فهرست
گزارش ویژه: ممنوعیت استفاده از بنر و طبل در کوپا آمریا
گزارش ویژه: ممنوعیت استفاده از بنر و طبل در کوپا آمریا

گزارش ویژه: ممنوعیت استفاده از بنر و طبل در کوپا آمریا

 

آی اسپورت- شیلی برای جلوگیری از خطر هولیگانیسم در رقابتهای کوپاآمریکا در تابستان آینده ممنوعیت حمل بنر، طبل و نوشیدن مشروبات الکلی در استادیوم ها را برای هواداران وضع کرده است.

این کشور سابقه ای طولانی در درگیری های میان هواداران در ورزشگاهها دارد و به همین منظور تدابیر سفت وسختی برای مقابله با هولیگانیسم اتخاذ کرده است. اگرچه چنین تصمیمی می تواند تاثیر منفی زیادی روی استقبال تماشاگران از بازی ها بگذارد.

لیونل مسی، نیمار و الکسیس سانچس تنها چند نمونه از ستاره هایی هستند که تابستان امسال در این رقابتها حاضر خواهند بود. خوسه روا رئیس \" برنامه ورزشگاه امن\" دولت شیلی در این باره گفته که یک سری مسایل ممکن است امنیت بازی ها را با مشکل روبرو کند و برای همین کنترل ماموران امنیتی در زمان برگزاری بازی های فوتبال بیشتر خواهد شد. استفاده از طبل در بازی های فوتبال آمریکای جنوبی امری متداول بوده ولی مسوولان بازی ها اجازه حمل طبل به ورزشگاهها را نخواهند داد. بنا به دلایل متعدد، حمل  بنرها و مواد محترقه هم به داخل استادیوم ها در کوپاآمریکا ممنوع خواهد بود.

ماه گذشته گروه \"بارا براوا\" هولیگان های تیم کولو کولو بنری را در ورزشگاه به معرض نمایش گذاشتند که روی آن نوشته شده بود:\" بدون جشن، جامی در کار نیست\" ضمن اینکه مصرف مشروبات الکلی هم در ورزشگاهها ممنوع خواهد بود. این قانون درحال حاضر هم در ورزشگاههای شیلی اجرا می شود. روا در این مورد به رویترز گفت:\" منع مشروبات الکلی در ورزشگاههای شیلی یک قانون است و درحال حاضر هم اجرا می شود و در زمان کوپا آمریکا هم اعمال خواهد شد.\"

     
آی اسپورت
2015-03-06 23:25:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر