فهرست
ماشین گلزنی و نابغه گل سازی؛ مسی یعنی فوتبال خالص
ماشین گلزنی و نابغه گل سازی؛ مسی یعنی فوتبال خالص

ماشین گلزنی و نابغه گل سازی؛ مسی یعنی فوتبال خالص

آی اسپورت - لیونل مسی فصل ناموفق قبل را پشت سر گذاشته و تیرهای جدیدی را در ترکش خود قرار داده و هر روز کار رقبا را سخت‌تر می کند.

زنگ‌های هشداری درباره وضعیت او در اواخر سال 2014 به صدا درآمد اما لیونل مسی به همان بازیکن کاملی بازگشته که باعث خوشحالی هم‌تیمی‌ها و وحشت رقبا می شود. «کک» نه تنها یکی از بهترین مهاجمان فوتبال جهان است -اگر بهترین نباشد- بلکه یکی از موثرترین هافبک‌های خلاق جهان نیز هست.

در کنار 38 گلی که در رقابت‌های مختلف این فصل برای بارسا زده آمار حیرت انگیز 19 پاس گل نیز به نام خود ثبت کرده. او هم یک ماشین گلزنی است و هم یک نابغه گل‌سازی که خلاقیت ژاوی و آندرس اینیستا را یکجا دارد. او از پاسکاری دقیق و دید اشعه ایکسی‌اش، درکش از بازی و توانایی‌اش برای ایجاد فضا استفاده می کند تا فرصت‌هایی برای هم‌تیمی‌ها ایجاد کند که نتوانند خرابش کنند! نیمار و لوییس سوارس نه تنها یک مهاجم بلکه یک فوتبال خالص کنار خود دارند که با کمک او می توانند آمار گلزنی خود را بالا ببرند.

علاوه بر آنچه می تواند در محوطه جریمه انجام دهد و توانایی‌اش در حفظ توپ هنگامی که تحت فشار است، مسی قلمروی پادشاهی خود را به تمام یک سوم دفاعی حریف گسترش داده. حتی وقتی 40 متر از دروازه حریف دور است بی‌نهایت خطرناک به نظر می آید، با آن پاس‌های سانتیمتری پشت دفاعش و سانترهای محاسبه‌شده‌ای که هم‌تیمی‌هایش چاره‌ای جز گل کردن آن ندارند.

     
آی اسپورت
2015-03-06 23:36:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر