فهرست
نکته روز: چطور نظر دونگا در مورد مارسلو عوض شد؟
نکته روز: چطور نظر دونگا در مورد مارسلو عوض شد؟

نکته روز: چطور نظر دونگا در مورد مارسلو عوض شد؟

آی اسپورت - مربی تیم ملی برزیل هرگز بازی های مارسلو در جام جهانی را نپسندید، مدافع چپ رئال در تورنمنت وطنی نه گلی زد و نه فرصت گلی ایجاد کرد اما از او دعوت کرده که برای دو بازی دوستانه قبل از شروع کوپاآمه‌ریکا تیم را همراهی کند. او در واقع هیچ وقت بازیکن محبوب دونگا نبوده و در دوره اول کارش با سلسائو او را از ترکیب تیم در مهمترین دیدارها کنار گذاشت: کوپاآمه‌ریکای 2007، جام کنفدراسیون‌های 2009 و جام جهانی 2010. او البته برای المپیک 2008 پکن از او دعوت کرد که برزیل به مدال برنز رسید.

ورود مانو منزس به عنوان مربی تیم ملی نقطه عطفی برای این دفاع چپ بود و او از اوت 2011 بازیکن ثابت تیم ملی شد اما دونگا از وقتی دوباره آمده نظر خوبی درباره او نداشته. دونگا در مورد جام جهانی مارسلو گفت:«چند تا گل زد یا ساخت؟ هیچی. چند بار مدافعان ما روی توپ‌های هوایی غافلگیر شدند؟ سه یا چهار بار. شما باید در تیم موثر باشید.»

حمله به مارسلو در «اوگلوبو» دفاع قوی کارلو آنچلوتی از بازیکن تیمش را در پی داشت:«مارسلو یکی از بهترین مدافعان کناری جهان است اگر بهترین نباشد. برزیل جام جهانی خوبی نداشت، این که تقصیر مارسلو نیست.»

دونگا حالا در آستانه دو دیدار با فرانسه، 26 مارس در پاریس وشیلی، 29 مارس در لندن (6 و 9 فروردین) نظرش را عوض کرده، این دو بازی آخرین دیدارهای تدارکاتی برزیل قبل از جام ملت‌های آمریکای جنوبی در شیلی است. دونگا گفت:«مارسلو جایگاه خود را در ترکیب اصلی رئال مادرید تثبیت کرده و بازی‌های یکسانی ارائه داده ضمن اینکه تجربه زیادی از بازی در تیم ملی و جام جهانی دارد.»

مارسلو در فصل 2010-2009 در ترکیب اصلی تیمش بود و 35 بازی در لیگ انجام داد و فصل قبلش هم 27 بازی در تیم باشگاهی‌اش انجام داده بود اما نتوانست اعتماد مربی را به خود جلب کند. در دوره دوم کار دونگا هم شش بازی اول را که برزیل با برد به پایان رسانده در تیم او جایی نداشته.

 

     
آی اسپورت
2015-03-06 15:46:11
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر