته تا ساع 6 بعداز ظهر امروز به وقت محلی پاسخ خود را درباره این اتهامات ارائه کنند. بر اساس قوانین اگر داور اتفاقی را در بازی نبیند، پنل سه نفره از داوران سابق فیلم صحنه را به طور مجزا می بینند و درباره آن نظر می دهند.

اینکه اوانز انجام این کار را رد کرده و عذرخواهی سیسه به ضرر بازیکن یونایتد و نفع مهاجم نیوکاسل است. سیسه ابراز امیدواری کرده نوجوانانی که فوتبال بازی می کنند به جای تلافی کردن اقدام بهتری انجام دهند.

بر اساس قوانین فیفا که در اتحادیه فوتبال انگلیس هم اجرا می شود، بازیکنی که جرم آب‌دهان انداختنش محرز شود، شش جلسه محروم خواهد شد.

 

     
آی اسپورت
2015-03-06 11:56:02
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر